poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Polityka kontra dobroczynność

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2005, 18:52

Mieszkańcy wytypowali zaledwie trzech kandydatów i zgłosili ich oficjalnie do Urzędu Miejskiego w Kraśniku, by spośród nich wybrano tegorocznego Kraśniczanina Roku 2005.

Kraśniczanin Roku to honorowy i prestiżowy tytuł nadawany osobom, które w lokalnej społeczności cieszą się szacunkiem i uchodzą za wzór. Wyróżniają się aktywnością społeczną lub zawodową i przyczyniły się do kształtowania pozytywnego wizerunku miasta.
Koperty z nominacjami są zamknięte, ale można się domyślać nazwisk.
Co do dwóch jest prawie w stu procentach pewne, że jedna zawiera nazwisko Piotra Czubińskiego, burmistrz Kraśnika, a druga ks. Andrzej Majchrzaka, rektora kraśnickiej parafii pod wezwaniem św. Ducha. Ksiądz zajmuje się w mieście szeroko pojętą
działalnością charytatywną i aktywnie działa w zawiązanym przy kościele Bractwie ks. Stanisława Zielińskiego.
Nie ma natomiast oficjalnych informacji, dotyczących trzeciego nazwiska. Jednak nieoficjalnie mówi się, że w trzeciej kopercie jest nazwisko byłego wiceburmistrza miasta, a obecnie już posła RP Wojciecha Wilka.
Werdykt kapituły poznamy 11 listopada o godzinie 16.00 podczas uroczystej gali w sali Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. (FP)

Historia plebiscytu

Dotychczas honorowy tytuł Kraśniczanina Roku otrzymało sześć osób. W pierwszej edycji w 2003 roku wybrano Barbarę Jaworską- Mazur, Tadeusza Bartosia, Romana Wereszczyńskiego, Eliasza Choroszego i Bogdana Dankiewicza. W roku 2004 do tego zaszczytnego grona dołączyła Anna Zbytniewska. Laureaci tworzą część kapituły, która dokona ostatecznego wyboru Kraśniczanina Roku 2005.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!