Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 marca 2012 r.
10:31
Edytuj ten wpis

Potok Wielki: 19-latek zniszczył kapliczkę przed kościołem

Autor: Zdjęcie autora er
0 7 A A

19-latek zdewastował kapliczkę na placu kościelnym w Potoku Wielkim w powiecie Janów Lubelski. Podpalił plastikowe wazony i kwiaty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W nocy z 16 na 17 marca wandal wszedł do murowanej kapliczki, zdewastował figurkę Matki Boskiej i podpalił plastikowe wazony i kwiaty. Policję zawiadomił proboszcz parafii. Straty oszacowano na 600 zł.

- Policjanci z posterunku w Modliborzycach wspólnie z janowskimi kryminalnymi, ustalili, że sprawcą zniszczenia może być młody mieszkaniec gminy Potok Wielki – mówi Faustyna Łazur, z policji w Janowie Lubelskim. - Wczoraj po południu funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mężczyznę. Młodzieniec przyznał się do zniszczenia mienia. Dziś usłyszał zarzuty.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hans Kloss / 7 kwietnia 2012 o 11:15
[quote name='godowian' timestamp='1332340895' post='612802']
Moj brat kiedy jak miał 13 lat to kopnał w figurke matki boskiej to tydzien pozniej sobie noge złamał i lezal miesiąc w szpitalu taka kara spotka tego co tą kapliczke zdemolował
[/quote]

Wierz dalej w takie zabobony. Skoro wandal zniszczył figurkę, to według ciebie w przyszłym tygodniu powinien się połamać. Może go samochód przejedzie, albo wypadnie przez okno?
Co za ciemnogród.
Avatar
godowian / 21 marca 2012 o 15:41
Moj brat kiedy jak miał 13 lat to kopnał w figurke matki boskiej to tydzien pozniej sobie noge złamał i lezal miesiąc w szpitalu taka kara spotka tego co tą kapliczke zdemolował
Avatar
Grazyna... / 21 marca 2012 o 15:05
[quote name='Eve' timestamp='1332332272' post='612651']
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
[/quote]
Takie zachowania nie maja nic wspolnego z panem Owsiakiem, bo (tak mi sie wydaje) ten deb*** nawet nie wie, co ow zacny czlowiek robi dla kraju!
To jest zwykly malomiasteczkowy,zakompleksiony i niedomyty idiota....

Twoje zas spostrzezenia dotyczace autorytetu katechetow potraktuje z przymrozeniem oka!
Jestem osoba niewierzaca i moje dzieci nie chodza na lekcje religii,a nie do pomyslenia byloby przyzwolenie na niszczenie obiektow kultu religijnego!
Nawet jesli to "czarnoksiestwo" wprowadza nas w dobry nastroj (smieszy) to nalezy uszanowac zycie duchowe wspolobywateli.
[quote name='Eve' timestamp='1332332272' post='612651']
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
nienawiedzony / 21 marca 2012 o 13:37
[quote name='Eve' timestamp='1332332272' post='612651']
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
[/quote]
Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo.....Skąd wiesz że to wielbiciel Owsiaka?A może to był miejscowy ministrant lub nawet nawiedzony parafianin?
P.S.Dla jasnosci dpdam,że nie jestem fanem Owsiaka ale popieram jego działania.To co robi Owsiak,tego kosciół nie zrobił przez pon 2 tys.lat.I ne zrobi tego przez następne 2 tys.lat.
A może ten człowiek już zaczął likwidować kośioły aby nie dopuścić do ich samozagłady?
[quote name='Eve' timestamp='1332332272' post='612651']
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
rzeźbiarz / 21 marca 2012 o 13:33
No tak ten zdewastował kapliczkę.Ale ja znam odwrotny przypadek,Na terenie placu przy kosciele przy ul.Pogodnej (vis a' vis kościoła,tj.przy parkinku) jest kilka iglaków.Na jednym z nich jakiś nawiedzony wyłamał trochę gałęzi (ogolił iglaka) po to tylko,aby powiesić na tym drzewie drewnianą kapliczkę (taką jak karmnik dla ptaków).Cy ktoś dał zgodę na to aby zniszczyć drzewo i przybić do niego świątka?A może zainteresuje się również nie tylko stosowny wydział magistratu,ale również grupa z partii zielonych......
Aż serce boli jak się patrzy na takie ogolone drzewko
No tak ten zdewastował kapliczkę.Ale ja znam odwrotny przypadek,Na terenie placu przy kosciele przy ul.Pogodnej (vis a' vis kościoła,tj.przy parkinku) jest kilka iglaków.Na jednym z nich jakiś nawiedzony wyłamał trochę gałęzi (ogolił iglaka) po to tylko,aby powiesić na tym drzewie drewnianą kapliczkę (taką jak karmnik dla ptaków).Cy ktoś dał zgodę na to aby zniszczyć drzewo i przybić do niego świątka?A może zainteresuje się również nie tylko stosowny wydział magistratu,ale również grupa z partii zielonych......
Aż serce boli jak s... rozwiń
Avatar
Eve / 21 marca 2012 o 13:17
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
Avatar
Grazyna... / 21 marca 2012 o 11:12
Miejscowy deb*** chcial zaimponowac jakiejs (rowniez miejscowej) pieknosci?
Nie wiem, czy warto takie wybryki komentowac......
Avatar
Hans Kloss / 7 kwietnia 2012 o 11:15
[quote name='godowian' timestamp='1332340895' post='612802']
Moj brat kiedy jak miał 13 lat to kopnał w figurke matki boskiej to tydzien pozniej sobie noge złamał i lezal miesiąc w szpitalu taka kara spotka tego co tą kapliczke zdemolował
[/quote]

