Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 listopada 2012 r.
17:45
Edytuj ten wpis

Po dymisji dyrektora. Porządki w LODR

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 29 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Nie będzie konkursu na szefa Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Następcę Tadeusza Solarskiego wskaże Zarząd Województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Solarski, związany z PSL szef LODR, podał się w środę do dymisji. Tuż po zakrapianej imprezie, na której ośrodek promował firmę jego córki. Sprawę opisaliśmy wczoraj. Ośrodek wraz z prywatnymi firmami zorganizował spotkanie dla rolników zainteresowanych uprawą kukurydzy. Okazało się, że wśród organizatorów jest Solarcorn – firma, której prezesem jest córka Solarskiego. W dodatku na spotkaniu podawano piwo i wódkę, a "mocniejszymi trunkami” kusiły również ulotki rozdawane rolnikom przez doradców LODR.

Solarski zrezygnował ze stanowiska i poszedł na urlop. Co dalej? Były dyrektor jest w okresie przedemerytalnym i być może zostanie jeszcze w LODR, ale na innym stanowisku. Zarząd Województwa – nadzoruje pracę LODR – przyjmie oficjalnie we wtorek dymisję Solarskiego, a potem zastanowi się, kogo wybrać na jego następcę.

– Ustawa nie nakłada na marszałka obowiązku zorganizowania otwartego konkursu – mówi Beata Górka, rzecznik prasowa marszałka województwa.

Były dyrektor LODR od dawna budził kontrowersje. Kilka lat temu został zwolniony z ośrodka, bo jego ówczesny szef podejrzewał, że Solarcorn (wtedy firma należała do Solarskiego) prowadzi działalność konkurencyjną dla ośrodka. Solarski wrócił do LODR i cztery lata temu został dyrektorem. Firmę przekazał rodzinie (oprócz córki działa w niej syn i żona). Potem pisaliśmy, jak służbowym samochodem pojechał ponad 200 kilometrów na prywatną działkę.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BELINDA / 22 listopada 2012 o 21:29
[quote name='Josef' timestamp='1353053705' post='694443']
Porządki to trzeba zrobić w PSL-u,a ośrodek doradztwa na obecne czasy jest potrzebny jak dziura w moście! Za całą obsługę rolnictwa to jest winna formacja ,która się mieni przedstawicielem wsi i ruchu ludowego,a jest koalicjantem/wiecznym/od 1944 roku,jest to PSL.,wcześniej ZSL.Ta formacja powinna zniknąć z powierzchni ,a ludzie winni błędów wylądować w areszcie jak za Piłsudskiego!
[/quote] mOIM ZDANIEM ODR JEST POTRZEBNY ALE NIE W TAKIEJ FORMIE JAK TERAZ I NIE Z OBSADZANIEM DYREKTORÓW I KADRY Z KLUCZA PARTYJNEGO - POTRZEBNEREFORMY SYSTEMOWE RWNIEŻ W INNYCH AGENDACH RZADOWYCH BEZ TEGO ANI RUSZ. POZDRAWIAM
[quote name='Josef' timestamp='1353053705' post='694443']
Porządki to trzeba zrobić w PSL-u,a ośrodek doradztwa na obecne czasy jest potrzebny jak dziura w moście! Za całą obsługę rolnictwa to jest winna formacja ,która się mieni przedstawicielem wsi i ruchu ludowego,a jest koalicjantem/wiecznym/od 1944 roku,jest to PSL.,wcześniej ZSL.Ta formacja powinna zniknąć z powierzchni ,a ludzie winni błędów wylądować w areszcie jak za Piłsudskiego!
[/quote] mOIM ZDANIEM ODR JEST POTRZEBNY ALE NIE W TAKIEJ F... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2012 o 18:29
[quote name='skrzywdzona' timestamp='1353095344' post='694697']
Swojego czasu Solarski mnie zwolnił za co????za to że należałam do innej partii pomimo że nie znaleźli na mnie nic i na dodatek dosłownie mam nagranie że mnie chce sprzątnąć !!!!!co mam pod tym rozumieć????zabić???????dopóki to będzie kraj dla bandytów to ja sram na tę POlskę!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Nie należę do jakiejkolwiek partii, ale jeśli pani kompetencje zawodowe były takie jak umiejętność pisania, to nie dziwię się, że panią zwolnił!!!
