piątek, 23 czerwca 2017 r.

Lubelskie

Pomóżcie nam znaleźć dom

Dodano: 27 września 2001, 19:11
Autor: (bea)

Wczorajszą konferencją prasową w Trybunale Koronnym z udziałem wiceprezydenta Lublina Zbigniewa Wojciechowskiego, Stowarzyszenie "Misja Nadziei” i Ośrodek Rodzin Zastępczych Verum rozpoczęły w Lublinie akcję "Szukam domu...”.

Intencją kampanii jest znalezienie dla osieroconych dzieci rodzin zastępczych. Dzięki pierwszym edycjom akcji na terenie Podbeskidzia, Małopolski oraz Dolnego i Górnego Śląska około 90 dzieci znalazło się w rodzinach zastępczych i w rodzinnych pogotowiach opiekuńczych, a ponad 100 rodzin zdecydowało się na rodzicielstwo zastępcze. Obecnie przechodzą odpowiednie szkolenia i w najbliższym czasie zaopiekują się następnymi dziećmi.
- Kampania nasza ma na celu poruszenie opinii publicznej trudną sytuacją osamotnionych i osieroconych dzieci oraz pozyskanie kandydatów na rodziców zastępczych. Ważne jest też przekazanie polskiemu społeczeństwu obszernej informacji o idei rodzinnej opieki zastępczej, idei alternatywnej dla domów dziecka - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Robert Jankowski, ze Stowarzyszenia Verum.

Aby zostać rodzicem zastępczym należy przejść szkolenie dla rodzin zastępczych, w porozumieniu z placówką opiekuńczą wybrać dziecko, otrzymać zgodę sądu na opiekę nad dzieckiem. Państwo wspiera finansowo rodzinę zastępczą (około 400 zł/miesiąc w przypadku dziecka nie spokrewnionego z opiekunami). Rodziny zastępcze mogą liczyć na grupy wsparcia w przypadku pojawienia się kłopotów wychowawczych.
- Dla dzieci najważniejszy jest ojciec, matka i rodzinne ciepło. Dlatego władze Lublina bardzo popierają akcję i służą pomocą - powiedział wiceprezydent Zbigniew Wojciechowski.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

23-25 czerwca
komentarze (0)0
polubienia (0)0
23-06-2017

23-25 czerwca

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!