Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 marca 2014 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Podrobili dokumenty i wozili chorych. Sprawa trafiła do prokuratury

14 8 A A

Podrobioną decyzją lubelskiego sanepidu posłużyła się firma Krio-Med z Kielc, która świadczy usługi transportu sanitarnego szpitalom z naszego województwa. Sprawę bada policja i prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spółka prowadzi przychodnie w Kielcach i okolicach, a także świadczy usługi transportu sanitarnego, m.in. na terenie województwa lubelskiego. W lutym umowę z Krio-Medem podpisały szpitale przy al. Kraśnickiej w Lublinie i we Włodawie. Spółka wygrała też przetarg ogłoszony przez szpital w Świdniku. - Musieliśmy go jednak unieważnić, bo okazało się, że firma posługiwała się sfałszowaną decyzją sanepidu. A to m.in. na tej podstawie wojewoda wydaje pozwolenie na działalność - mówi Stanisław Podniesiński, główny specjalista ds. administracyjno-techniczno-eksploatacyjnych w świdnickim szpitalu. Chodzi o pozytywne zaopiniowanie przez służby sanitarne lubelskiej siedziby spółki przy ul. Towarowej. Jak tłumaczy Irmina Nikiel, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, decyzję sanepidu w tej sprawie, którą posługiwała się firma Krio-Med, wydano po kontroli, której w rzeczywistości nie było. - Kiedy to odkryliśmy, natychmiast powiadomiliśmy wojewodę świętokrzyskiego, a także złożyliśmy doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa - mówi dyr. Nikiel. Mimo takiej reakcji sanepidu szpitale w Lublinie i we Włodawie nadal korzystają z usług kieleckiej firmy. - Musimy przecież realizować transporty - tłumaczy Gabriel Maj, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Dodaje, że Krio-Med wywiązuje się z umowy. - Nie mniej jednak czekamy na opinię naszego prawnika - kończy Maj. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód. - 4 marca przekazaliśmy sprawę policji, która prowadzi teraz postępowanie sprawdzające pod naszym nadzorem. Jeśli okoliczności się potwierdzą, będzie to podstawą do wszczęcia przez nas dochodzenia - mówi Beata Zielińska-Janaszek, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód.
Co na to kielecka spółka? - Projekt technologiczny naszej lubelskiej filii przy ul. Towarowej zleciliśmy zewnętrznej firmie z Lublina. To oni odpowiadają za sfałszowanie decyzji sanepidu - tłumaczy Michał Janaszek, prezes NZOZ Krio-Med. - Dostarczyli nam dokumenty, a my złożyliśmy je w kieleckim urzędzie wojewódzkim. Przyznam, że nie sprawdziłem tych dokumentów, bo nie przypuszczałem, że tak się to skończy. Sądziłem, że lokal naprawdę został odebrany, a sanepid wydał pozytywną opinię. Złożyliśmy już wniosek do sanepidu o przeprowadzenie rzeczywistej kontroli lokalu. W lubelskiej firmie, na którą powołuje się prezes Krio-Med-u, telefon milczy. Nie znaleźliśmy jej też w Internecie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2018 o 07:32
***s://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2441677025858357&id=294504300575651
Avatar
Ja / 10 marca 2014 o 16:39

Jak to jest, że taka poważna instytucja zatrudnia do przewozu osob niepelnosprawnych firme, ktora najpierw okrada wlasnych pracownikow nie wyplacajac im wynagrodzenia za wykonywana prace w wysokosci ponad 80tys pln, a teraz podrabia dokumenty. nikt na to nie reaguje dzieki czemu oszusci z firmy Krio Med zostaja bezkarni...

Avatar
Gość / 10 marca 2014 o 10:59

Urzędize Skarnbow w Kielcach i Lublinie, Izbo Skarbowa w Kielcach i Lublinie, proszę zauwazyć, że NIP dla nowej firmy Janaszka - ADS to NIP Kriomedu. Kolejny przekręt na który przymknie władza oko?

Avatar
Piotr / 10 marca 2014 o 10:04

Zmiana nazwy z Krio-Med nad ASB. Te same samochody na Towarowej

Avatar
arek / 10 marca 2014 o 07:28

Krio-Med woził także samochodami przeznaczonymi do przewożenia rozkładających się zwłok, chorych ludzi, a o tym nigdzie się nie wspomina!

A co to za samochody??? Możesz to opisać.