[quote name='skrzywdzona' timestamp='1353095344' post='694697']
Swojego czasu Solarski mnie zwolnił za co????za to że należałam do innej partii pomimo że nie znaleźli na mnie nic i na dodatek dosłownie mam nagranie że mnie chce sprzątnąć !!!!!co mam pod tym rozumieć????zabić???????dopóki to będzie kraj dla bandytów to ja sram na tę POlskę!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Nie należę do jakiejkolwiek partii, ale jeśli pani... rozwiń
Avatar
Lila / 20 listopada 2012 o 18:16
Czepiono się akurat tego faceta.
Może by się ktoś zajął nepotyzmem i prywatą na lubelskich uczelniach, gdzie pracują całe klany rodzinne i
znajomkowie.
Zapewniam, że wiem o czym piszę.
Avatar
Lila / 20 listopada 2012 o 18:15
Czepiono się akurat tego faceta.
Może by się ktoś zajął nepotyzmem i prywatą na lubelskich uczelniach, gdzie pracują całe klany rodzinne i
znajomkowie.
Zapewniam, że wiem o czym piszę.
Avatar
Gość / 18 listopada 2012 o 18:00
gosciu jaka wesola impreza-merytoryczne spotkanie -to jest nagonka -powinnismy z takimi absurdami walczyc
Avatar
Gość / 18 listopada 2012 o 14:48
[quote name='doradca' timestamp='1353242193' post='695554']
w naszej pracy zaleca sie szukanie gospodarstw przykladowych-by coś pokazać - tak - są takie zalecenia ,trudno o takie ,zreszta zgoda rolnika tez musi być ,a tu dobry przykład działalności ,bez uszczerbu finansowego dla LODR,dobrowolnie ,to nie promocja firmy SOLAR a wręcz promocja LODR .Jeśli ktoś cos robi to odzywaja się zazdrośnicy że aż kipi-wstyd.Prosze możecie inni się wykazywać ?
wiele osob w LODR lub z otoczenia nic a nic nie robi tylko chce żyć sensacjami ,tak jak dziennikarze ,którzy na kazdym kroku szukają sensacji,ale to jest tak obłudne ,że się robi słabo.Dziwne tylko ze władza tak im przychylna.Proszę o przetarcie oczu ....
[/quote]
Dobrą prezentację sprzętu można zrobić bez wesołej imprezy. Tylko kto by na to poszedł?

Styk "państwowego" i prywatnego. A po środku rodzina. Pachnie na odległość, a oni w to weszli. A teraz trzeba popszukać roboty...
[quote name='doradca' timestamp='1353242193' post='695554']
w naszej pracy zaleca sie szukanie gospodarstw przykladowych-by coś pokazać - tak - są takie zalecenia ,trudno o takie ,zreszta zgoda rolnika tez musi być ,a tu dobry przykład działalności ,bez uszczerbu finansowego dla LODR,dobrowolnie ,to nie promocja firmy SOLAR a wręcz promocja LODR .Jeśli ktoś cos robi to odzywaja się zazdrośnicy że aż kipi-wstyd.Prosze możecie inni się wykazywać ?
wiele osob w LODR lub z otoczenia nic a nic nie robi tylko ch... rozwiń
Avatar
doradca / 18 listopada 2012 o 13:36
w naszej pracy zaleca sie szukanie gospodarstw przykladowych-by coś pokazać - tak - są takie zalecenia ,trudno o takie ,zreszta zgoda rolnika tez musi być ,a tu dobry przykład działalności ,bez uszczerbu finansowego dla LODR,dobrowolnie ,to nie promocja firmy SOLAR a wręcz promocja LODR .Jeśli ktoś cos robi to odzywaja się zazdrośnicy że aż kipi-wstyd.Prosze możecie inni się wykazywać ?
wiele osob w LODR lub z otoczenia nic a nic nie robi tylko chce żyć sensacjami ,tak jak dziennikarze ,którzy na kazdym kroku szukają sensacji,ale to jest tak obłudne ,że się robi słabo.Dziwne tylko ze władza tak im przychylna.Proszę o przetarcie oczu ....
