Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 czerwca 2009 r.
19:43
Edytuj ten wpis

Poszukiwana Balbinka nie żyje

0 13 A A

Przetrwała męczarnie w nielegalnej hodowli. Przeżyła poważny wypadek. W szoku przebiegła kilkadziesiąt kilometrów. Jamniczka wróciła na miejsce tragedii. Tam potrącił ją samochód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Większość życia spędziła na łańcuchu, przywiązana do palika pod gołym niebem. Wykopała sobie dół, w którym spała. Gdańskie Animals odebrało ją hodowcy, który w podobnych warunkach trzymał inne suki. - Balbinka była bita i głodzona - mówi Dorota Okrasa, wolontariuszka lubelskiego schroniska. - Miała złamaną szczękę, pękniętą miednicę i wiele innych obrażeń. Wtedy w jej życiu pojawiła się pani Ewa.

Przygarnęła jamniczkę. Oswoiła. Balbinka zaufała pani Ewie i jej mężowi. Zaprzyjaźniła się z suczką Odą. - Tak długo żyła na uwięzi. Czasem nie wiedziała, co ma z tą wolnością zrobić - opowiada Ewa Stępniak. - Nie mam swoich dzieci. To był a moja kochana przylepa.

Tydzień temu zdarzył się wypadek. W Kalinówce pod Lublinem samochód pani Ewy dachował siedem razy.

Kobieta trafiła do szpitala. Próbowała jeszcze zatrzymać Balbinkę, która w szoku wybiegła z auta. Nie udało się. Jamniczka biegła przed siebie. Ludzie dzwonili, mówili że widzieli ją w Bychawie, w Prawiednikach i w Wierzchowiskach. Psa poszukiwał sztab ludzi. Wypłoszona jamniczka nie dała się złapać. Znikała w zaroślach. Nie zbliżyła się nawet do męża pani Ewy.

Czwartek

Pani Ewa czeka na każdy sygnał o swoim kochanym psie. - Martwię się bardzo o panią Ewę. Bardzo to przeżywa. Nie mogła mieć własnych dzieci. Balbinkę traktowała jak własne - mówi Dorota Okrasa.

Dzwoni telefon. Ktoś mówi, że Balbinka wróciła do Kalinówki. Zaszyła się w szklarni. Niedaleko doszło do tragicznego wypadku. Mateusz Dracha, mąż pani Ewy wraz z koleżanką i jej suką Odą przyjeżdżają na miejsce. - To na sto procent Balbinka - mówi pan Mateusz. Ale pies nadal jest w szoku. Ucieka. Przy szklarni zostawiają więc koc, na którym spała Balbinka. Pan Mateusz przywozi do Kalinówki jedzenie i ubrania. Może Balbinka poczuje dom. Nie ucieknie. Nic z tego.

Piątek

Dzwoni mieszkaniec Kalinówki. - Samochód potrącił psa. To raczej Balbinka - informuje. Na miejscu jest już pan Mateusz - Niestety, to ona. Balbinka nie żyje - potwierdza.

źródło: Balbinka nie żyje - www.mmlublin.pl

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anna / 5 stycznia 2011 o 17:25
Tak mi przykro boli mnie to że ludzie pędzą szosami i nikt nigdy nie zatrzyma się by zabrać psa,,,,,,,,,,,,Błagam by wzieła Pani innego pieska ze schroniska tyle ich czeka na miłosc......
Avatar
Gość / 18 lipca 2009 o 01:23
Smutna historia. Szkoda pieska. Wspolczuje. P.S. Prosze wziac innego. Czlowiek zyje przecietnie dluzej niz jeden pies, wiec mozna kochac nie tylko raz.
Avatar
~Monika~ / 17 lipca 2009 o 19:14
to przykre,tak mi przykro:(
Avatar
kasia8829 / 28 czerwca 2009 o 22:55
Bardzo wspołczuke Pani Ewie sama straciłam pieska 2 miesiace temu biedactwo Balbinka tyle sie wycierpiała mam nadzieje że teraz jest jej dużo lepiej życze szybkiego powrotu do zdrowia pozdrawiam
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 18:43
Gość napisał:
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...


