Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 grudnia 2010 r.
11:36
Edytuj ten wpis

Policyjna "akcja bus": 600 kontroli, 81 zatrzymanych dowodów

Autor: Zdjęcie autora kwp, (dudi)
0 22 A A

Ponad 600 skontrolowanych autobusów i 81 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdów to efekt akcji, którą przeprowadzili lubelscy policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czasie akcji kontroli autobusów trwającej od 1 października do końca listopada lubelscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali 610 autobusów.

- Funkcjonariusze zatrzymali 81 dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdów. Policjanci sprawdzali także czas pracy kierowców, godziny odjazdu i przyjazdu, oraz wymaganą licencje - wyjaśnia Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Mundurowi ujawnili kilkanaście przypadków naruszenia warunków określonych w zezwoleniach i jazdy bez wymaganej licencji lub zezwolenia na wykonywanie przewozu. W 56 przypadkach kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

W sumie od początku roku na kierowców "busów” i autobusów łamiących przepisy nałożono prawie dwa tysiące mandatów karnych.

- Liczba zatrzymanych dowodów rejestracyjnych świadczy o tym, że część kierowców naraża życie podróżnych poprzez zły stan techniczny pojazdów. Podczas kontroli niejednokrotnie kierowcy tłumaczą policjantom, że wina nie leży po ich stronie, tylko przedsiębiorcy, który nie naprawia usterek - tłumaczy Fijołek.

- Stan niektórych pojazdów jest na tyle zły, że w ogóle nie powinny one wyjechać na drogę. Kilka tygodni temu jeden z zatrzymanych kierowców busa miał zainstalowany pod podwoziem specjalny zbiornik. Miał on służyć tylko temu aby wyciekający olej nie trafiał na asfalt - dodaje.


Policjanci zapowiadają kolejne kontrole w okresie przedświątecznym.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nissan / 13 grudnia 2010 o 07:20
Brawo policja,60 dni AKCJI i 600 kontroli czyli średnio 10 kontrolowanych pojazdów dziennie!To jest dopiero sprawnośc policji, mam na myśli nie policjantów bezpośrednio wykonujacych lecz ich komendantów.Zastanawia mnie jedna sprawa,kiedy skonczą się tzw.akcje.Te akcje są organizowane, tak jak by czynności wykonawane przez policje nie były wpisane w zaskres prac i obowiązków policji na co dzień.
Avatar
aron / 13 grudnia 2010 o 07:07
Jak ktoś tęskni za PKSem to proponuję wycieczkę za Wislę do Lipska. Tam busów jest jeszcze dość mało. Szczególnie zwróćcie uwagę na ceny biletów w PKSie. Przejazd 12 km kosztuje 4,80 zł.
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 o 22:22
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 12 grudnia 2010 o 22:21
[quote name='kierowca busa' timestamp='1292187157' post='404170']
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc ze tam gdzie nie ma pks to 1/3 kierowcow jezdzacych na busach jest wlasnie z upadlych pks a tym wszystkim ktorym przeszkadza bus to proponuje podroz pks lub koleja gdzie moze uda mu sie dojechac na czas i nie zostac okradzionym lub jezdzic swoimi autami jak w busie zle.
[/quote]
Aleś to zgrabnie powiedział i to w jednym zdaniu
[quote name='kierowca busa' timestamp='1292187157' post='404170']
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc... rozwiń
Avatar
zdzich / 12 grudnia 2010 o 21:58
[quote name='kierowca busa' timestamp='1292187157' post='404170']
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc ze tam gdzie nie ma pks to 1/3 kierowcow jezdzacych na busach jest wlasnie z upadlych pks a tym wszystkim ktorym przeszkadza bus to proponuje podroz pks lub koleja gdzie moze uda mu sie dojechac na czas i nie zostac okradzionym lub jezdzic swoimi autami jak w busie zle.
[/quote]