w naszej pracy zaleca sie szukanie gospodarstw przykladowych-by coś pokazać - tak - są takie zalecenia ,trudno o takie ,zreszta zgoda rolnika tez musi być ,a tu dobry przykład działalności ,bez uszczerbu finansowego dla LODR,dobrowolnie ,to nie promocja firmy SOLAR a wręcz promocja LODR .Jeśli ktoś cos robi to odzywaja się zazdrośnicy że aż kipi-wstyd.Prosze możecie inni się wykazywać ?
wiele osob w LODR lub z otoczenia nic a nic nie robi tylko chce żyć sensacjami ,tak jak dziennikarze ,którzy na kazdym kroku szukają sensacji,ale to je... rozwiń
Avatar
gość / 16 listopada 2012 o 22:05
Człowiek oddany LODR jak nikt inny nigdy nie będzie i za to go opluwają bo dawał gospodarstwo za darmo na pokazy i za to, że córka wyłożyła pieniądze na to, żeby rolnicy zobaczyli sprzęt w praktyce, którego inna firma w lubelskim by nigdy nie pokazała.
Avatar
IGA / 16 listopada 2012 o 21:57
Lubelszczyzna jest terenem typowo rolniczym i większość ludzi głosuje na PSL, który jako jedyny w sejmie próbuje walczyć o interesy rolników. Ludzie czy Wy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że jak dacie rolnikom po tyłku "Reforma Krus" to wszystko odbije się ze zdwojoną siłą na Waszych garnkach? W obecnym okresie rolnicy produkują żywność za taką samą cenę jaka jest od lat, a ile wzrosła cena w sklepie podstawowych artykułów potrzebnych do życia? I kto na tym zarabia? Pośrednicy i sklepikarze, którym nieustannie rosną koszty ....paliwo itp. A Tusek się cieszy od czasu do czasu pstrykając PSL w nos. I co oni mają zrobić? Pytam co? Zostawić swoich wyborców na pastwę losu? Wyjdą z koalicji to zostanie połączony krus i zus . Stawki obecnego krus wzrosną ...dla prawdziwych rolników a ci "rolnicy" z Marszałkowskiej będą się śmiać. Dla nas wszystkich podwyżka stawek ubezpieczeń dla rolników oznacza uzasadnioną podwyżkę artykułów, których codziennie potrzebujemy. PAMIĘTAJCIE SŁOWA RZECZNIKA PIS CHŁOPY...........
Lubelszczyzna jest terenem typowo rolniczym i większość ludzi głosuje na PSL, który jako jedyny w sejmie próbuje walczyć o interesy rolników. Ludzie czy Wy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że jak dacie rolnikom po tyłku "Reforma Krus" to wszystko odbije się ze zdwojoną siłą na Waszych garnkach? W obecnym okresie rolnicy produkują żywność za taką samą cenę jaka jest od lat, a ile wzrosła cena w sklepie podstawowych artykułów potrzebnych do życia? I kto na tym zarabia? Pośrednicy i sklepikarze, którym nieustannie rosną koszty ....pa... rozwiń
Avatar
ja / 16 listopada 2012 o 21:38
Chłopcze zrób sobie Doktorat a później nazywaj się arbuzem ..... trochę pokory chłopaczyno jaki tytuł posiadasz? Podejrzewam, że jesteś tylko PISarzem internetowym, których w sieci masa.
Avatar
BELINDA / 22 listopada 2012 o 21:29
[quote name='Josef' timestamp='1353053705' post='694443']
Porządki to trzeba zrobić w PSL-u,a ośrodek doradztwa na obecne czasy jest potrzebny jak dziura w moście! Za całą obsługę rolnictwa to jest winna formacja ,która się mieni przedstawicielem wsi i ruchu ludowego,a jest koalicjantem/wiecznym/od 1944 roku,jest to PSL.,wcześniej ZSL.Ta formacja powinna zniknąć z powierzchni ,a ludzie winni błędów wylądować w areszcie jak za Piłsudskiego!
[/quote] mOIM ZDANIEM ODR JEST POTRZEBNY ALE NIE W TAKIEJ FORMIE JAK TERAZ I NIE Z OBSADZANIEM DYREKTORÓW I KADRY Z KLUCZA PARTYJNEGO - POTRZEBNEREFORMY SYSTEMOWE RWNIEŻ W INNYCH AGENDACH RZADOWYCH BEZ TEGO ANI RUSZ. POZDRAWIAM
[quote name='Josef' timestamp='1353053705' post='694443']
Porządki to trzeba zrobić w PSL-u,a ośrodek doradztwa na obecne czasy jest potrzebny jak dziura w moście! Za całą obsługę rolnictwa to jest winna formacja ,która się mieni przedstawicielem wsi i ruchu ludowego,a jest koalicjantem/wiecznym/od 1944 roku,jest to PSL.,wcześniej ZSL.Ta formacja powinna zniknąć z powierzchni ,a ludzie winni błędów wylądować w areszcie jak za Piłsudskiego!