A ciebie to trzeba za jaja powiesić... !
Avatar
monia54 / 28 czerwca 2009 o 18:02
Bardzo współczuję Pani, która miała wypadek, podziwiam za przywiązanie do Balbinki, ale.. I to właśnie "ale" może by tak tą miłość do czegoś-kogoś przelać na jakieś dziecko - dziecko, które jest sierotą, dziecko, które czeka na "mamę". Ja lubię psy, ale to co tutaj czytam, bez obrazy uczuć tej Pani, to może troszkę nie tak. Chyba, że chodzi o taką miłość - zabawę, bez odpowiedzialności - bo dziecko trzeba wychować a to ogromna odpowiedzialność.. Życzę powrotu do zdrowia i wielu głębszych przemyśleń.
Avatar
dark / 28 czerwca 2009 o 15:30
niestety więcej zwierząt ma ludzkie uczucia niż ludzi żadne zwierze nie przejawia takich agresywnych zachowań jak człowiek czym bardziej poznaje ludzi tym bardziej szanuje zwierzęta dla nich fałszywa przyjażń , chciwość , zawiść bez sensowna agresja są obce a dla ludzi ?
Avatar
keron / 28 czerwca 2009 o 14:39
Ten kto wypowiada się negatywnie na temat psa to nie wie co to zwierzątko znaczy dla właściciela. On zastąpi najlepszego człowieka. Jest bardzo wierny i oddany dla swojego pana. Przygarnąłem pieska z ulicy a właściwie córka wracając ze szkoły spotkała błąkającego się pieska a miał wtedy 7 miesięcy a teraz ma 7 lat i jest jako kolejny członek rodziny do dzisiejszego dnia. Mieć pieska w domu to coś wspaniałego. Jak się go straci to się opłakuje jak kogoś bliskiego.
Avatar
tomi / 28 czerwca 2009 o 12:42
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejściach niejeden z nas nie wiedział co by ze sobą zrobić
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejśc... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 11:43
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...
Avatar
anna / 5 stycznia 2011 o 17:25
Tak mi przykro boli mnie to że ludzie pędzą szosami i nikt nigdy nie zatrzyma się by zabrać psa,,,,,,,,,,,,Błagam by wzieła Pani innego pieska ze schroniska tyle ich czeka na miłosc......
Avatar
Gość / 18 lipca 2009 o 01:23
Smutna historia. Szkoda pieska. Wspolczuje. P.S. Prosze wziac innego. Czlowiek zyje przecietnie dluzej niz jeden pies, wiec mozna kochac nie tylko raz.
Avatar
~Monika~ / 17 lipca 2009 o 19:14
to przykre,tak mi przykro:(
Avatar
kasia8829 / 28 czerwca 2009 o 22:55
Bardzo wspołczuke Pani Ewie sama straciłam pieska 2 miesiace temu biedactwo Balbinka tyle sie wycierpiała mam nadzieje że teraz jest jej dużo lepiej życze szybkiego powrotu do zdrowia pozdrawiam
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 18:43
Gość napisał:
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...


A ciebie to trzeba za jaja powiesić... !
Avatar
monia54 / 28 czerwca 2009 o 18:02
Bardzo współczuję Pani, która miała wypadek, podziwiam za przywiązanie do Balbinki, ale.. I to właśnie "ale" może by tak tą miłość do czegoś-kogoś przelać na jakieś dziecko - dziecko, które jest sierotą, dziecko, które czeka na "mamę". Ja lubię psy, ale to co tutaj czytam, bez obrazy uczuć tej Pani, to może troszkę nie tak. Chyba, że chodzi o taką miłość - zabawę, bez odpowiedzialności - bo dziecko trzeba wychować a to ogromna odpowiedzialność.. Życzę powrotu do zdrowia i wielu głębszych przemyśleń.
Avatar
dark / 28 czerwca 2009 o 15:30
niestety więcej zwierząt ma ludzkie uczucia niż ludzi żadne zwierze nie przejawia takich agresywnych zachowań jak człowiek czym bardziej poznaje ludzi tym bardziej szanuje zwierzęta dla nich fałszywa przyjażń , chciwość , zawiść bez sensowna agresja są obce a dla ludzi ?
Avatar
keron / 28 czerwca 2009 o 14:39
Ten kto wypowiada się negatywnie na temat psa to nie wie co to zwierzątko znaczy dla właściciela. On zastąpi najlepszego człowieka. Jest bardzo wierny i oddany dla swojego pana. Przygarnąłem pieska z ulicy a właściwie córka wracając ze szkoły spotkała błąkającego się pieska a miał wtedy 7 miesięcy a teraz ma 7 lat i jest jako kolejny członek rodziny do dzisiejszego dnia. Mieć pieska w domu to coś wspaniałego. Jak się go straci to się opłakuje jak kogoś bliskiego.
Avatar
tomi / 28 czerwca 2009 o 12:42
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejściach niejeden z nas nie wiedział co by ze sobą zrobić
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejśc... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 11:43
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach 0 0

Od niedzieli puławska policja otrzymała już 9 zgłoszeń od właścicieli samochodów, których opony zostały przecięte ostrym narzędziem. Najwięcej przypadków zanotowano przy ul. 6 Sierpnia i Kołłątaja.

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz]

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz] 0 0

Nowy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie – smakuj biznes

Lubelskie – smakuj biznes 0

Jeśli dopisuje Ci przedsiębiorczy apetyt i jesteś głodny kolejnych sukcesów, mamy dla Ciebie 3 apetyczne kąski, które komponują się w pełnowartościowy posiłek dla Twojej działalności.

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim!

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim! 0 0

W czwartek wraz z papierowym wydaniem naszej gazety, można otrzymać darmowy dodatek podsumowujący XXII edycję "Złotej Setki", czyli Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt 0 0

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Artyleryjskiej i Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie
galeria
film

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie 0 2

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - wtorek, 19 czerwca. O godzinie 17 nasi piłkarze po dwunastu latach wracają na piłkarski Mundial, na stadionie Spartaka w Moskwie zmierzą się z Senegalem.

Kibicu, jedź do strefy autobusem

Kibicu, jedź do strefy autobusem 0 0

Specjalna linia autobusowa dowiezie dzisiaj kibiców przed wielki ekran przy Arenie Lublin, gdzie będzie można oglądać transmisję meczu Polski z Senegalem.

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 2

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 1

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 4

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 33

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 22 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 4

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!