czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Podzielili kontrakt

Dodano: 12 czerwca 2002, 19:42

Rozpoczęcie budowy Centrum Targowo-Wystawienniczego w Lublinie w tym roku, a budowa lubelskiego Parku Technologicznego i tzw. Nadbużanki w przyszłym. Jedna trzecia funduszy trafi na inwestycje w oświacie. Takie są propozycje samorządu wojewódzkiego po renegocjacji kontraktu regionalnego. Ma być podpisany dziś.
Zgodnie z podpisaną w ubiegłym roku umową nasz region miał otrzymać z budżetu państwa w ramach kontraktu 123 mln zł. Na początku 2002 roku rząd chciał zmniejszyć tę kwotę o 100 mln zł. Ostatecznie, po naciskach parlamentarzystów, samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych Lubelszczyzna ma otrzymać w tym roku połowę wynegocjowanej w ub. roku kwoty, czyli 61,5 mln zł, a drugą w przyszłym.
- Gdyby pozostały nam w kontrakcie 23 mln zł, to ja bym go nie podpisał - mówi marszałek Hunek. - Wówczas wypowiedzielibyśmy jednostronnie umowę i ubiegalibyśmy się o środki z kolejnej edycji.
W nowym kontrakcie samorząd wojewódzki proponuje rozpoczęcie w tym roku budowy Centrum Targowo-Wystawienniczego w Lublinie oraz dróg wojewódzkich na terenach popowodziowych. Kontynuację inwestycji w szpitalach w Łęcznej, Biłgoraju i w Chełmie zaplanowano na lata 2002-03. Na inwestycje w oświacie dla samorządu terytorialnego zarząd województwa przeznaczył w tym roku ponad 22,8 mln zł. Budowa centrum pochłonie 2,5 mln zł, a w przyszłym roku 7,5 mln zł. Inwestycje szpitalne zostaną dofinansowane w tym roku sumą 7,2 mln zł, a drogowe - prawie 11 mln zł.
Renegocjowana umowa z rządem ma być przyjęta przez radnych wojewódzkich na najbliższej sesji sejmiku.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24