wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Pierwsze ostrzeżenie lekarzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 maja 2007, 16:47

10 maja odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy w służbie zdrowia. Między godz. 11 a 13 lekarze odejdą od łóżek chorych.

Będą przyjmować tak, jak podczas ostrego dyżuru - tylko przypadki nagłe i zagrażające życiu. - Strajk nie będzie zbyt uciążliwy dla pacjentów. To tylko dwie godziny - mówi Maria Dura, przewodnicząca Związku Zawodowego Lekarzy na Lubelszczyźnie. - Pacjenci mogą przez ten czas poczekać.
W strajku wezmą udział te szpitale, które zakończyły już obowiązkowe procedury strajkowe. Na Lubelszczyźnie to około 22 największe ośrodki medyczne. Kilka kolejnych procedury dogrywa ze swoimi dyrekcjami.
Pielęgniarki jeszcze nie zdecydowały, czy 10 maja zastrajkują. - Damy znać, jak coś ustalimy - przekazała nam Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Związku zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Lubelszczyźnie.
15 maja odbędzie się całodobowy strajk ostrzegawczy w podobnej formie, jak ten z 10 maja. A od 21 maja - strajk bezterminowy. Na razie nie wiadomo, ile szpitali z naszego regionu weźmie w nim udział. - Jak będziemy mieć pełną listę, podamy ją do publicznej wiadomości - zapewnia dr Dura.
Tymczasem w większości placówek trwa pogotowie strajkowe ogłoszone w miniony piątek. Polega na oflagowaniu i oplakatowaniu budynków szpitalnych.
Lekarze i pielęgniarki żądają podwyżki płac. Pielęgniarki chcą 3 tys. złotych, lekarze 5 tys. dla osoby bez specjalizacji, 7,5 tys. zł dla osoby z II stopniem specjalizacji. Niespełnienie postulatów przez rząd oznacza strajk.
Szef resortu zdrowia Zbigniew Religa powiedział: - Powtarzam swoje, pieniędzy nie ma i podwyżki nie będzie. Koniec kropka. (STEP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!