ile ci zapłacili za te wypociny?? mógłbyś bardziej się postarać
[quote name='kierowca busa' timestamp='1292187157' post='404170']
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc... rozwiń
Avatar
kierowca busa / 12 grudnia 2010 o 21:52
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc ze tam gdzie nie ma pks to 1/3 kierowcow jezdzacych na busach jest wlasnie z upadlych pks a tym wszystkim ktorym przeszkadza bus to proponuje podroz pks lub koleja gdzie moze uda mu sie dojechac na czas i nie zostac okradzionym lub jezdzic swoimi autami jak w busie zle.
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc ze tam gdzie nie ma pks to 1/3 kierowcow jezdzacych na busach jest wlasnie z upadlych pks a tym... rozwiń
Avatar
jon / 12 grudnia 2010 o 17:59
jak zwykle - zdjęcie do bieżącej informacji z przed pół roku. to drobiazg, ale świadczy o profesjonalizmie
Avatar
karolina z Audi RS6 / 12 grudnia 2010 o 16:53
Fotele powpychane na maxa do Transita, czasami "dostawka" w postaci stołka - tak było na trasie Lublin-Opole Lubelskie. Żadna norma nie była zachowana, pasażerowie powyżej 165 cm wzrostu kolanami wbijali się w fotel pasażera przed nimi...chyba jest tak nadal.
Do tego permanentny brak klimy, nawiewu, ogrzewania - wszystko to powoduje, że latem nie da się wytrzymać z gorąca i smrodu a zimą można dostać odmrożeń.
Ale to nic, najważniejsze jest co innego, otóż ktoś maczał paluchy w rozkładach jazdy, dzięki temu busy wykosiły przedsiębiorstwa PKS, od komuny nie zmieniło się nic na lepsze oprócz czasu przejazdu, bezpieczeństwo spadło, komfort podróżowania spadł, a mamy niby XXI wiek
Fotele powpychane na maxa do Transita, czasami "dostawka" w postaci stołka - tak było na trasie Lublin-Opole Lubelskie. Żadna norma nie była zachowana, pasażerowie powyżej 165 cm wzrostu kolanami wbijali się w fotel pasażera przed nimi...chyba jest tak nadal.
Do tego permanentny brak klimy, nawiewu, ogrzewania - wszystko to powoduje, że latem nie da się wytrzymać z gorąca i smrodu a zimą można dostać odmrożeń.
Ale to nic, najważniejsze jest co innego, otóż ktoś maczał paluchy w rozkładach jazdy, dzięki temu busy... rozwiń
Avatar
cdn / 12 grudnia 2010 o 15:59
O ile w wielu przypadkach nie popieram działań drogówki - to w tym przypadku biję brawo!!!!Trzeba zdyscyplinować busiarzy bo zachowują się niczym dzikusy wypuszczone z klatki. Zajeżdżanie drogi, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu , przekraczanie prędkości to codzienna rzeczywistość w wykonaniu busiarzy. BRAWO POLICJA!!!!!
Avatar
antyczytelnik / 12 grudnia 2010 o 15:14
[quote name='czytelnik' timestamp='1292160348' post='403867']
"Kilka tygodni temu jeden z zatrzymanych kierowców busa miał zainstalowany pod podwoziem specjalny zbiornik. Miał on służyć tylko temu aby wyciekający olej nie trafiał na asfalt" - kierowca miał pod podwoziem zamontowany zbiornik? chyba z d... mu się ten olej lał. Oj redaktorzyny, redaktorzyny.. Widać co robi z mózgów nowa matura. Sklecić kilku zdań nie potraficie? To za łopaty i za odśnieżanie się brać!
[/quote]
Jakże to smutna i żenująca wypowiedź. Szkoda tylko, że jej autor zapewne nie jest w stanie tego pojąć.
[quote name='czytelnik' timestamp='1292160348' post='403867']
"Kilka tygodni temu jeden z zatrzymanych kierowców busa miał zainstalowany pod podwoziem specjalny zbiornik. Miał on służyć tylko temu aby wyciekający olej nie trafiał na asfalt" - kierowca miał pod podwoziem zamontowany zbiornik? chyba z d... mu się ten olej lał. Oj redaktorzyny, redaktorzyny.. Widać co robi z mózgów nowa matura. Sklecić kilku zdań nie potraficie? To za łopaty i za odśnieżanie się brać!
[/quote]
Jakże to smu... rozwiń
Avatar
nissan / 13 grudnia 2010 o 07:20
Brawo policja,60 dni AKCJI i 600 kontroli czyli średnio 10 kontrolowanych pojazdów dziennie!To jest dopiero sprawnośc policji, mam na myśli nie policjantów bezpośrednio wykonujacych lecz ich komendantów.Zastanawia mnie jedna sprawa,kiedy skonczą się tzw.akcje.Te akcje są organizowane, tak jak by czynności wykonawane przez policje nie były wpisane w zaskres prac i obowiązków policji na co dzień.
Avatar
aron / 13 grudnia 2010 o 07:07
Jak ktoś tęskni za PKSem to proponuję wycieczkę za Wislę do Lipska. Tam busów jest jeszcze dość mało. Szczególnie zwróćcie uwagę na ceny biletów w PKSie. Przejazd 12 km kosztuje 4,80 zł.
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 o 22:22
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 12 grudnia 2010 o 22:21
[quote name='kierowca busa' timestamp='1292187157' post='404170']
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc ze tam gdzie nie ma pks to 1/3 kierowcow jezdzacych na busach jest wlasnie z upadlych pks a tym wszystkim ktorym przeszkadza bus to proponuje podroz pks lub koleja gdzie moze uda mu sie dojechac na czas i nie zostac okradzionym lub jezdzic swoimi autami jak w busie zle.
[/quote]
Aleś to zgrabnie powiedział i to w jednym zdaniu
[quote name='kierowca busa' timestamp='1292187157' post='404170']
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc... rozwiń
Avatar
zdzich / 12 grudnia 2010 o 21:58
[quote name='kierowca busa' timestamp='1292187157' post='404170']
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc ze tam gdzie nie ma pks to 1/3 kierowcow jezdzacych na busach jest wlasnie z upadlych pks a tym wszystkim ktorym przeszkadza bus to proponuje podroz pks lub koleja gdzie moze uda mu sie dojechac na czas i nie zostac okradzionym lub jezdzic swoimi autami jak w busie zle.
[/quote]

