Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 marca 2013 r.
17:43
Edytuj ten wpis

Pogoda w Lublinie i regionie na niedzielę. Sytuacja na drogach

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 13 A A
Droga nr 836 między Chmielem a Wolą Piasecką (Mateusz)
Droga nr 836 między Chmielem a Wolą Piasecką (Mateusz)

Zimno i wietrznie, ale bardzo słonecznie. Tak było przez całą sobotę nad większą częścią województwa lubelskiego. Jeszcze więcej słońca będzie w niedzielę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śnieg nie będzie padać, nadal jednak będzie zimno. Meteorolodzy przewidują, że w nocy z soboty na niedzielę będzie nawet do -13 st. C. W najcieplejszym momencie w niedzielę ma być zaś -6 st. C.

Uspokoiła się już sytuacja na drogach woj. lubelskiego. Najwięcej problemów, ale już nie związanych z zimą jest na drodze w stronę granicy polsko-ukraińskiej w Dorohusku. Ciężarówki, które wczoraj czekały na polepszenie pogody, dzisiaj ruszyły w trasę. I kolejka do przekroczenia granicy po południu w sobotę sięgała aż do Chełma. – Policjanci kierują ruchem i zatrzymują ciężarówki jeszcze przed wjazdem do Chełma, żeby nie sparaliżować ruchu w mieście – informuje oficer dyżurny KWP w Lublinie.

Zobacz także: Długie kolejki na granicy. Ciężarówki stoją już przed Chełmem

Gdzie drogi są jeszcze nieprzejezdne

Utrudnienia w ruchu spowodowane śniegiem mogą się zdarzać na pojedynczych odcinkach. Tak jest np. na drodze nr 836 między Chmielem a Kębłowem. – Cały sprzęt odśnieżający jest w trasie. Ale zdarzają się miejsca, gdzie śnieg jest nawiewany z przydrożnych pól. W takich miejscach mogą pojawiać się utrudnienia – informuje dyżurna Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Informacje drogowców potwierdzają mieszkańcy. - Droga między Chmielem a Wolą Piasecką jest całkowicie nieprzejezdna. Jedynie kilkusetmetrowy odcinek w Kozicach Górnych da się pokonać dużym traktorem. Miejscowi mieszkańcy jeżdżą drogami polnymi, bo służby gminne odśnieżyły te drogi. Przejechać da się bez większych utrudnień od połowy wsi Wola Piasecka w kierunku Piask - relacjonuje Mateusz.

- Od wczoraj również nieprzejezdna jest droga powiatowa nr 2116 L na odcinku Suchodoły - Kosnowiec - informuje nasza Czytelniczka Elżbieta. - Rolnicy dużymi ciągnikami i łopatami próbowali zrobić sami dojazd do odśnieżonej przez powiat drogi w Klimusinie. Przejazd jest, ale wąski i nie ma mowy o mijaniu się aut. Chyba drogowcy o nas zapomnieli, od rana czekamy na to by nas ktoś odśnieżył. Ile można czekać? - dodaje.

Problemy mają też mieszkańcy miejscowości Podlesie Duże w gm. Radecznica, leżącej na granicy powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. - Przez miejscowość biegnie droga łącząca Gródki z Zaporzem. Wszystkie drogi dookoła są przejezdne, jednak Podlesie jest odcięte od świata. To nie jest pierwszy raz. Co roku taka sytuacja ma miejsce – opisuje mieszkaniec miejscowości.

Jak relacjonuje nasz Czytelnik, wieś od godz. 8 w piątek była już "zawiana po pas”. - Dzwoniłem do Zarządu Dróg Powiatowych w Zamościu, obiecują od wczoraj, że droga "za chwilę" będzie przejezdna. Dzwoniłem również do ZDP w Biłgoraju, do którego należy droga z drugiej strony. Twierdzą, że ich droga jest przejezdna. A przed chwilą byłem na granicy ich drogi i jak byłą zawiana tak jest dalej - znak drogowy jest przykryty prawie cały – dodaje.