[/quote] mOIM ZDANIEM ODR JEST POTRZEBNY ALE NIE W TAKIEJ F... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2012 o 18:29
[quote name='skrzywdzona' timestamp='1353095344' post='694697']
Swojego czasu Solarski mnie zwolnił za co????za to że należałam do innej partii pomimo że nie znaleźli na mnie nic i na dodatek dosłownie mam nagranie że mnie chce sprzątnąć !!!!!co mam pod tym rozumieć????zabić???????dopóki to będzie kraj dla bandytów to ja sram na tę POlskę!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Nie należę do jakiejkolwiek partii, ale jeśli pani kompetencje zawodowe były takie jak umiejętność pisania, to nie dziwię się, że panią zwolnił!!!
[quote name='skrzywdzona' timestamp='1353095344' post='694697']
Swojego czasu Solarski mnie zwolnił za co????za to że należałam do innej partii pomimo że nie znaleźli na mnie nic i na dodatek dosłownie mam nagranie że mnie chce sprzątnąć !!!!!co mam pod tym rozumieć????zabić???????dopóki to będzie kraj dla bandytów to ja sram na tę POlskę!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Nie należę do jakiejkolwiek partii, ale jeśli pani... rozwiń
Avatar
Lila / 20 listopada 2012 o 18:16
Czepiono się akurat tego faceta.
Może by się ktoś zajął nepotyzmem i prywatą na lubelskich uczelniach, gdzie pracują całe klany rodzinne i
znajomkowie.
Zapewniam, że wiem o czym piszę.
Avatar
Lila / 20 listopada 2012 o 18:15
Czepiono się akurat tego faceta.
Może by się ktoś zajął nepotyzmem i prywatą na lubelskich uczelniach, gdzie pracują całe klany rodzinne i
znajomkowie.
Zapewniam, że wiem o czym piszę.
Avatar
Gość / 18 listopada 2012 o 18:00
gosciu jaka wesola impreza-merytoryczne spotkanie -to jest nagonka -powinnismy z takimi absurdami walczyc
Avatar
Gość / 18 listopada 2012 o 14:48
[quote name='doradca' timestamp='1353242193' post='695554']
w naszej pracy zaleca sie szukanie gospodarstw przykladowych-by coś pokazać - tak - są takie zalecenia ,trudno o takie ,zreszta zgoda rolnika tez musi być ,a tu dobry przykład działalności ,bez uszczerbu finansowego dla LODR,dobrowolnie ,to nie promocja firmy SOLAR a wręcz promocja LODR .Jeśli ktoś cos robi to odzywaja się zazdrośnicy że aż kipi-wstyd.Prosze możecie inni się wykazywać ?
wiele osob w LODR lub z otoczenia nic a nic nie robi tylko chce żyć sensacjami ,tak jak dziennikarze ,którzy na kazdym kroku szukają sensacji,ale to jest tak obłudne ,że się robi słabo.Dziwne tylko ze władza tak im przychylna.Proszę o przetarcie oczu ....
[/quote]
Dobrą prezentację sprzętu można zrobić bez wesołej imprezy. Tylko kto by na to poszedł?

Styk "państwowego" i prywatnego. A po środku rodzina. Pachnie na odległość, a oni w to weszli. A teraz trzeba popszukać roboty...
