poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Policja: Po zmroku jest u nas bezpiecznie. Czy na pewno?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2010, 10:32

Mieszkańcy Lubelszczyzny czują się bezpiecznie podczas wieczornych spacerów i powrotów do domów. Tak mówią badania zlecone przez policję.

Z badań TNS OBOP wynika, że praca lubelskich policjantów jest ocenia najlepiej w Polsce, a mieszkańcy Lubelszczyzny czują się najbezpieczniej.

- To najlepszy prezent, jaki mogliśmy dostać z okazji naszego święta - komentuje insp. Dariusz Działo, komendant wojewódzki policji w Lublinie.

Poczucie bezpieczeństwa podczas spacerów po zmroku wyniosło 85,2, tj. o 8 procent więcej od średniej krajowej, a dobre oceny pracy policjantów pełniących służbę w okolicy miejsca zamieszkania dotyczą 75,2 ankietowanych, czyli aż o 12 procent więcej od średniej krajowej.

Mieszkańcy Lubelszczyzny najlepiej ocenili skuteczność policji w walce z przestępczością w okolicy miejsca zamieszkania. W tej kategorii nasze województwo ocenione zostało jako najskuteczniejsze z wynikiem 66,9 przy średniej krajowej 57 proc..

Badania zostały przeprowadzone na zlecenie Komendy Głównej Policji przez konsorcjum trzech ośrodków badawczych (CBOS, PBS DGA oraz TNS OBOP). W badaniu brało udział po 1000 respondentów z każdego województwa.

A jak Ty oceniasz pracę lubelskiej policji? Podyskutuj na forum i zagłosuj w sondzie internetowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Justyna
mar
na pewno!
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Justyna
Justyna (15 lipca 2010 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~zbyszek~ napisał:
Już sam tytuł "Po zmroku jest u nas bezpiecznie. Czy na pewno?" sugeruje, że media wolą, kiedy wyniki takich badań są niekorzystne dla policji. Wtedy jest o czym pisać. A jeśli jest dobrze, to brak telamu. To jest chore.
A media często , nawet zbyt często staja w obronie bandytów i pieniaczy. Niezstety


dokładnie, media wymagają afer i wręcz podkręcają atmosferę i artykuły, żeby tylko było coś szokującego. "redaktorzy" dziennika osiągną niedługo wręcz doskonałą umiejętność przeinaczania i robienia czegoś z niczego. żałosne...
Rozwiń
mar
mar (15 lipca 2010 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja tam cenię naszych gliniarzy. Dlaczego wam tylko dziennikarzom nie podobają się tak pozytywne oceny? Zazdrość? Z etgo co wiem, to pismaki nie mają zbytniego powazania wśród społeczeństwa. Zwłaszca jak wyrzucają np. trawę i śmieci do lasu lub po pijaku rozbiają samochody
Rozwiń
na pewno!
na pewno! (15 lipca 2010 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja moge odpowiedzieć tylko, że na pewno to sonda jest zrobiona tendencyjnie! Co by nie wpisać z wyłączeniem oceny B. dobrej to będzie źle, a ja chciałem wpisać, że Policja pracuje dobrze tak po prostu, a nie jak mi sugeruje autor żle, dostatecznie lub nie wiem. To, że ktos pracuje bardzo dobrze wymaga naprawdę wyrzeczeń! Ale z pewnością prędziej bym taka ocenę wystawił policjantom niż dziennikarzom, którzy krytykują wszystko i wszystkich, a nie chcą się poddać sami ocenie społecznej! Myślę jednak, że zweryfikują ich spadające nakłady.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2010 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie rozomiem tytułu - Czy na pewno? Czy to znaczy, że ów "dziennikarz" podważa zdanie mieszkańców? Czy to znaczy, że on wie lepiej? Czy tez ich sonda będzie bardziej miarodajna niż profesjonalne badania? Ostatnio jak robili sondę kto wygra wybory prezydenckie- to jak pamiętam prowadził Podkański? Ot to dopiero miarodajne źródło? I jeszcze jedno, może ktoś wie, kto sie ukrywa pod literkami KW?
Rozwiń
crx
crx (15 lipca 2010 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozostaje tylko pogratulować i tak trzymać chłopaki!!!Nawet określenie "gliny" dodaje pewnego prestiżu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!