poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Powiat lubelski: Są pieniądze na sport i kulturę

Dodano: 9 stycznia 2017, 16:46
Autor: dd

50 tys. zł przeznaczy w tym roku powiat lubelski na inicjatywy związane ze sportem lub kulturą. Wnioski o przyznanie dotacji można zgłaszać do 20 stycznia.

Więcej pieniędzy z kasy powiatu ma pójść na zadania związane ze sportem. Tutaj do rozdysponowania jest 30 tys. zł, z czego 10 tys. zostanie przeznaczone na imprezy sportowe i rekreacyjne, natomiast 20 tys. na sportową aktywizację młodzieży. Reszta, czyli 20 tys. zł ma pójść na kulturę.

Na co konkretnie można wydać pieniądze od powiatu? Zasady dają dużo swobody. Mogą to być nagrody, wyżywienie uczestników konkursu, usługi transportowe, a nawet środki czystości.

W przypadku zadań sportowych pieniądze mogą być wydane na sprzęt czy obsługę medyczną zawodów. O pieniądze mogą ubiegać się organizacje pozarządowe. Przy rozpatrywaniu wniosków pod uwagę brane będą m.in.: kwalifikacje organizatorów i doświadczenie oferenta, wartość merytoryczna projektu czy udział środków własnych. Wnioski można składać w urzędzie do 20 stycznia, decyzje o przyznaniu pieniędzy opublikowane zostaną na stronie internetowej powiatu.

Czytaj więcej o: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Są pieniądze na sport, ale jak to się ma do działań zarządu LSM, który niszczy ostatnie trawiaste boiska na osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeństwu dzieci z pobliskiej szkoły i mieszkańców osiedla również seniorów.
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 20:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
aż 50 tys?  Brawo Lublin stolicą kultury (i sportu na dokłądkę).
Kolejny "mądry" na forum, który nie umie czytać ze zrozumieniem. Nie odróżnia miasta Lublin od powiatu lubelskiego, który obejmuje nie miasto, a okoliczne gminy. P.S. Co to za nowe słowo "dokłądka"? O łątce akurat słyszałem, ale o tym jakoś nie.
Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
aż 50 tys? Brawo Lublin stolicą kultury (i sportu na dokłądkę).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!