środa, 24 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Pomysły na majówkę. Co robić w długi weekend

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2013, 15:24

Kazimierz Dolny (Dorota Awiorko-Klimek)
Kazimierz Dolny (Dorota Awiorko-Klimek)

Lublin i okolice. Koncert w dawnej kazimierskiej synagodze, a może ekopiknik na wsi? Atrakcyjnie zapowiada się też 3-majowy festyn w Kurowie i Jarmark Janowski. Sprawdź co w długi majowy weekend dzieje się w twojej okolicy.

Lublin

ŚWIĘTO FLAGI I POLONEZ

2 maja o godz. 11 na ul. Spokojnej rozpoczną się obchody Narodowego Święta Flagi. Po uroczystym podniesieniu flagi przejście na plac Litewski, a następnie pod Ratusz.

3 maja główne uroczystości Święta Konstytucji z ceremoniałem wojskowym tradycyjnie odbędą się na pl. Litewskim. Początek o godz. 11.45. W programie m.in. wspólny korowód, który zatańczy poloneza. W pierwszych parach nie zabraknie przedstawicieli władz samorządowych. – Korowód wyruszy ok. godz. 13.30 spod Ratusza i przejdzie na pl. Litewski. Zapraszamy do udziału w nim wszystkich mieszkańców – zachęca Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Potem na pl. Litewskim będzie można obejrzeć jeszcze występ Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

SEZON LUBLIN

Cykl atrakcji "Sezon Lublin” dla turystów i przyjezdnych przygotowały władze miasta na okres od 27 kwietnia do 5 maja. Wszystko jest za darmo, ale trzeba się wcześniej zapisać w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej osobiście (ul. Jezuicka 1/3) lub telefonicznie (605 903 512, 726 445 186).

27 i 28 kwietnia to dni zwiedzania Teatru Starego (wejście co 30 min, w godz. 10–15.30). Od 27 kwietnia do 5 maja odbędzie się cykl wycieczek z przewodnikami, którzy będą czekać w godz. 11–17 przy informacji turystycznej. 27, 28 i 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja darmowy będzie wstęp (godz. 14) do trasy podziemnej.

Zobacz więcej: Majówka w Lublinie. Atrakcje na długi weekend

Kazimierz Dolny

KONCERT W SYNAGODZE

W środę (1 maja) o godz. 18 w dawnej Synagodze (ul. Lubelska 4) recital skrzypcowy Marcina Króla. W programie: Jan Sebastian Bach-Partita nr2 d-moll BWV 1004, Eugenee Ysaye – Sonata nr 2 op. 27, Heinrich Wilhelm Ernst-Grand Caprice op.26,,Król Olch”, Niccolo Paganini-Kaprys nr 5 op.1. Bilety wstępu 15 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny) można kupić w budynku dawnej Synagogi.

COVERY W BERBERYSIE

W czwartek (2 maja) o godz. 20 w hotelu Berberys Restaurant & SPA (ul. Szkolna 29) występ Olomima – aktora mima laureata wielu nagród krajowych i zagranicznych.
W piątek (3 maja) również o godz. 20 koncert Łukasza Jemioły, uczestnika telewizyjnego programu X Factor. Po koncercie potańcówka, którą poprowadzi DJ.
W sobotę (4 maja) o godz. 20 na scenę wyjdą członkowie zespołu Kultowi. Po koncercie potańcówka.

EKO PIKNIK W ZAGRODOWEJ OSADZIE

W sobotę (4 maja) o godz. 11 w Zagrodowej Osadzie w Uściążu rozpocznie się Eko Piknik.
W programie: stoiska ekologiczne, warsztaty recyclingu, warsztaty i wystawy instalacji plastycznych, eko zabawy i konkursy, projekcje filmów w stodole, zbiórka elektroodpadów.
Ok. godz. 15 rewia mody i konkurs na najciekawszy strój recyklingowy. Najbardziej interesujące prace uwieczni w swoim obiektywie znany fotografik Tomasz Sikora.

