niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Plan uroczystości w rocznicę śmierci Jana Pawła II

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2009, 19:14

Będzie marsz ulicami Lublina, msze i koncerty. Jutro przypada czwarta rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji zaplanowano szereg uroczystości, podczas których będzie można wspomnieć jego pontyfikat.

LUBLIN

W Lublinie uroczystości rozpoczną się jutro o godzinie 17 w archikatedrze. Po eucharystii odprawionej przez abp. Józefa Życińskiego lublinianie wezmą udział w Papieskim Marszu. Przejdzie on ulicami miasta na dziedziniec KUL i zakończy modlitwą przy pomniku papieskim. Również jutro, o godz. 19.30 w Filharmonii Lubelskiej, odbędzie się koncert "Siedem Bram Jerozolimy” poświęcony pamięci Ojca Świętego. Poprowadzi go Krzysztof Penderecki.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie zaprasza na obchody pod hasłem "W stronę nadziei”. Te potrwają do niedzieli. Jutro od 12.30 do 17, na lubelskim deptaku będą trwały różne akcje i happeningi, które mają przypomnieć ludziom o tym, co się dzieje na świecie. O Kubie, Gruzji, Białorusi, uchodźcach, dzieciach pozbawionych dzieciństwa, Afryce.

Na piątek, na godzinę 19 zaplanowano drogę krzyżową, która odbędzie się na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku. W sobotę, w Teatrze Muzycznym, o godz. 19 rozpocznie się widowisko artystyczne "Pora na nas”. Wystąpią m.in.: Kairos, Kapela Drewutnia, Sambasim. W niedzielę obchodzić będziemy XXIV Światowy Dzień Młodzieży. O 11.30 na placu Litewskim zostaną poświęcone palmy wielkanocne. Procesja przejdzie do archikatedry, gdzie o godz. 13 metropolita lubelski odprawi mszę. Dodatkowo, od 2 do 8 kwietnia, będzie działał portal internetowy www.czuwamy.org.pl. Portal stanie się platformą do wymiany wspomnień, doświadczeń i przemyśleń. Pozwoli uczestniczyć w swoistym czuwaniu dla Jana Pawła II.

W regionie również będzie wspominany pontyfikat Jana Pawła II. W Chełmie, Lubartowie, Łęcznej, Piaskach i w Puławach odbywać się będą msze, oraz spotkania młodych ludzi.

LUBARTÓW

W Lubartowie do środy budowany będzie "żywy pomnik ku czci Jana Pawła II”. Pomnikiem stanie się krew, którą można oddawać. Organizatorem jej parafia Św. Anny. W czwartek odbędzie się również koncert. "Jan Paweł II świadek nawrócenia” widowisko sceniczne z wykorzystaniem środków wizualizacji multimedialnej w wykonaniu Wielkiego Chóru Lubartowskiego i Artystów Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie zaplanowano na godzinę 20.

ŁĘCZNA

W Łęcznej mieszkańcy miasta przejdą w Białym Marszu. Marsz rozpocznie się o godz. 19.30 i prowadzi ulicami Łęcznej szlakiem łęczyńskich kościołów: Rynek II, pl. Kościuszki, 11 Listopada, Krótka, Świętoduską, park Trzeciego Tysiąclecia, al. Matki Bożej Fatimskiej, Staszica, Lisa-Błońskiego do kościoła św. Barbary, gdzie zakończy się uroczystym Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem.

PUŁAWY

W Puławach w czwartek zagra zespół 2Tm2,3 /Tymoteusz/. Rozpocznie się on o godzinie 18 na placu przed urzędem miasta.

PIASKI

Wierni z Piask wyruszą na pieszą pielgrzymkę do Częstoborowic. Będą oddawać krew. Odbędzie się także droga krzyżowa ulicami miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kawalarz
Pracownik
x
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kawalarz
kawalarz (1 kwietnia 2009 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prima Aprilis nie czytaj bo się pomylis!
Niektrzy nabrali się na ten artykuł
Rozwiń
Pracownik
Pracownik (1 kwietnia 2009 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
x napisał:
Ty to byś pewnie chętnie poszedł na marsz 1-majowy ze szturmówką i okrzykiem.

Ja z chęcią, bo wolę uroczyście obchodzić prawdziwe święto (poczytaj jego historię), a nie durne czczenie kogoś tak obłudnego jak JPII i całej tej reszty obłudników w sukienkach. Przecież JPII tuszował skandale pedofilskie a pedofilów (kler) wrzucał na ciepłe posadki. Więc nie widzę powodu aby oddawać cześć komuś takiemu jak on, był - nie ma go i Chwała Bogu. Amen!
Rozwiń
x
x (1 kwietnia 2009 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ty to byś pewnie chętnie poszedł na marsz 1-majowy ze szturmówką i okrzykiem.
Rozwiń
Alan
Alan (1 kwietnia 2009 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Puławach o godz. 20 rozpocznie się Msza Sw. przy pomniku Papieża
Rozwiń
0095HLKOLO
0095HLKOLO (1 kwietnia 2009 o 08:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LUBLINEK SŁYNĄCY Z FAŁSZYWEJ NABOŻNOŚCI NASZYCH NIEROBÓW Z: URZĘDU MIASTA I PREZIA WASYLA, URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO BĘDZIE ORGANIZOWAĆ NA ROZKAZ CZARNYCH BONZÓW(CZYTAJ ARMII ŻYCIŃSKIEGO), ZAMYKANIE ULIC MIASTA, SKRZYŻOWAŃ...GORLIWOSĆ PRZEJDZIE WSZELKIE GRANICE...SZKODA,ZE NIE MA JEJ W PRZYPADKU BUDOWY NOWYCH DRÓG, SĆIĄGANIA INWESTORÓW,LIKIWDACJI BRUDNYCH,ZANIEDBANYCH DZIELNIĆ, BUDOWY ATRAKCJI DLA MIESZKANCÓW(AQUPARK, KOMPLEKSY BASENÓW), TCHNIĘCIA PRAWDZIWEGO ŻYCIA W STARÓWKĘ , ATRKACJI DLA STUDENTÓW..BO TO NIE TYLKO KUL MA STUDENTÓW,ITD,ITD!!!JP II PRZEWRACA SIE W GROBIE PATRZĄC CO WYCZYNIA SIĘ Z JEGO SKROMNĄ OSOBĄ I Z PAMIECIĄ O NIM!!ALE POLACY TO MALUCZKI NARÓD, BEZ POMYŚLUNKU, DZIAŁAJĄCY EMOCJONALNIE,NA HURA, A BEZ ROZSĄDKU I KALKULACJI!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!