sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Pili wodę z bakteriami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2007, 19:48
Autor: Bogdan Nowak

Bolały nas brzuchy, dostaliśmy biegunki. O skażeniu wody dowiedziałem się dopiero w sobotę, od... cioci - złości się Andrzej Jasina ze Zwierzyńca.

Winą za wadliwy system przekazywania informacji obarcza urzędników.

Ponad 5 tysięcy mieszkańców Zwierzyńca wciąż nie może pić wody z kranów. Została skażona bakteriami coli, które przedostały się do ujęć z nieszczelnych szamb. Zamojski sanepid wydał zakaz spożywania kranówki ze zwierzynieckiego wodociągu w czwartek. Miejscowy Zakład Gospodarki Komunalnej ograniczył się do wywieszenia zawiadomień na słupach ogłoszeniowych. Efekt był mizerny. Ludzie nadal pili kranówkę.
- Ogłoszenia były mało widoczne, dlatego informacja dotarła do mieszkańców z opóźnieniem - mówi 77-letnia Stanisława Winnik. - A wiele osób o skażeniu nadal może nie wiedzieć.

- Nie jesteśmy w stanie zawiadomić każdego mieszkańca osobiście - mówi Tadeusz Muca, kierownik ZGK w Zwierzyńcu. - Ale robimy, co możemy. Wokół ujęć prowadzimy kontrole. Szukamy przyczyn skażenia. Właściciele okolicznych gospodarstw muszą udowodnić, że wywożą nieczystości z szamb. Jeśli tego nie zrobią, będą tłumaczyć się w sądzie.
Nikt z urzędników o skażeniu wody nie zawiadomił też Przychodni Rejonowej w Zwierzyńcu. - Przeczytaliśmy o tym na słupach ogłoszeniowych - mówi doktor Stanisław Glazer. - A to przychodnia powinna być zawiadomiona w pierwszej kolejności. Zgłaszają się do nas osoby z dolegliwościami żołądkowymi, ale nie jest to stan alarmowy.
Zdatna do picia woda dowożona jest beczkowozami. Mieszkańcy Zwierzyńca mają już jednak dość noszenia wiader i bukłaków. Zaczynają złorzeczyć na władze.
Sanepid pobrał próbki ze zwierzynieckich ujęć. Wczoraj przyszły wyniki. Okazało się, że woda wciąż nie nadaje się do picia. - Może w środę, po kolejnych badaniach, będą lepsze wieści - mówił wczoraj Jan Stasiak, szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sss
telukatyka
Zizu
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sss
sss (11 września 2007 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nei burmistrz tylko dyrektor spóółki wodnej, do której należy oczyszczalnia, kapito??
Rozwiń
telukatyka
telukatyka (11 września 2007 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To Skandal- wszyscy mieszkańcy Zwierzyńca są jednego zdania. Od kilku dni nie ma wody do celów spożywczych- inni twierdza że woda nie nadaje się nawet do celów sanitarnych. Większość mieszkańców zgłasza dolegliwości z układu pokarmowego- ale kogo to interesuje- przecież nie władze. Poza tym gdzie sie podział Burmistrz??
Rozwiń
Zizu
Zizu (11 września 2007 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Prokuratorze Zapraszamy!!!!!!!! Może wyjaśni się kilka tajemniczych spraw w Zwierzyńcu poczynając od wody poprzez szambo a kto wie na czym kończąc??????????!!!!!!
Rozwiń
lirak
lirak (11 września 2007 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawość mieszkańców Zwierzyńca budzi komunikat o skażonej wodzie- a dokładnie goła pieczątka bez podpisu- na dobrą sprawę dokument jest nieważny. Ciekawe kto się boi odpowiedzialności???? Jak się powiedziało A to teraz trzeba BEEEE
Rozwiń
Zwierzynianka
Zwierzynianka (11 września 2007 o 16:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwierzyniec tonie w szambie!!Od jakiegoś czasu (około miesiąca) dzięki doskonałym rządom nie jeżdzi szambowóz ze Zwierzynieckiej oczyszczalni ścieków (podobno jakaś walka polityczna) ludzie zmuszeni są zamawiać z okolicznych miejscowości (co w cenie jest 3x droższe !!!!!!!!!! niż wcześniejszy ze Zwierzyńca. Wobec tego większość ludzi z braku funduszy nie wyciąga szamba. W Zwierzyńcu po najeździe turystów - oczywistą sprawą jest że zwiększyło się zapotrzebowanie na tego typu usługi. Najpierw trzeba rozwiązać sprawę oczyszczalni i beczkowozów- a dopiero zająć się oczyszczaniem wody.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!