sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Podnieśli ceny wody, bo pomogli strażakom? "To bzdura"


Przedsiębiorstwo Komunalne Nałęcz z Niedrzwicy Dużej podniosło ceny wody. Jeden z mieszkańców gminy uważa, że to przez pieniądze, które spółka miała przekazać na organizację 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Prezes spółki przyznaje, że pieniądze przekazał, ale na sprzęt do ratownictwa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Z rachunku, który otrzymałem w ubiegłym tygodniu wynika, że nastąpiła znaczna podwyżka cen wody od lipca tego roku. Od pracownika przedsiębiorstwa dowiedziałem się, że podwyżka jest wynikiem wyższych kosztów spółki w tym roku – czytamy w e-mailu na alarm24@dzienikwschodni.pl.  

– Od osoby pośrednio związanej ze spółką poprzez świadczone usługi, dowiedziałem się, że w czerwcu prezes przedsiębiorstwa przekazał OSP w Niedrzwicy Dużej 1,5 tysiąca złotych na organizację jubileuszu 90-lecia. Na mocno zakrapianej alkoholem imprezie przy suto zastawionych stołach bawiło się ponad sto osób. Dlaczego my odbiorcy wody mamy ponosić koszty organizacji biesiad, na których promują się prominentni działacze polityczni? – oburza się nasz czytelnik.

Jak tłumaczy prezes przedsiębiorstwa, pieniądze zostały przekazane, ale na sprzęt. – Rzeczywiście było to 1,5 tysiąca złotych, ale na sprzęt ratownictwa drogowego. Ściśle współpracujemy ze strażą i pożyczamy od nich sprzęt do oczyszczania rur kanalizacyjnych i przepompowni ścieków – wyjaśnia Arkadiusz Sulowski, prezes przedsiębiorstwa komunalnego Nałęcz w Niedrzwicy Dużej. – Nie sprawdzałem, jak zostały rozdysponowane te pieniądze, ale nie sadzę, żeby poszły na organizację imprezy. A już łączenie tego z wyższymi rachunkami za wodę to bzdura.

Jak dodaje prezes, cena wody wzrosła o ok. 8 procent. – Podwyżka wynikała jednak z tego, że od 5 lat nie było żadnych zmian w cenach wody – zaznacza Sulowski. – A wiadomo, że koszty m.in. energii czy opłaty związane z ochroną środowiska rosną. Podwyżka była więc koniecznością.

– Imprezę sfinansowaliśmy ze środków własnych oraz pozyskanych od sponsorów. Pieniądze, które dostaliśmy od przedsiębiorstwa komunalnego, poszły na zakup sprzętu, bo na taki cel zostały przekazane – podkreśla Ryszard Mirosław, prezes OSP w Niedrzwicy Dużej.

– Łączenie podwyżek wody z imprezami, za które rzekomo miało zapłacić przedsiębiorstwo komunalne, to objaw nieżyczliwości w stosunku do strażaków i tego, co robią dla mieszkańców gminy – dodaje Adam Kuna, wójt gminy Niedrzwica Duża.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 października 2015 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a to ciekawe co dzieje się z wpisami? Rano bylo 4 a teraz tylko 2. Ktoś prawdę napisal o podziękowaniach dla sponsorów imprezy. A wsród nich byl wymieniony Nalęcz. A prawdziwi strażacy co ludziom pomagają nie uczestniczyli w uroczystościach. Dla nich to slużba, nie szukają imprez ani poklasków. I dla takich Panie Wojcie nie ma nagrody i sponsora.
Rozwiń
Gość
Gość (29 października 2015 o 10:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" Imprezę sfinansowaliśmy ze środków własnych oraz pozyskanych od sponsorów. Pieniądze, które dostaliśmy od przedsiębiorstwa komunalnego, poszły na zakup sprzętu, bo na taki cel zostały przekazane – podkreśla Ryszard Mirosław, prezes OSP w Niedrzwicy Dużej." Sam Prezes OSP przyznał, że pozyskał od sponsorów. A Nałęcz to sponsor .....
Rozwiń
Gość
Gość (29 października 2015 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak zawiść ludzi nie zna granic. Za 1,5 tys. zł na pewno syto bawiło się sto osób.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!