Czy tylko tak bleble ble

Avatar
dudi / 9 marca 2014 o 22:35

Krio-Med woził także samochodami przeznaczonymi do przewożenia rozkładających się zwłok, chorych ludzi, a o tym nigdzie się nie wspomina!

Avatar
ratmed / 9 marca 2014 o 22:14

należy też dodać fakty, iż w firmie tej jeżdżą kierowcy bez stosownych uprawnień oraz "ratownicy medyczni" którzy nie posiadają dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, czyli de facto nie mają prawa do wykonywania tegoż zawodu, pomijając już fakt nieposiadania elementarnej wiedzy na temat choćby pierwszej pomocy. Dokładając do tego rozklekotane karetki i niesprawny sprzęt oraz przeterminowane medykamenty dziwię się, że ktokolwiek podpisuje z taką firmą umowy.

Avatar
Mariusz / 9 marca 2014 o 22:06

Dla uzupełnienia tematu dodam, że firma Kriomed posługuje się nie tylko fałszywą opinią sanepidu.

Tak samo lewe dokumenty posiadają z ZUS-u(o nie zaleganiu ze składkami) i Urzędu Skarbowego (o kondycji finansowej firmy). Posługują się również sfałszowanymi dokumentami dotyczącymi homologacji i zabudowy swoich karetek. Śmiem wątpić czy Pan Janaszek posiada w ogóle jakieś prawdziwe dokumenty, bo nawet dowody rejestracyjne pojazdów są fabrykowane. To żenujące że takie firmy są odpowiedzialne za życie i zdrowie ludzi !!!!

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2018 o 07:32
***s://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2441677025858357&id=294504300575651
Avatar
Ja / 10 marca 2014 o 16:39

Jak to jest, że taka poważna instytucja zatrudnia do przewozu osob niepelnosprawnych firme, ktora najpierw okrada wlasnych pracownikow nie wyplacajac im wynagrodzenia za wykonywana prace w wysokosci ponad 80tys pln, a teraz podrabia dokumenty. nikt na to nie reaguje dzieki czemu oszusci z firmy Krio Med zostaja bezkarni...

Avatar
Gość / 10 marca 2014 o 10:59

Urzędize Skarnbow w Kielcach i Lublinie, Izbo Skarbowa w Kielcach i Lublinie, proszę zauwazyć, że NIP dla nowej firmy Janaszka - ADS to NIP Kriomedu. Kolejny przekręt na który przymknie władza oko?

Avatar
Piotr / 10 marca 2014 o 10:04

Zmiana nazwy z Krio-Med nad ASB. Te same samochody na Towarowej

Avatar
arek / 10 marca 2014 o 07:28

Krio-Med woził także samochodami przeznaczonymi do przewożenia rozkładających się zwłok, chorych ludzi, a o tym nigdzie się nie wspomina!

A co to za samochody??? Możesz to opisać.

Czy tylko tak bleble ble

Avatar
dudi / 9 marca 2014 o 22:35

Krio-Med woził także samochodami przeznaczonymi do przewożenia rozkładających się zwłok, chorych ludzi, a o tym nigdzie się nie wspomina!

Avatar
ratmed / 9 marca 2014 o 22:14

należy też dodać fakty, iż w firmie tej jeżdżą kierowcy bez stosownych uprawnień oraz "ratownicy medyczni" którzy nie posiadają dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, czyli de facto nie mają prawa do wykonywania tegoż zawodu, pomijając już fakt nieposiadania elementarnej wiedzy na temat choćby pierwszej pomocy. Dokładając do tego rozklekotane karetki i niesprawny sprzęt oraz przeterminowane medykamenty dziwię się, że ktokolwiek podpisuje z taką firmą umowy.

Avatar
Mariusz / 9 marca 2014 o 22:06

Dla uzupełnienia tematu dodam, że firma Kriomed posługuje się nie tylko fałszywą opinią sanepidu.

Tak samo lewe dokumenty posiadają z ZUS-u(o nie zaleganiu ze składkami) i Urzędu Skarbowego (o kondycji finansowej firmy). Posługują się również sfałszowanymi dokumentami dotyczącymi homologacji i zabudowy swoich karetek. Śmiem wątpić czy Pan Janaszek posiada w ogóle jakieś prawdziwe dokumenty, bo nawet dowody rejestracyjne pojazdów są fabrykowane. To żenujące że takie firmy są odpowiedzialne za życie i zdrowie ludzi !!!!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 6 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 9

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 2

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3