czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubelskie

Policjanci jadą nad wodę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2008, 12:16

Od najbliższego poniedziałku, nad Jeziorem Białym rozpoczyna pracę sezonowy posterunek policji.

Choć jego siedziba będzie się mieściła, podobnie jak w ubiegłym roku, w budynku Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, to policjanci oddelegowani do pracy przy sezonowej placówce, będą obecni w Okunince przez całą dobę.

- Od 16 czerwca w sezonowej placówce nad Jeziorem Białym będzie pracowało 12 policjantów z naszej komendy - mówi Roman Juszczyński, rzecznik prasowy włodawskiej policji.

- Natomiast od pierwszego lipca ta obsada zwiększy się jeszcze o 10 funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Lublinie, przydzielonych przez komendę główną. Kierownikiem placówki będzie sierżant sztabowy Włodzimierz Cykier.

Już kolejny rok sezonowa placówka jest usytuowana poza Okuninką, ponieważ teren, gdzie dotąd mieścił się posterunek, przejęła Agencja Mienia Wojskowego. Po zlikwidowaniu siedziby nad jeziorem pojawiły się głosy, że w związku z tym wzrośnie przestępczość.

- Pierwszy sprawdzian mieliśmy w ubiegłym roku i statystyki pokazały, że nic takiego nie miało miejsca - mówi Juszczyński.

- Przecież, bez względu na to, gdzie placówka ma siedzibę funkcjonariusze i tak pracują nad Jeziorem Białym.

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów z lądu i wody. Podobnie jak w ubiegłym roku będą mieli do dyspozycji dwie łodzie. Być może uda się jeszcze wzbogacić wyposażenie o lekki ponton z silnikiem.

W przypadku nagłej potrzeby, patrolujących okolice jeziora policjantów, będzie można wezwać, telefonując pod numer alarmowy 997 lub (082) 572-72-10. (sad)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!