[quote name='doradca' timestamp='1353242193' post='695554']
w naszej pracy zaleca sie szukanie gospodarstw przykladowych-by coś pokazać - tak - są takie zalecenia ,trudno o takie ,zreszta zgoda rolnika tez musi być ,a tu dobry przykład działalności ,bez uszczerbu finansowego dla LODR,dobrowolnie ,to nie promocja firmy SOLAR a wręcz promocja LODR .Jeśli ktoś cos robi to odzywaja się zazdrośnicy że aż kipi-wstyd.Prosze możecie inni się wykazywać ?
wiele osob w LODR lub z otoczenia nic a nic nie robi tylko ch... rozwiń
Avatar
doradca / 18 listopada 2012 o 13:36
w naszej pracy zaleca sie szukanie gospodarstw przykladowych-by coś pokazać - tak - są takie zalecenia ,trudno o takie ,zreszta zgoda rolnika tez musi być ,a tu dobry przykład działalności ,bez uszczerbu finansowego dla LODR,dobrowolnie ,to nie promocja firmy SOLAR a wręcz promocja LODR .Jeśli ktoś cos robi to odzywaja się zazdrośnicy że aż kipi-wstyd.Prosze możecie inni się wykazywać ?
wiele osob w LODR lub z otoczenia nic a nic nie robi tylko chce żyć sensacjami ,tak jak dziennikarze ,którzy na kazdym kroku szukają sensacji,ale to jest tak obłudne ,że się robi słabo.Dziwne tylko ze władza tak im przychylna.Proszę o przetarcie oczu ....
w naszej pracy zaleca sie szukanie gospodarstw przykladowych-by coś pokazać - tak - są takie zalecenia ,trudno o takie ,zreszta zgoda rolnika tez musi być ,a tu dobry przykład działalności ,bez uszczerbu finansowego dla LODR,dobrowolnie ,to nie promocja firmy SOLAR a wręcz promocja LODR .Jeśli ktoś cos robi to odzywaja się zazdrośnicy że aż kipi-wstyd.Prosze możecie inni się wykazywać ?
wiele osob w LODR lub z otoczenia nic a nic nie robi tylko chce żyć sensacjami ,tak jak dziennikarze ,którzy na kazdym kroku szukają sensacji,ale to je... rozwiń
Avatar
gość / 16 listopada 2012 o 22:05
Człowiek oddany LODR jak nikt inny nigdy nie będzie i za to go opluwają bo dawał gospodarstwo za darmo na pokazy i za to, że córka wyłożyła pieniądze na to, żeby rolnicy zobaczyli sprzęt w praktyce, którego inna firma w lubelskim by nigdy nie pokazała.
Avatar
IGA / 16 listopada 2012 o 21:57
Lubelszczyzna jest terenem typowo rolniczym i większość ludzi głosuje na PSL, który jako jedyny w sejmie próbuje walczyć o interesy rolników. Ludzie czy Wy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że jak dacie rolnikom po tyłku "Reforma Krus" to wszystko odbije się ze zdwojoną siłą na Waszych garnkach? W obecnym okresie rolnicy produkują żywność za taką samą cenę jaka jest od lat, a ile wzrosła cena w sklepie podstawowych artykułów potrzebnych do życia? I kto na tym zarabia? Pośrednicy i sklepikarze, którym nieustannie rosną koszty ....paliwo itp. A Tusek się cieszy od czasu do czasu pstrykając PSL w nos. I co oni mają zrobić? Pytam co? Zostawić swoich wyborców na pastwę losu? Wyjdą z koalicji to zostanie połączony krus i zus . Stawki obecnego krus wzrosną ...dla prawdziwych rolników a ci "rolnicy" z Marszałkowskiej będą się śmiać. Dla nas wszystkich podwyżka stawek ubezpieczeń dla rolników oznacza uzasadnioną podwyżkę artykułów, których codziennie potrzebujemy. PAMIĘTAJCIE SŁOWA RZECZNIKA PIS CHŁOPY...........
Lubelszczyzna jest terenem typowo rolniczym i większość ludzi głosuje na PSL, który jako jedyny w sejmie próbuje walczyć o interesy rolników. Ludzie czy Wy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że jak dacie rolnikom po tyłku "Reforma Krus" to wszystko odbije się ze zdwojoną siłą na Waszych garnkach? W obecnym okresie rolnicy produkują żywność za taką samą cenę jaka jest od lat, a ile wzrosła cena w sklepie podstawowych artykułów potrzebnych do życia? I kto na tym zarabia? Pośrednicy i sklepikarze, którym nieustannie rosną koszty ....pa... rozwiń
Avatar
ja / 16 listopada 2012 o 21:38
Chłopcze zrób sobie Doktorat a później nazywaj się arbuzem ..... trochę pokory chłopaczyno jaki tytuł posiadasz? Podejrzewam, że jesteś tylko PISarzem internetowym, których w sieci masa.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 4 1

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 26 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!