poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Potrzebne miliony na białe podwyżki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 stycznia 2008, 12:00
Autor: EWA STĘPIEŃ

Ile potrzeba pieniędzy na podwyżki wynegocjowane przez lekarzy? Wojewoda lubelski na polecenie rządu skontrolowała

placówki służby zdrowia pod kątem aktualnych żądań płacowych lekarzy i pielęgniarek. Wyniki zostały przesłane do Warszawy.

- W 39 zakładów opieki zdrowotnej prowadzono bądź prowadzi się nadal negocjacje w sprawie podwyżek płac - informuje Rafał Przech z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. - Negocjacji nie prowadzi się w ośmiu, tj. w Zakładach Opieki Zdrowotnej w Chełmie, Dęblinie, Łęcznej, w szpitalu w Białej Podlaskiej, gdzie podpisano porozumienie płacowe w czerwcu ubiegłego roku, w Radecznicy, Celejowie, Rykach, w sanatorium dla dzieci w Krasnobrodzie.

W 21 ośrodkach medycznych podpisano porozumienia płacowe z lekarzami. W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie oraz w Parczewie zawarto porozumienia indywidualne z niektórymi lekarzami. W DSK dotyczą one 6 oddziałów, gdzie lekarze zgodzili się na pracę ponad 48 godzin w tygodniu w zamian za 50 zł za godzinę. Na pozostałych oddziałach negocjacje trwają. Jak informuje dyrekcja DSK całodobowa opieka medyczna zapewniona jest w tym szpitalu do dnia 29 lutego.

Z obliczeń służb wojewody wynika, że na pokrycie podwyżek tam, gdzie strony się dogadały potrzeba 130 mln 830 tys. zł w tym roku. Najwięcej w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie (18,3 mln zł), Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu (15,3 mln zł), Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie (12 mln zł), Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie (7,4 mln zł), Szpital Neuropsychiatrycznym w Lublinie (6 mln zł), Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie (5, 8 mln zł).

- Są zakłady, które zgłosiły wojewodzie obawy związane z brakiem pieniędzy na podwyżki płac - dodaje Przech.

W szpitalu MSWiA wzrost płac spowoduje zadłużenie zakładu, który obecnie ma dodatnie wyniki finansowe. W Szpitalu Neuropsychiatrycznym pieniądze z kontraktu na ten rok nie wystarczają na pokrycie zwiększonych wydatków na płace. DSK przewiduje, że na realizację żądań placowych wszystkich grup zawodowych w tym szpitalu potrzeba w skali roku około 66 mln zł. Szpital może dać około 15 mln zł.

Na 2280 lekarzy pracujących na Lubelszczyźnie, wypowiedzenia z pracy złożyło 84. To 77 specjalistów z DSK z terminem rozwiązania umowy w marcu i kwietniu oraz 7 ze Szpitala Wojskowego w Lublinie z terminem kwietniowym.

Średnie płace brutto

Średnie wynagrodzenie lekarzy - 3,734 zł bez dyżurów, 5,578 zł z dyżurami. Średnie wynagrodzenie pielęgniarek i położnych - 2,235 zł
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
RR
Mały doktorek
medyk
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

RR
RR (23 stycznia 2008 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na zachodzie dyzuruja tylko lekarze rezydenci czyli specjalizujacy sie. Lekarze specjalisci nie dyzuruja w szpitalach tylko pod telefonem i zaradiaja od 12 do 20 000 euro. Dlatego tez pisanie ile to doktor zarobi z dyzurami jest nieporozumieniem. Nie po to sie tyle uczylem zeby latac po szpitalu noca do byle pijaczka ze zlamanym nosem. To przykre ale taka jest rzeczywistosc. Dobry doktor w wieku 50 lat nie wezmie dyzurow za nawet najwieksze pieniadze.
Rozwiń
Mały doktorek
Mały doktorek (22 stycznia 2008 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kasę zwinę,i dalej do przychodni jak mam być iprzyjmować od 11h.,to se tak jak zawsze przylize na jedenaste58m.A zdechlaki niech se siedzo i czekajo.Ja tu Panisko!
Rozwiń
medyk
medyk (22 stycznia 2008 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zaskakujący jest brak lekarzy na pracę zmianową w szpitalach klinicznych, czyżby polskie kliniki miały charakter teoretyczny????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!