ile ci zapłacili za te wypociny?? mógłbyś bardziej się postarać
[quote name='kierowca busa' timestamp='1292187157' post='404170']
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc... rozwiń
Avatar
kierowca busa / 12 grudnia 2010 o 21:52
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc ze tam gdzie nie ma pks to 1/3 kierowcow jezdzacych na busach jest wlasnie z upadlych pks a tym wszystkim ktorym przeszkadza bus to proponuje podroz pks lub koleja gdzie moze uda mu sie dojechac na czas i nie zostac okradzionym lub jezdzic swoimi autami jak w busie zle.
DO KAROLINY AUDI RS6{jak masz takie auto}i ITP OSOBOM jak był pks to wam żle było że bród i wolno jedzie a do tego jeszcze kazda gorka wieksza i luza wrzuca zeby na paliwie zaoszczedzic bo potem sa oszczednosci dla jego kieszeni ot cala prawda jak busy sa to też bród a to za szybko a to kierowca pirat i do tego gbur a moge sie zalozyc ze tam gdzie nie ma pks to 1/3 kierowcow jezdzacych na busach jest wlasnie z upadlych pks a tym... rozwiń
Avatar
jon / 12 grudnia 2010 o 17:59
jak zwykle - zdjęcie do bieżącej informacji z przed pół roku. to drobiazg, ale świadczy o profesjonalizmie
Avatar
karolina z Audi RS6 / 12 grudnia 2010 o 16:53
Fotele powpychane na maxa do Transita, czasami "dostawka" w postaci stołka - tak było na trasie Lublin-Opole Lubelskie. Żadna norma nie była zachowana, pasażerowie powyżej 165 cm wzrostu kolanami wbijali się w fotel pasażera przed nimi...chyba jest tak nadal.
Do tego permanentny brak klimy, nawiewu, ogrzewania - wszystko to powoduje, że latem nie da się wytrzymać z gorąca i smrodu a zimą można dostać odmrożeń.
Ale to nic, najważniejsze jest co innego, otóż ktoś maczał paluchy w rozkładach jazdy, dzięki temu busy wykosiły przedsiębiorstwa PKS, od komuny nie zmieniło się nic na lepsze oprócz czasu przejazdu, bezpieczeństwo spadło, komfort podróżowania spadł, a mamy niby XXI wiek
Fotele powpychane na maxa do Transita, czasami "dostawka" w postaci stołka - tak było na trasie Lublin-Opole Lubelskie. Żadna norma nie była zachowana, pasażerowie powyżej 165 cm wzrostu kolanami wbijali się w fotel pasażera przed nimi...chyba jest tak nadal.
Do tego permanentny brak klimy, nawiewu, ogrzewania - wszystko to powoduje, że latem nie da się wytrzymać z gorąca i smrodu a zimą można dostać odmrożeń.
Ale to nic, najważniejsze jest co innego, otóż ktoś maczał paluchy w rozkładach jazdy, dzięki temu busy... rozwiń
Avatar
cdn / 12 grudnia 2010 o 15:59
O ile w wielu przypadkach nie popieram działań drogówki - to w tym przypadku biję brawo!!!!Trzeba zdyscyplinować busiarzy bo zachowują się niczym dzikusy wypuszczone z klatki. Zajeżdżanie drogi, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu , przekraczanie prędkości to codzienna rzeczywistość w wykonaniu busiarzy. BRAWO POLICJA!!!!!
Avatar
antyczytelnik / 12 grudnia 2010 o 15:14
[quote name='czytelnik' timestamp='1292160348' post='403867']
"Kilka tygodni temu jeden z zatrzymanych kierowców busa miał zainstalowany pod podwoziem specjalny zbiornik. Miał on służyć tylko temu aby wyciekający olej nie trafiał na asfalt" - kierowca miał pod podwoziem zamontowany zbiornik? chyba z d... mu się ten olej lał. Oj redaktorzyny, redaktorzyny.. Widać co robi z mózgów nowa matura. Sklecić kilku zdań nie potraficie? To za łopaty i za odśnieżanie się brać!
[/quote]
Jakże to smutna i żenująca wypowiedź. Szkoda tylko, że jej autor zapewne nie jest w stanie tego pojąć.
[quote name='czytelnik' timestamp='1292160348' post='403867']
"Kilka tygodni temu jeden z zatrzymanych kierowców busa miał zainstalowany pod podwoziem specjalny zbiornik. Miał on służyć tylko temu aby wyciekający olej nie trafiał na asfalt" - kierowca miał pod podwoziem zamontowany zbiornik? chyba z d... mu się ten olej lał. Oj redaktorzyny, redaktorzyny.. Widać co robi z mózgów nowa matura. Sklecić kilku zdań nie potraficie? To za łopaty i za odśnieżanie się brać!
[/quote]
Jakże to smu... rozwiń