niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

1,50 zł za osobę dorosłą, 80 groszy za dziecko. Tyle musieli płacić turyści kąpiący się w gminnym jeziorze Gumienek. Pieniądze pobierał kierownik miejscowego ośrodka wypoczynkowego. Zbuntowani plażowicze powiadomili o wszystkim Dziennik i wójta Uścimowa

- Podszedł do mnie stróż ośrodka i powiedział, że należy się opłata za korzystanie z plaży - relacjonuje Agnieszka, mieszkanka Lublina. - Nie miał żadnych biletów ani legitymacji, tylko cennik na karteczce. Zapłaciłam. Ale czy oni nie robią tego bezprawnie?
Właścicielem ośrodka "Relaks” są Polskie Koleje Państwowe SA. Ale umywają ręce od tej sprawy, bo na miejscu rządzi dzierżawca terenu. To Akcja Katolicka Stowarzyszenie Archidiecezji Lubelskiej.
- To my pokrywamy koszty utrzymania ośrodka i plaży - wylicza Ryszard Ornatowski, kierownik ośrodka "Relaks” w Jedlance Nowej. - Wyremontowaliśmy też pomost. A gmina nawet na czas nie wywozi nieczystości. Dlatego postanowiłem pobierać opłaty od turystów z zewnątrz - przyznaje. - Niektórzy chcieli płacić, a inni zwijali ręczniki i obrażeni opuszczali plażę. A przecież, żeby dojść do jeziora, przechodzą przez nasz teren.
Ośrodek przylega bezpośrednio do plaży i niewielkiego jeziora Gumienek. Stoi tam kilka budynków, także mała gastronomia. W weekendy nad wodą odpoczywa około stu turystów.
- Jezioro to własność państwowa - grzmi Stanisław Wołoszkiewicz, wójt gminy Uścimów.- Dlatego zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami każdy powinien mieć do nich dostęp. Dzwoniłem do kierownika ośrodka i zażądałem, aby przestał pobierać opłaty. Tym bardziej, że kilka miesięcy temu dostałem od nich wniosek z prośbą o umorzenie podatków. Tłumaczyli, że będą prowadzić działalność charytatywną. Wyszło na to, że prowadzą działalność zarobkową.
- Rzeczywiście w ośrodku miały być organizowane kolonie dla dzieci z biednych rodzin - przyznaje kierownik Ornatowski. - Ale okazało się, że tutaj nie ma do tego warunków. Brakuje wyposażenia kuchni i wielu innych sprzętów. Dlatego na razie wynajmujemy kwatery zwykłym turystom.
Kierownik ośrodka zapowiada, że już nie będzie brał opłat za korzystanie z plaży. - Dla świętego spokoju zrezygnowałem.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!