Gdzie jeszcze są utrudnienia na drogach? Czekamy na Wasze informacje i zdjęcia. Wysyłajcie je na adres alarm24@dziennikwschodni.pl

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 10:02
[color=#0000CD][size=6]POSZUKUJĘ INZYNIERA co zaprojektował skrzyzowanie LUBELSKA-TRUBAKOWSKA oraz mistrza co odsnierzał to skrzyzowanie. Garące pozdrowienia szczególnie od skręcajacych z Lubeskiej w Trubakowską i z Trubakowskiej w Lubelską. PYTANIE BRZMI [/size][/color][size=6][color=#FF0000]gdzie jest jeden pas ruchu???? odpowiedź prosta[/color][color=#800080] POD ŚNIEGIEM. [/color][/size]
[color=#0000CD][size=6]POSZUKUJĘ INZYNIERA co zaprojektował skrzyzowanie LUBELSKA-TRUBAKOWSKA oraz mistrza co odsnierzał to skrzyzowanie. Garące pozdrowienia szczególnie od skręcajacych z Lubeskiej w Trubakowską i z Trubakowskiej w Lubelską. PYTANIE BRZMI [/size][/color][size=6][color=#FF0000]gdzie jest jeden pas ruchu???? odpowiedź prosta[/color][color=#800080] POD ŚNIEGIEM. [/color][/size] rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2013 o 12:22
[quote name='COOLejaż' timestamp='1363518035' post='746216']
A co to jest: Bideronka" i "zasy" ?
Biedronka to Bidreonka a zasy to zaspy. A w Mieście po jednym pasie ruchu a reszta zsypana , szczególnie te wydzielone powierzchnie, wysepki , azyle itp. Zrobić durnoty było komu ale odsniezyc juz nie, ludzie rozjeżdżą sami.[/quote]
Avatar
COOLejaż / 17 marca 2013 o 12:00
[quote name='from egitrx' timestamp='1363507366' post='746138']
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
[/quote]

[quote name='from egitrx' timestamp='1363507366' post='746138']
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
[/quote]A co to jest: Bideronka" i "zasy" ?
[quote name='from egitrx' timestamp='1363507366' post='746138']
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
[/quote]

[quote name='from egitrx' timestamp='1363507366' post='746138']
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
[/quote]A co to jest: B... rozwiń
Avatar
zaniechany obywatel / 17 marca 2013 o 09:21
szkoda że dzisiaj jakiś rusłan nie startuje (ląduje) bo wtedy liczne wizytacje przybyłyby do Janowic pooglądać widowisko i drogi byłyby odśnieżone, pozdrowienia z zaspy janowickiej
Avatar
zaniechany obywatel / 17 marca 2013 o 09:18
szkoda że dzisiaj jakiś rusłan nie startuje (ląduje) bo wtedy liczne wizytacje przybyłyby do Janowic pooglądać widowisko i drogi byłyby odśnieżone, pozdrowienia z zaspy janowickiej
Avatar
from egitrx / 17 marca 2013 o 09:02
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
Avatar
Gość / 17 marca 2013 o 08:36
niedziela godz 08:30 nadal nie da się dojechać do Janowic. Czekamy na wiosnę??
Avatar
EV / 17 marca 2013 o 07:38
Tej ekipie do wyborów i tak zapomnicie. Jutro plusowe temp. bedzie dobrze.
Avatar
franka / 17 marca 2013 o 07:30
[quote name='~snowik' timestamp='1363471201' post='746090']
Jak długo mozna czekać na odśniżenie??? To pytanie do wójta Mełgwii p.W.Motyla.Mieszkam oczywiście w Janowicach .Nie wiem czy jeszcze jakaś gmina tak totalnie olewa swoich mieszkańców.Ponad 1 metr śniegu i zero zainteresowania władz szanownej gminy.W jakim kraju żyjemy? Jest 23 w sobotę a śnieg nie pada od piątku od 15 i co? NIC.Nikogo nie obchodzi to czy masz co jwść ile urlopu jeszcze masz bo do pracy oczywiście nie masz szans dotrzećitd.Chora gmina MEŁGIEW.
[/quote]

