środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

PKP zmienia rozkład jazdy pociągów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2009, 13:19
Autor: Dominik Smaga

1 marca kolej wprowadzi pierwszą w tym roku korektę rozkładu jazdy pociągów. Większość zmian dotyczy składów spółki PKP Intercity, mniej poprawek dotyczy pociągów regionalnych.

Mieszkańcy Chełma nie będą musieli nadkładać drogi korzystając z pociągów pospiesznych "Chełmianin” i "Bydgoszczanin”. Obydwa składy mają się od niedzieli zatrzymywać także na stacji Chełm Miasto.

Łatwiej też będzie mieszkańcom Chełma złapać w Lublinie przesiadkę do Warszawy. Odjazd porannego pociągu osobowego z Chełma do Lublina zostanie przyspieszony z godz. 4.10 o 10 minut. I o tyle wcześniej skład dotrze do Lublina. Podobnie będzie z osobowym z godz. 5.20: wyjedzie o 20 minut wcześniej i o 20 minut wcześniej będzie u celu.

Natomiast drobne, zaledwie trzyminutowe opóźnienie odjazdu pociągu z Łukowa (będzie o 17.10) do Lublina ma ułatwić przesiadki pasażerom wracającym z Warszawy.

Lublinianie dostaną nową możliwość dojazdu do Gdyni. A to dzięki temu, że skomunikowane zostały ze sobą dwa pociągi. "Doker” z Katowic do Gdyni i "Gałczyński” z Lublina do Szczecina. Oba składy mają na siebie czekać w Kutnie tak, by pasażerowie mogli się swobodnie przesiąść. Jeden pociąg nie odjedzie, póki nie zjawi się drugi.

Pociąg TLK "Czartoryski” z Gdyni do Lublina będzie szybciej pokonywać odcinek do Warszawy. Zarówno w drodze nad morze, jak i z powrotem będzie mieć dodatkowy postój w Legionowie.

Sezonowy pospieszny relacji Lublin-Kołobrzeg-Lublin będzie się zatrzymywać także w Prabutach podobnie jak sezonowy pociąg do Helu.

Pospieszny "Roztocze” z Zamościa do Wrocławia dostanie dodatkowy postój w Oleszycach.

Pospieszne "San” i "Kujawiak” do Bydgoszczy mają stawać także na stacji Bydgoszcz Wschód.

Nieznaczne zmieni się też rozkład "Portowca” z Lublina do Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego na odcinku Piła - Krzyż.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!