Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 stycznia 2009 r.
19:50
Edytuj ten wpis

Policjanci polują dziś na pijaków

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 8 A A

Dziś rozpoczęła się pierwsza w tym roku akcja "Trzeźwy poranek”. W wybranych punktach regionu stanęły blokady, na których kierowcy będą obowiązkowo dmuchają w balonik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mimo z roku na rok wzrasta liczba pijanych kierowców. Poniedziałkowe działania są jednym z elementów prewencji w walce z patologią na drodze - mówi Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki.

Tylko wczoraj policjanci zatrzymali na drogach naszego województwa 13 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich cztery osoby to bezrobotni, trzech uczniów, dwóch murarzy, radioelektronika, stolarza, górnika oraz konserwatora.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Mężczyzna w swojej rodzimej miejscowości kierował rowerem mając w organizmie blisko 3,3 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
andrew / 10 stycznia 2009 o 20:51
Co to stwierdzenie "dmuchać w balonik"? I drugie "Mimo z roku na rok wzrasta liczba pijanych kierowców". Brawo redaktorze (pp)!!!!!!!!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2009 o 20:42
Mietków napisał:
Nie wiem jak można jechac samochodem pod w pływem alkoholu:/ nigdy tego nie robiłem i nie mam zamiaru robić. Natomiast nurtuje mnie pytanie czy prócz sprawdzania zawartości alkoholu będą także używane narkotesty? O to martwię się najbardziej:)

Mietków ty ćpunie czego się boisz? Że ci kwity zabiorą? Racja bój się!
Avatar
abdul / 10 stycznia 2009 o 20:17
to nie prawda że jeśli jest policja jest mniej wypadków już kilka razy byłem świadkiem gdzie kierowca przejeżdżając obok patrolu gapił się na nich i dzwon
Avatar
nick / 10 stycznia 2009 o 12:27
Super akcja i nie pierwsza, tyle że nie przekłada się na zmniejszenie ilości ofiar na drogach. Pijany pojedzie po prostu inną drogą. Jeśli już to lepiej chyba byłoby kontrolować zmieniając miejsce. Jedyny pozytywny efekt to to, ze Policja będzie widoczna na drodze i w tych miejscach nie będzie wypadków. Pijani powodują około 10% wypadków, pozostałe 90% jeżdżacy bezmyślnie i niebezpiecznie trzeźwi. Złapanie i zabranie prawa jazdy pijanemu mającego 0,4 promila i jadącemu spokojnie nie poprawi bezpieczeństwa, a złapanie i zabranie prawka (a nie tylko nałożenie 200-złotowego mandatu) trzeźwemu jadącemu niebezpiecznie owszem, i to wydaje mi sie jest podstawowy kierunek. Co oczywiście nie oznacza przyzwolenia na jazdę po pijaku.
Super akcja i nie pierwsza, tyle że nie przekłada się na zmniejszenie ilości ofiar na drogach. Pijany pojedzie po prostu inną drogą. Jeśli już to lepiej chyba byłoby kontrolować zmieniając miejsce. Jedyny pozytywny efekt to to, ze Policja będzie widoczna na drodze i w tych miejscach nie będzie wypadków. Pijani powodują około 10% wypadków, pozostałe 90% jeżdżacy bezmyślnie i niebezpiecznie trzeźwi. Złapanie i zabranie prawa jazdy pijanemu mającego 0,4 promila i jadącemu spokojnie nie poprawi bezpieczeństwa, a złapanie i zabranie prawka (a ni... rozwiń
Avatar
Mietków / 10 stycznia 2009 o 12:19
Nie wiem jak można jechac samochodem pod w pływem alkoholu:/ nigdy tego nie robiłem i nie mam zamiaru robić. Natomiast nurtuje mnie pytanie czy prócz sprawdzania zawartości alkoholu będą także używane narkotesty? O to martwię się najbardziej:)
Avatar
Michał23 / 10 stycznia 2009 o 08:50
Po co ten bełkot policji,że biorą się za pijaczków za kierownicy,na co to wielkie halo,te akcje.W Polsce nie ma rzetelnego prawa karnego dla pianych kierowców.Policja łapie i co? I nic! Państwo niby karze,ale w rzeczywistości wygląda na to,że tylko liczy kasę. Pijanemu zabiera się prawko,a po paru dniach oddaje.( prawdopodobnie za odpowiednie podziękowanie.)
Avatar
Kiero / 9 stycznia 2009 o 22:37
Czy ktoś wie gdzie te blokady będą stały w kierunku północnym wyjazdu z naszjej kochanej metropolii?
Avatar
TYM / 9 stycznia 2009 o 22:34
W balonik to mogą sobie podmuchać ale redakcja DZ. WSCH. bo teraz jest Karnawał i przydadzą się na Bal
Avatar
andrew / 10 stycznia 2009 o 20:51
Co to stwierdzenie "dmuchać w balonik"? I drugie "Mimo z roku na rok wzrasta liczba pijanych kierowców". Brawo redaktorze (pp)!!!!!!!!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2009 o 20:42
Mietków napisał:
Nie wiem jak można jechac samochodem pod w pływem alkoholu:/ nigdy tego nie robiłem i nie mam zamiaru robić. Natomiast nurtuje mnie pytanie czy prócz sprawdzania zawartości alkoholu będą także używane narkotesty? O to martwię się najbardziej:)