Wierz dalej w takie zabobony. Skoro wandal zniszczył figurkę, to według ciebie w przyszłym tygodniu powinien się połamać. Może go samochód przejedzie, albo wypadnie przez okno?
Co za ciemnogród.
Avatar
godowian / 21 marca 2012 o 15:41
Moj brat kiedy jak miał 13 lat to kopnał w figurke matki boskiej to tydzien pozniej sobie noge złamał i lezal miesiąc w szpitalu taka kara spotka tego co tą kapliczke zdemolował
Avatar
Grazyna... / 21 marca 2012 o 15:05
[quote name='Eve' timestamp='1332332272' post='612651']
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
[/quote]
Takie zachowania nie maja nic wspolnego z panem Owsiakiem, bo (tak mi sie wydaje) ten deb*** nawet nie wie, co ow zacny czlowiek robi dla kraju!
To jest zwykly malomiasteczkowy,zakompleksiony i niedomyty idiota....

Twoje zas spostrzezenia dotyczace autorytetu katechetow potraktuje z przymrozeniem oka!
Jestem osoba niewierzaca i moje dzieci nie chodza na lekcje religii,a nie do pomyslenia byloby przyzwolenie na niszczenie obiektow kultu religijnego!
Nawet jesli to "czarnoksiestwo" wprowadza nas w dobry nastroj (smieszy) to nalezy uszanowac zycie duchowe wspolobywateli.
[quote name='Eve' timestamp='1332332272' post='612651']
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
nienawiedzony / 21 marca 2012 o 13:37
[quote name='Eve' timestamp='1332332272' post='612651']
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
[/quote]
Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo.....Skąd wiesz że to wielbiciel Owsiaka?A może to był miejscowy ministrant lub nawet nawiedzony parafianin?
P.S.Dla jasnosci dpdam,że nie jestem fanem Owsiaka ale popieram jego działania.To co robi Owsiak,tego kosciół nie zrobił przez pon 2 tys.lat.I ne zrobi tego przez następne 2 tys.lat.
A może ten człowiek już zaczął likwidować kośioły aby nie dopuścić do ich samozagłady?
[quote name='Eve' timestamp='1332332272' post='612651']
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
[/quote]
... rozwiń
Avatar
rzeźbiarz / 21 marca 2012 o 13:33
No tak ten zdewastował kapliczkę.Ale ja znam odwrotny przypadek,Na terenie placu przy kosciele przy ul.Pogodnej (vis a' vis kościoła,tj.przy parkinku) jest kilka iglaków.Na jednym z nich jakiś nawiedzony wyłamał trochę gałęzi (ogolił iglaka) po to tylko,aby powiesić na tym drzewie drewnianą kapliczkę (taką jak karmnik dla ptaków).Cy ktoś dał zgodę na to aby zniszczyć drzewo i przybić do niego świątka?A może zainteresuje się również nie tylko stosowny wydział magistratu,ale również grupa z partii zielonych......
Aż serce boli jak się patrzy na takie ogolone drzewko
No tak ten zdewastował kapliczkę.Ale ja znam odwrotny przypadek,Na terenie placu przy kosciele przy ul.Pogodnej (vis a' vis kościoła,tj.przy parkinku) jest kilka iglaków.Na jednym z nich jakiś nawiedzony wyłamał trochę gałęzi (ogolił iglaka) po to tylko,aby powiesić na tym drzewie drewnianą kapliczkę (taką jak karmnik dla ptaków).Cy ktoś dał zgodę na to aby zniszczyć drzewo i przybić do niego świątka?A może zainteresuje się również nie tylko stosowny wydział magistratu,ale również grupa z partii zielonych......
Aż serce boli jak s... rozwiń
Avatar
Eve / 21 marca 2012 o 13:17
Warto, warto komentować, a nawet trzeba, bo nie ma mocnej ręki, ktora przyłoiłaby gówniarzowi porządnie w tyłek i nakazała odnowienie figurek w promieniu kilkunastu kilometrow. Owsiakowe "róbta co chceta" zbiera żniwo, a bezradność rodzicow, katechetów i nauczycieli woła o pomstę do nieba.Gdzie się podział zdrowy moralnie osąd niewlaściwych zachowań rozwydrzonej młodzieży? Bicz na siebie kręcą ci, co udają, że nie ma problemu.
Avatar
Grazyna... / 21 marca 2012 o 11:12
Miejscowy deb*** chcial zaimponowac jakiejs (rowniez miejscowej) pieknosci?
Nie wiem, czy warto takie wybryki komentowac......
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 0

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 1

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 6

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 13

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 25

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 60

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina