poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lubelskie

Pogrzebane wpłaty

Dodano: 15 stycznia 2003, 21:37

Ponad 8 tys. zł wyparowało z kasy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Hrubieszowie. Wszystko wskazuje na to, że pieniądze z tytułu opłat za pochówki przywłaszczył sobie jeden z pracowników zakładu pogrzebowego. Sprawę bada policja.

Już siedem osób z terenu Hrubieszowa i okolic dostało z PGKiM upomnienia dotyczące uregulowania należności za pochówki swoich bliskich. Szkopuł w tym, że wszystkie wcześniej zapłaciły. Gdzie podziały się ich pieniądze?
Pracownik PGKiM wystawiał rodzinom zmarłych faktury z wydłużonym do dwóch tygodni terminem zapłaty. Dzięki temu zainteresowane osoby mogły pobrać zasiłek pogrzebowy i uregulować rachunek. Pieniądze, które wpłacali od ręki pracownikowi prosektorium, nigdy nie zasiliły jednak kasy przedsiębiorstwa. – Cały czas prowadzimy czynności w tym zakresie – usłyszeliśmy od podinsp. Zdzisława Gieruna, hrubieszowskiego komendanta powiatowego policji.
Własne dochodzenie przeprowadziła też dyrekcja przedsiębiorstwa komunalnego. – Pracownik prosektorium przyznał się do tego, że bez upoważnienia pobrał pieniądze. Zadeklarował, że wszystko zwróci. Przenieśliśmy go na inne stanowisko. Ubolewamy nad tym co się stało. Chcielibyśmy przeprosić rodziny zmarłych – powiedział Dziennikowi Jan Lachowski, prezes PGKiM w Hrubieszowie. (lew)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!