To nie wiesz,że Pana Wójta trzeba poprosić telefonicznie o odśnieżanie...dzień wcześniej Taką informacje otrzymałam w Gminie Na Franciszkowie to działa...odsniezyli z piątku na sobotę w NOCY!!!:-P
[quote name='~snowik' timestamp='1363471201' post='746090']
Jak długo mozna czekać na odśniżenie??? To pytanie do wójta Mełgwii p.W.Motyla.Mieszkam oczywiście w Janowicach .Nie wiem czy jeszcze jakaś gmina tak totalnie olewa swoich mieszkańców.Ponad 1 metr śniegu i zero zainteresowania władz szanownej gminy.W jakim kraju żyjemy? Jest 23 w sobotę a śnieg nie pada od piątku od 15 i co? NIC.Nikogo nie obchodzi to czy masz co jwść ile urlopu jeszcze masz bo do pracy oczywiście nie masz szans dotrzećitd.Chora gmina M... rozwiń
Avatar
~snowik / 16 marca 2013 o 23:00
Jak długo mozna czekać na odśniżenie??? To pytanie do wójta Mełgwii p.W.Motyla.Mieszkam oczywiście w Janowicach .Nie wiem czy jeszcze jakaś gmina tak totalnie olewa swoich mieszkańców.Ponad 1 metr śniegu i zero zainteresowania władz szanownej gminy.W jakim kraju żyjemy? Jest 23 w sobotę a śnieg nie pada od piątku od 15 i co? NIC.Nikogo nie obchodzi to czy masz co jwść ile urlopu jeszcze masz bo do pracy oczywiście nie masz szans dotrzećitd.Chora gmina MEŁGIEW.
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 10:02
[color=#0000CD][size=6]POSZUKUJĘ INZYNIERA co zaprojektował skrzyzowanie LUBELSKA-TRUBAKOWSKA oraz mistrza co odsnierzał to skrzyzowanie. Garące pozdrowienia szczególnie od skręcajacych z Lubeskiej w Trubakowską i z Trubakowskiej w Lubelską. PYTANIE BRZMI [/size][/color][size=6][color=#FF0000]gdzie jest jeden pas ruchu???? odpowiedź prosta[/color][color=#800080] POD ŚNIEGIEM. [/color][/size]
[color=#0000CD][size=6]POSZUKUJĘ INZYNIERA co zaprojektował skrzyzowanie LUBELSKA-TRUBAKOWSKA oraz mistrza co odsnierzał to skrzyzowanie. Garące pozdrowienia szczególnie od skręcajacych z Lubeskiej w Trubakowską i z Trubakowskiej w Lubelską. PYTANIE BRZMI [/size][/color][size=6][color=#FF0000]gdzie jest jeden pas ruchu???? odpowiedź prosta[/color][color=#800080] POD ŚNIEGIEM. [/color][/size] rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2013 o 12:22
[quote name='COOLejaż' timestamp='1363518035' post='746216']
A co to jest: Bideronka" i "zasy" ?
Biedronka to Bidreonka a zasy to zaspy. A w Mieście po jednym pasie ruchu a reszta zsypana , szczególnie te wydzielone powierzchnie, wysepki , azyle itp. Zrobić durnoty było komu ale odsniezyc juz nie, ludzie rozjeżdżą sami.[/quote]
Avatar
COOLejaż / 17 marca 2013 o 12:00
[quote name='from egitrx' timestamp='1363507366' post='746138']
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
[/quote]

[quote name='from egitrx' timestamp='1363507366' post='746138']
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
[/quote]A co to jest: Bideronka" i "zasy" ?
[quote name='from egitrx' timestamp='1363507366' post='746138']
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
[/quote]

[quote name='from egitrx' timestamp='1363507366' post='746138']
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
[/quote]A co to jest: B... rozwiń
Avatar
zaniechany obywatel / 17 marca 2013 o 09:21
szkoda że dzisiaj jakiś rusłan nie startuje (ląduje) bo wtedy liczne wizytacje przybyłyby do Janowic pooglądać widowisko i drogi byłyby odśnieżone, pozdrowienia z zaspy janowickiej
Avatar
zaniechany obywatel / 17 marca 2013 o 09:18
szkoda że dzisiaj jakiś rusłan nie startuje (ląduje) bo wtedy liczne wizytacje przybyłyby do Janowic pooglądać widowisko i drogi byłyby odśnieżone, pozdrowienia z zaspy janowickiej
Avatar
from egitrx / 17 marca 2013 o 09:02
[color=#FF0000] [size=6]niedziela, ul. ZACHODNIA za Bideronka zasy po jajka ale to chyba dzień wolny od pracy!!!!![/size][/color]
Avatar
Gość / 17 marca 2013 o 08:36
niedziela godz 08:30 nadal nie da się dojechać do Janowic. Czekamy na wiosnę??
Avatar
EV / 17 marca 2013 o 07:38
Tej ekipie do wyborów i tak zapomnicie. Jutro plusowe temp. bedzie dobrze.
Avatar
franka / 17 marca 2013 o 07:30
[quote name='~snowik' timestamp='1363471201' post='746090']
Jak długo mozna czekać na odśniżenie??? To pytanie do wójta Mełgwii p.W.Motyla.Mieszkam oczywiście w Janowicach .Nie wiem czy jeszcze jakaś gmina tak totalnie olewa swoich mieszkańców.Ponad 1 metr śniegu i zero zainteresowania władz szanownej gminy.W jakim kraju żyjemy? Jest 23 w sobotę a śnieg nie pada od piątku od 15 i co? NIC.Nikogo nie obchodzi to czy masz co jwść ile urlopu jeszcze masz bo do pracy oczywiście nie masz szans dotrzećitd.Chora gmina MEŁGIEW.
[/quote]

To nie wiesz,że Pana Wójta trzeba poprosić telefonicznie o odśnieżanie...dzień wcześniej Taką informacje otrzymałam w Gminie Na Franciszkowie to działa...odsniezyli z piątku na sobotę w NOCY!!!:-P
[quote name='~snowik' timestamp='1363471201' post='746090']
Jak długo mozna czekać na odśniżenie??? To pytanie do wójta Mełgwii p.W.Motyla.Mieszkam oczywiście w Janowicach .Nie wiem czy jeszcze jakaś gmina tak totalnie olewa swoich mieszkańców.Ponad 1 metr śniegu i zero zainteresowania władz szanownej gminy.W jakim kraju żyjemy? Jest 23 w sobotę a śnieg nie pada od piątku od 15 i co? NIC.Nikogo nie obchodzi to czy masz co jwść ile urlopu jeszcze masz bo do pracy oczywiście nie masz szans dotrzećitd.Chora gmina M... rozwiń
Avatar
~snowik / 16 marca 2013 o 23:00
Jak długo mozna czekać na odśniżenie??? To pytanie do wójta Mełgwii p.W.Motyla.Mieszkam oczywiście w Janowicach .Nie wiem czy jeszcze jakaś gmina tak totalnie olewa swoich mieszkańców.Ponad 1 metr śniegu i zero zainteresowania władz szanownej gminy.W jakim kraju żyjemy? Jest 23 w sobotę a śnieg nie pada od piątku od 15 i co? NIC.Nikogo nie obchodzi to czy masz co jwść ile urlopu jeszcze masz bo do pracy oczywiście nie masz szans dotrzećitd.Chora gmina MEŁGIEW.