Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 stycznia 2010 r.
18:58
Edytuj ten wpis

Policzymy, na których drogach jest najtłoczniej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A

Rozmowa dnia z Krzysztofem Nalewajko z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• W czwartek rusza wielkie liczenie aut na drogach krajowych. Na Lubelszczyźnie pomiary będą prowadzone w 119 punktach. Jaki jest cel tych działań?

– Takie pomiary natężenia ruchu robimy co pięć lat. Uzyskane dane wykorzystujemy przy projektowaniu nowych dróg oraz remontach już istniejących. Na podstawie wyników podejmowane są też decyzje związane z klasyfikacją dróg, ustalaniem priorytetów w sieci dróg krajowych i międzynarodowych.

• Które drogi w naszym regionie są najbardziej obciążone?

– Podczas ostatniego pomiaru w 2005 roku największe natężenie ruchu zanotowano na drodze wylotowej z Lublina w kierunku Piask. Średnio na dobę przejeżdżało tamtędy 29 834 pojazdów, pięć lat wcześniej doliczono się 22 606 aut, a w 1995 roku 16 727. Duży ruch panował także na przelotówce przez Tomaszów Lubelski: w 2005 roku było to 18 155 pojazdów na dobę. W tym samym okresie pomiędzy Garbowem i Lublinem (krajowa dziewiętnastka) w ciągu doby przejeżdżało średnio 17 611 pojazdów.

• Jak wygląda taki pomiar?

– Liczymy pojazdy przez 11 wybranych dni w roku w wyznaczonych i oznakowanych na drodze punktach. Pierwszego pomiaru dokonamy już jutro, ostatni raz policzymy auta w grudniu. Dane będziemy zbierać w dzień (w godz. 6–22) dziewięć razy i dwa razy w nocy. Licznie będzie bardzo dokładne. Rachmistrzowie skrupulatnie zarachują każdy pojazd: motocykl, samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy, ciężarowy z przyczepą, autobus, a nawet rower czy traktor.


Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~kierowca~ / 20 stycznia 2010 o 15:07
A jakie bedzie natęzenie ruchu na nieodsnieżanych drogach w najwieksze mrozy. Kto musi pojedzie krajówka.
Avatar
komputer / 20 stycznia 2010 o 14:58
Obowiązek dokonywania pomiarów ruchu drogowego nakłada Ustawa o drogach publicznych.
Avatar
evo / 20 stycznia 2010 o 12:55
Gość napisał:
a to myślicie ze to wymysł od tak nowy to juz od kilku ładnych piecio latek jest liczenie żadna nowość tylko teraz o tym powiedziano a jeden głąb z drugim myślą że to dopiero na to wpadli...


Gościu nie odkryłeś Ameryki, wystarczy przeczytać fragment "– Takie pomiary natężenia ruchu robimy co pięć lat. Uzyskane dane wykorzystujemy przy projektowaniu nowych dróg oraz remontach już istniejących." Wiemy, że to co pięć lat, ale pytamy czy nie ma potrzebniejszych działań i czy nie szkoda na to pieniędzy? Czy bez tych kosztownych badań naprawdę nie wiadomo co trzeba remontować? Skoro największy ruch jest na wylotówce w stronę Zamościa to chyba już wiadomo co trzeba remontować - dwupasmówką do Piask już naprawdę trudno przejechać!

Dobrze byłoby jakbyś przed pisaniem na forum "liznął" trochę zasad interpunkcji i nie kompromitował się poziomem przedszkolaka w pisaniu językiem polskim!! I kto tu jest głąbem??


Gościu nie odkryłeś Ameryki, wystarczy przeczytać fragment "– Takie pomiary natężenia ruchu robimy co pięć lat. Uzyskane dane wykorzystujemy przy projektowaniu nowych dróg oraz remontach już istniejących." Wiemy, że to co pięć lat, ale pytamy czy nie ma potrzebniejszych działań i czy nie szkoda na to pieniędzy? Czy bez tych kosztownych badań naprawdę nie wiadomo co trzeba remontować? Skoro największy ruch jest na wylotówce w stronę Zamościa to chyba już wiadomo co trzeba remontować - dwupasmówką do ... rozwiń
Avatar
aa / 20 stycznia 2010 o 12:47
KLERT1 napisał:
GŁÓWNY ELEMENT DZIAŁALNOŚCI PANA PREZESA GDAKI(CZYTAJ GDDKiA) ODDZIAŁ LUBLIN,BRAWO!!PO CO BUDOWAĆ DROGI, JAK MOŻNA MIERZYĆ ILOŚĆ PRZEJŻDZAJĄCYCH AUT!RĘCE MI OPADŁY!!



W GDDKiA nie ma Prezesa tylko Dyrektor. Jak już piszesz to sprawdź.
Avatar
Driver / 20 stycznia 2010 o 12:24
A ja proponuje zamiast PKP oddać Niemcom w dzierżawę GDKIA!!!
Bo to co robią te urzędasy to jakaś paranoja!
Na drodze międzynarodowej A 2 w Międzyrzecu Podl. zrobili wiadukt koromysło obok którego zamontowali nie wiadomo po co sygnalizację świetlną!
I to ma usprawnić ruch na drodze międzynarodowej?

Podobne gówno zbudowali i w Białej Podlaskiej co to ma być?
Poprawa bezpieczeństwa czy nabijanie kasy i klientów szpitalom i zakładom pogrzebowym?
Wiadukt-koromysło i do tego kilka skrzyżowań i wielkie ekrany na obwodnicy!

Jakoś w Siedlcach sprawę rozwiązali robiąc 3 ronda i do tego pas o zmiennym kierunku jazdy a Siedlce trochę większe od wsi Biała Podlaska!
A i dyrekcja nie w Lublinie a to jest istota problemu!

Ciekawe kto tu się nachapał przy okazji tej bialskiej obwodnicy?
I do tego te latarnie na betonowych pancernych słupach stojących tak gęsto jak drzewa w lesie!

A dlaczego w nazwie maja A? (autostrad przecież w lubelskim nie ma i w najbliższej dziesięciolatce pewnie nie będzie!)
A ja proponuje zamiast PKP oddać Niemcom w dzierżawę GDKIA!!!
Bo to co robią te urzędasy to jakaś paranoja!
Na drodze międzynarodowej A 2 w Międzyrzecu Podl. zrobili wiadukt koromysło obok którego zamontowali nie wiadomo po co sygnalizację świetlną!
I to ma usprawnić ruch na drodze międzynarodowej?

Podobne gówno zbudowali i w Białej Podlaskiej co to ma być?
Poprawa bezpieczeństwa czy nabijanie kasy i klientów szpitalom i zakładom pogrzebowym?
Wiadukt-koromysło i do tego kilka s... rozwiń
Avatar
crx / 20 stycznia 2010 o 12:23
Ile trzeba się narobić,żeby nic nie robić......!
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 12:00
a to myślicie ze to wymysł od tak nowy to juz od kilku ładnych piecio latek jest liczenie żadna nowość tylko teraz o tym powiedziano a jeden głąb z drugim myślą że to dopiero na to wpadli...


a Garbów - Lublin to 17 a nie 19..
Avatar
evo / 20 stycznia 2010 o 11:18
Idiotyzm!!! Naprawdę mamy takie dobre drogi, że nie ma na co wydawać pieniędzy???!!! Urzędnicza głupota naprawdę momentami poraża!!
Avatar
KLERT1 / 20 stycznia 2010 o 10:53
GŁÓWNY ELEMENT DZIAŁALNOŚCI PANA PREZESA GDAKI(CZYTAJ GDDKiA) ODDZIAŁ LUBLIN,BRAWO!!PO CO BUDOWAĆ DROGI, JAK MOŻNA MIERZYĆ ILOŚĆ PRZEJŻDZAJĄCYCH AUT!RĘCE MI OPADŁY!!
Avatar
~kierowca~ / 20 stycznia 2010 o 15:07
A jakie bedzie natęzenie ruchu na nieodsnieżanych drogach w najwieksze mrozy. Kto musi pojedzie krajówka.
Avatar
komputer / 20 stycznia 2010 o 14:58
Obowiązek dokonywania pomiarów ruchu drogowego nakłada Ustawa o drogach publicznych.
Avatar
evo / 20 stycznia 2010 o 12:55
Gość napisał:
a to myślicie ze to wymysł od tak nowy to juz od kilku ładnych piecio latek jest liczenie żadna nowość tylko teraz o tym powiedziano a jeden głąb z drugim myślą że to dopiero na to wpadli...


Gościu nie odkryłeś Ameryki, wystarczy przeczytać fragment "– Takie pomiary natężenia ruchu robimy co pięć lat. Uzyskane dane wykorzystujemy przy projektowaniu nowych dróg oraz remontach już istniejących." Wiemy, że to co pięć lat, ale pytamy czy nie ma potrzebniejszych działań i czy nie szkoda na to pieniędzy? Czy bez tych kosztownych badań naprawdę nie wiadomo co trzeba remontować? Skoro największy ruch jest na wylotówce w stronę Zamościa to chyba już wiadomo co trzeba remontować - dwupasmówką do Piask już naprawdę trudno przejechać!

Dobrze byłoby jakbyś przed pisaniem na forum "liznął" trochę zasad interpunkcji i nie kompromitował się poziomem przedszkolaka w pisaniu językiem polskim!! I kto tu jest głąbem??


Gościu nie odkryłeś Ameryki, wystarczy przeczytać fragment "– Takie pomiary natężenia ruchu robimy co pięć lat. Uzyskane dane wykorzystujemy przy projektowaniu nowych dróg oraz remontach już istniejących." Wiemy, że to co pięć lat, ale pytamy czy nie ma potrzebniejszych działań i czy nie szkoda na to pieniędzy? Czy bez tych kosztownych badań naprawdę nie wiadomo co trzeba remontować? Skoro największy ruch jest na wylotówce w stronę Zamościa to chyba już wiadomo co trzeba remontować - dwupasmówką do ... rozwiń
Avatar
aa / 20 stycznia 2010 o 12:47
KLERT1 napisał:
GŁÓWNY ELEMENT DZIAŁALNOŚCI PANA PREZESA GDAKI(CZYTAJ GDDKiA) ODDZIAŁ LUBLIN,BRAWO!!PO CO BUDOWAĆ DROGI, JAK MOŻNA MIERZYĆ ILOŚĆ PRZEJŻDZAJĄCYCH AUT!RĘCE MI OPADŁY!!



W GDDKiA nie ma Prezesa tylko Dyrektor. Jak już piszesz to sprawdź.
Avatar
Driver / 20 stycznia 2010 o 12:24
A ja proponuje zamiast PKP oddać Niemcom w dzierżawę GDKIA!!!
Bo to co robią te urzędasy to jakaś paranoja!
Na drodze międzynarodowej A 2 w Międzyrzecu Podl. zrobili wiadukt koromysło obok którego zamontowali nie wiadomo po co sygnalizację świetlną!
I to ma usprawnić ruch na drodze międzynarodowej?

Podobne gówno zbudowali i w Białej Podlaskiej co to ma być?
Poprawa bezpieczeństwa czy nabijanie kasy i klientów szpitalom i zakładom pogrzebowym?
Wiadukt-koromysło i do tego kilka skrzyżowań i wielkie ekrany na obwodnicy!

Jakoś w Siedlcach sprawę rozwiązali robiąc 3 ronda i do tego pas o zmiennym kierunku jazdy a Siedlce trochę większe od wsi Biała Podlaska!
A i dyrekcja nie w Lublinie a to jest istota problemu!

Ciekawe kto tu się nachapał przy okazji tej bialskiej obwodnicy?
I do tego te latarnie na betonowych pancernych słupach stojących tak gęsto jak drzewa w lesie!

A dlaczego w nazwie maja A? (autostrad przecież w lubelskim nie ma i w najbliższej dziesięciolatce pewnie nie będzie!)
A ja proponuje zamiast PKP oddać Niemcom w dzierżawę GDKIA!!!
Bo to co robią te urzędasy to jakaś paranoja!
Na drodze międzynarodowej A 2 w Międzyrzecu Podl. zrobili wiadukt koromysło obok którego zamontowali nie wiadomo po co sygnalizację świetlną!
I to ma usprawnić ruch na drodze międzynarodowej?

Podobne gówno zbudowali i w Białej Podlaskiej co to ma być?
Poprawa bezpieczeństwa czy nabijanie kasy i klientów szpitalom i zakładom pogrzebowym?
Wiadukt-koromysło i do tego kilka s... rozwiń
Avatar
crx / 20 stycznia 2010 o 12:23
Ile trzeba się narobić,żeby nic nie robić......!
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 12:00
a to myślicie ze to wymysł od tak nowy to juz od kilku ładnych piecio latek jest liczenie żadna nowość tylko teraz o tym powiedziano a jeden głąb z drugim myślą że to dopiero na to wpadli...


a Garbów - Lublin to 17 a nie 19..
Avatar
evo / 20 stycznia 2010 o 11:18
Idiotyzm!!! Naprawdę mamy takie dobre drogi, że nie ma na co wydawać pieniędzy???!!! Urzędnicza głupota naprawdę momentami poraża!!
Avatar
KLERT1 / 20 stycznia 2010 o 10:53
GŁÓWNY ELEMENT DZIAŁALNOŚCI PANA PREZESA GDAKI(CZYTAJ GDDKiA) ODDZIAŁ LUBLIN,BRAWO!!PO CO BUDOWAĆ DROGI, JAK MOŻNA MIERZYĆ ILOŚĆ PRZEJŻDZAJĄCYCH AUT!RĘCE MI OPADŁY!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!