piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Pierwsze rozdanie licencjatów w podlaskim ośrodku dydaktycznym UMCS

Dodano: 4 września 2001, 09:41

Wczoraj w Ośrodku Dydaktyczno-szkoleniowym UMCS uroczyście wręczono kilkudziesięciu absolwentom filologii polskiej grupy zamiejscowej pierwsze dyplomy licencjackie lubelskiej uczelni.

Wręczający je prof. dr hab. Marian Harasimiuk, rektor UMCS podkreślił, iż w październiku w bialskim Kolegium Licencjackim już będzie studiować 1200 osób. Podziękował Podlaskiej Fundacji Wspierania Talentów za umożliwienie przed trzema laty uruchomienia placówki UMCS w Białej Podlaskiej.
Po przemówienia prof dr. hab. Stanisława Grabiasa, dziekana Wydziału Humanistycznego wskazującego na to, że lubelski Instytut Filologii Polskiej ma najsilniejszą obsadę naukową w kraju, a ów wydział najwięcej, bo aż 14 kierunków studiów, rektor zażartował, że czasami warto do Białej Podlaskiej przyjechać, aby dowiedzieć się, że UMCS jest przy Wydziale Humanistycznym.
Na umacnianie się lubelskiej placówki w mieście nad Krzną wskazał prof. dr. hab. Krzysztof Stępnik, który zaznaczył, że prawie wszyscy licencjaci filologii podejmą w Białej Podlaskiej rozpoczynające się właśnie studia magisterskie.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!