Mietków ty ćpunie czego się boisz? Że ci kwity zabiorą? Racja bój się!
Avatar
abdul / 10 stycznia 2009 o 20:17
to nie prawda że jeśli jest policja jest mniej wypadków już kilka razy byłem świadkiem gdzie kierowca przejeżdżając obok patrolu gapił się na nich i dzwon
Avatar
nick / 10 stycznia 2009 o 12:27
Super akcja i nie pierwsza, tyle że nie przekłada się na zmniejszenie ilości ofiar na drogach. Pijany pojedzie po prostu inną drogą. Jeśli już to lepiej chyba byłoby kontrolować zmieniając miejsce. Jedyny pozytywny efekt to to, ze Policja będzie widoczna na drodze i w tych miejscach nie będzie wypadków. Pijani powodują około 10% wypadków, pozostałe 90% jeżdżacy bezmyślnie i niebezpiecznie trzeźwi. Złapanie i zabranie prawa jazdy pijanemu mającego 0,4 promila i jadącemu spokojnie nie poprawi bezpieczeństwa, a złapanie i zabranie prawka (a nie tylko nałożenie 200-złotowego mandatu) trzeźwemu jadącemu niebezpiecznie owszem, i to wydaje mi sie jest podstawowy kierunek. Co oczywiście nie oznacza przyzwolenia na jazdę po pijaku.
Super akcja i nie pierwsza, tyle że nie przekłada się na zmniejszenie ilości ofiar na drogach. Pijany pojedzie po prostu inną drogą. Jeśli już to lepiej chyba byłoby kontrolować zmieniając miejsce. Jedyny pozytywny efekt to to, ze Policja będzie widoczna na drodze i w tych miejscach nie będzie wypadków. Pijani powodują około 10% wypadków, pozostałe 90% jeżdżacy bezmyślnie i niebezpiecznie trzeźwi. Złapanie i zabranie prawa jazdy pijanemu mającego 0,4 promila i jadącemu spokojnie nie poprawi bezpieczeństwa, a złapanie i zabranie prawka (a ni... rozwiń
Avatar
Mietków / 10 stycznia 2009 o 12:19
Nie wiem jak można jechac samochodem pod w pływem alkoholu:/ nigdy tego nie robiłem i nie mam zamiaru robić. Natomiast nurtuje mnie pytanie czy prócz sprawdzania zawartości alkoholu będą także używane narkotesty? O to martwię się najbardziej:)
Avatar
Michał23 / 10 stycznia 2009 o 08:50
Po co ten bełkot policji,że biorą się za pijaczków za kierownicy,na co to wielkie halo,te akcje.W Polsce nie ma rzetelnego prawa karnego dla pianych kierowców.Policja łapie i co? I nic! Państwo niby karze,ale w rzeczywistości wygląda na to,że tylko liczy kasę. Pijanemu zabiera się prawko,a po paru dniach oddaje.( prawdopodobnie za odpowiednie podziękowanie.)
Avatar
Kiero / 9 stycznia 2009 o 22:37
Czy ktoś wie gdzie te blokady będą stały w kierunku północnym wyjazdu z naszjej kochanej metropolii?
Avatar
TYM / 9 stycznia 2009 o 22:34
W balonik to mogą sobie podmuchać ale redakcja DZ. WSCH. bo teraz jest Karnawał i przydadzą się na Bal
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 9

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!