JAK WISŁA POZWOLI

"Dwa żywioły” zapraszają na spływ Wisłą. Na długi weekend planowane są spływy jedno- i kilkudniowe spływy po Wiśle na pontonach lub kajakach, a także spływy kajakowe po Chodelce. Jeśli pogoda dopisze uruchomione zostaną również motorówki do samodzielnego pływania po rzece bez licencji.
Baza firmy "Dwa żywioły” mieści się przy samej Wiśle przy wjeździe do Kazimierza Dolnego od strony Puław, naprzeciwko schroniska PTSM "Pod Wianuszkami” (www.dwazywioly.pl, tel. 501 352 777).
Ile to kosztuje? Wynajęcie pontonów z paliwem - 100 zł/godz. Wynajęcie Riba (szybkiej motorówki) z paliwem i sternikiem - 400 zł/godz. Spływ rodzinny: 380 zł za dwie osoby dorosłe i dzieci.

Janowiec

MUZYCZNE WZRUSZENIA PIOTRA SELIMA.

W niedzielę (5 maja) o godz. 17 w stodole z Wylągów (Muzeum Nadwiślańskie - Muzeum Zamek w Janowcu) rozpocznie się koncert "Specjalista od wzruszeń”. Na scenie wystąpi Piotr Selim. Wstęp wolny.

Puławy

W PATRIOTYCZNYM NASTROJU

W piątek (3 maja) o godz. 16 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika” koncert laureatów IX Puławskiego Turnieju Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki, Pieśni i Tańców Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko”. Przygotowanie Ryszard Stępień. Wstęp wolny.

Kurów

ŚWIĄTECZNY FESTYN

W piątek (3 maja) o godz. 12 po mszy część oficjalna uroczystości z okazji święta 3-Maja przy pomniku Ignacego Potockiego. Następnie program artystyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową i koncert orkiestry dętej. O godz. 15 na Starym Rynku festyn. W programie: występy orkiestr, scholi, zespołu muzycznego z Puław. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci: występy clowna, gry i zabawy. Stoiska na kiermaszu przygotują Koła Gospodyń Wiejskich.

W sobotę (4 maja) na Rynku Starym uroczystości z okazji dnia św. Floriana, patrona strażaków. O godz. 12 odprawiona zostanie uroczysta msza. Po niej nastąpi przemarsz na Rynek, gdzie nastąpi prezentacja nowych wozów strażackich dla gminy Kurów. Wystąpi też orkiestra dętej.

Nałęczów

KONCERTY I WYSTAWA

W środę (1 maja) o godz. 15 w sali widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury (Lipowa 6) koncert zespołu Globalne Ocieplenie Tomasza Oleśnickiego. Od godz. 17 w sali widowiskowej lub przed NOK (w zależności od pogody) występy zespołów tanecznych. Wstęp wolny.

W piątek (3 maja) o godz. 15 w sali widowiskowej NOK wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. A w Galerii Michała Elwiro Andriolliego otwarta zostanie wystawa prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego w Nałęczowie.

Kozłówka

DO PAŁACU ZAMOYSKICH

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza zwiedzających przez cały majowy weekend. Czynne będą wszystkie ekspozycje, wnętrza pałacowe, powozownia. Oprócz stałej ekspozycji zobaczyć można także wystawę dzieł sztuki ze zbiorów KUL, które zostaną pokazane publicznie po raz pierwszy. 1 Maja to tez dobra data by zwiedzić Galerię Sztuki Socrealizmu. A w kaplicy (do kaplicy wstęp za darmo) otwarta zostanie wystawa plakatów papieskich. Darmowy jest również wstęp do pięknego parku.

Od wtorku do piątku muzeum zaprasza w godz. 10-16, a w weekend do godz. 17.

