piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Rozpoczęcie budowy Centrum Targowo-Wystawienniczego w Lublinie w tym roku, a budowa lubelskiego Parku Technologicznego i tzw. Nadbużanki w przyszłym. Jedna trzecia funduszy trafi na inwestycje w oświacie. Takie są propozycje samorządu wojewódzkiego po renegocjacji kontraktu regionalnego. Ma być podpisany dziś.
Zgodnie z podpisaną w ubiegłym roku umową nasz region miał otrzymać z budżetu państwa w ramach kontraktu 123 mln zł. Na początku 2002 roku rząd chciał zmniejszyć tę kwotę o 100 mln zł. Ostatecznie, po naciskach parlamentarzystów, samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych Lubelszczyzna ma otrzymać w tym roku połowę wynegocjowanej w ub. roku kwoty, czyli 61,5 mln zł, a drugą w przyszłym.
- Gdyby pozostały nam w kontrakcie 23 mln zł, to ja bym go nie podpisał - mówi marszałek Hunek. - Wówczas wypowiedzielibyśmy jednostronnie umowę i ubiegalibyśmy się o środki z kolejnej edycji.
W nowym kontrakcie samorząd wojewódzki proponuje rozpoczęcie w tym roku budowy Centrum Targowo-Wystawienniczego w Lublinie oraz dróg wojewódzkich na terenach popowodziowych. Kontynuację inwestycji w szpitalach w Łęcznej, Biłgoraju i w Chełmie zaplanowano na lata 2002-03. Na inwestycje w oświacie dla samorządu terytorialnego zarząd województwa przeznaczył w tym roku ponad 22,8 mln zł. Budowa centrum pochłonie 2,5 mln zł, a w przyszłym roku 7,5 mln zł. Inwestycje szpitalne zostaną dofinansowane w tym roku sumą 7,2 mln zł, a drogowe - prawie 11 mln zł.
Renegocjowana umowa z rządem ma być przyjęta przez radnych wojewódzkich na najbliższej sesji sejmiku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!