sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Pomóżcie nam znaleźć dom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2001, 19:11
Autor: (bea)

Wczorajszą konferencją prasową w Trybunale Koronnym z udziałem wiceprezydenta Lublina Zbigniewa Wojciechowskiego, Stowarzyszenie "Misja Nadziei” i Ośrodek Rodzin Zastępczych Verum rozpoczęły w Lublinie akcję "Szukam domu...”.

Intencją kampanii jest znalezienie dla osieroconych dzieci rodzin zastępczych. Dzięki pierwszym edycjom akcji na terenie Podbeskidzia, Małopolski oraz Dolnego i Górnego Śląska około 90 dzieci znalazło się w rodzinach zastępczych i w rodzinnych pogotowiach opiekuńczych, a ponad 100 rodzin zdecydowało się na rodzicielstwo zastępcze. Obecnie przechodzą odpowiednie szkolenia i w najbliższym czasie zaopiekują się następnymi dziećmi.
- Kampania nasza ma na celu poruszenie opinii publicznej trudną sytuacją osamotnionych i osieroconych dzieci oraz pozyskanie kandydatów na rodziców zastępczych. Ważne jest też przekazanie polskiemu społeczeństwu obszernej informacji o idei rodzinnej opieki zastępczej, idei alternatywnej dla domów dziecka - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Robert Jankowski, ze Stowarzyszenia Verum.

Aby zostać rodzicem zastępczym należy przejść szkolenie dla rodzin zastępczych, w porozumieniu z placówką opiekuńczą wybrać dziecko, otrzymać zgodę sądu na opiekę nad dzieckiem. Państwo wspiera finansowo rodzinę zastępczą (około 400 zł/miesiąc w przypadku dziecka nie spokrewnionego z opiekunami). Rodziny zastępcze mogą liczyć na grupy wsparcia w przypadku pojawienia się kłopotów wychowawczych.
- Dla dzieci najważniejszy jest ojciec, matka i rodzinne ciepło. Dlatego władze Lublina bardzo popierają akcję i służą pomocą - powiedział wiceprezydent Zbigniew Wojciechowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!