Ceny biletów: Pałac – 18 zł i 8 zł (ulg.); Galeria Socrealizmu – 7 zł, 3 zł; Powozownia – 5 zł, 2 zł, Wystawa czasowa – 5 zł, 2 zł. Parking – rower 1 zł, samochód i motocykl – 5 zł, autokar i bus – 12 zł.
Więcej informacji na www.muzeumzamoyskich.pl. Rezerwacje pod nr tel. 81 8528310

Janów Lubelski

5 maja na placu przed Janowskim Ośrodkiem Kultury odbędzie się Jarmark Janowski.

W programie m.in. Festiwal Folkloru. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godz. 13.15. O godz. 15 wystąpią zespoły ludowe. Dwie godziny później na scenie pojawi się orkiestra dęta "Olek Orkiestra”. Ogłoszenie wyników zaplanowano na godz. 18. Będzie też kiermasz: kwiatowy, sztuki zdobniczej i pokazy ginących zawodów. Wstęp wolny.

Świdnik

1 maja w Centrum Kultury o godz. 16 rozpocznie się Festiwal Miast Partnerskich. Do Świdnika przyjedzie zespół muzyczny Solczanie z litewskich Solecznik (miasto partnerskie Świdnika). Poza muzykami z Litwy na scenie wystąpi również Zespół Tańca Ludowego "Leszczyniacy” ze Świdnika. Wstęp wolny.

Kraśnik

XVII Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej odbędzie się 12 maja w amfiteatrze miejskim. Przesłuchania rozpoczynają się o godz. 16. Wstęp wolny.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na nowe formy promowania patriotyzmu. Dlatego też w programie festiwalu znalazła się nowa kategoria: patriotyzm nowoczesny. Na nagrodę ma szansę wykonawca lub zespół, który zaprezentuje patriotyczny przekaz za pośrednictwem hip-hopu, rocka, czy w wersji pop. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 kwietnia. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Zjednoczony Usynów. To warszawska kapela grająca rap patriotyczny.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
fotka
Lucky
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fotka
fotka (12 listopada 2013 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do Zakopanego to raczej jeździ się zimą, może trochę wcześniej. Majówka w górach do mnie nie przemawia. Pobyt, amtosfera i noclegi bez śniegu nie mają sensu w Zakopcu.

Rozwiń
Lucky
Lucky (4 czerwca 2013 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Uwielbiam zakopane, ale licze na pogodę więc czekam na http://www.noclegi24h.pl/2795_Biala-Mewa.html wiem wiem marzyciel ze mnie.. ale kurcze ile moża tak być? kurde mamy już niebawem kalendarzowe lato a tu takie coś.. oszaleje kiedyś;d

Rozwiń
Gość
Gość (4 czerwca 2013 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Własnie wróciliśmy z zakopanego w dokładnie

http://www.noclegi24h.pl/2791_Zakopane-tanie-noclegi-blisko-centrum-Dobre-Kwatery.html

 ;] było cudnie mimo wiadomych anomali pogodowych. Warto czasem zmienić otoczenie, dobrze wpływa na samopoczucie ;]

Rozwiń
Lucky
Lucky (28 maja 2013 o 04:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I teraz mamy czerwcówkę;] haha ja własnie zaraz zbieram sie na samolot;] dziś lecę do Bareclony;]  

ktoś chętny na tanie loty do Barcelony?;] mam wolne miejsce w torebce mojej kobiety;]

Rozwiń
kuleczka
kuleczka (27 maja 2013 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szynobus spoko, jechałam nim kiedyś. Ale ja wolę spędzać czas tak, aby odpocząć i jeszcze trochę odmłodnieć, trochę zniwelować pewne dolegliwości, dlateo co miesiąc zbieram sobie pieniądze na weekend SPA, konkretnie w SPA Nałęczów, bo tam mają najwięcej zabiegów do wyboru,a poza tym mają ludzkie ceny, a nie wygórowane, jak w innych spa. Kocham ich Termy Pałacowe, nie potrafię odmówić sobie przyjemności wyjechania tam raz na miesiąc
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!