Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 czerwca 2011 r.
21:08
Edytuj ten wpis

Powiat opolski: Po kontroli szkoły sprawą zajmą się śledczy?

0 5 A A
Chodzi o zespół szkół ponadgimnazjalnych w jednej z miejscowości powiatu opolskiego. W której? Tego
Chodzi o zespół szkół ponadgimnazjalnych w jednej z miejscowości powiatu opolskiego. W której? Tego

Nieprawidłowości przy ocenianiu uczniów i fatalnie prowadzona dokumentacja – to pierwsze wnioski z kontroli Kuratorium Oświaty w jednej ze szkół w powiecie opolskim. Niewykluczone, że sprawa skończy się w prokuraturze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o zespół szkół ponadgimnazjalnych w jednej z miejscowości powiatu opolskiego. W której? Tego lubelski kurator oświaty na razie zdradzić nie chce.

Wizytatorzy skontrolowali szkołę po doniesieniu, które w tym tygodniu wpłynęło do kuratorium. Skargę napisała jedna z pracujących tam nauczycielek. Kobieta poinformowała kuratora o alkoholu, który nauczyciele mieli pić w budynku szkoły po radzie pedagogicznej i wielu nieprawidłowościach w zarządzaniu placówką.

– Niektóre sygnały potwierdziły się – przyznaje Anna Dudek-Janiszewska, wicekurator oświaty w Lublinie.

Kontrolerzy wykryli wiele nieprawidłowości. – Zwłaszcza w zakresie prowadzenia dokumentacji, oceniania i kwalifikowania uczniów – wyjaśnia Dudek-Janiszewska. – W niektórych przypadkach uchybienia były bardzo drastyczne.

Jak udało nam się ustalić, w przypadku niektórych uczniów brakuje całej dokumentacji przebiegu nauki. W kwitach jest tylko informacja o przyjęciu ucznia do szkoły i jego oceny na koniec roku. Jak uczył się przez cały rok?

Tego nie wiadomo. Pracownicy kuratorium mieli też zastrzeżenia do sposobu wystawiania ocen i zarządzania finansami szkoły. Teraz piszą protokół z kontroli. Znajdą się w nim m.in. zalecenia dla dyrektora szkoły, które musi natychmiast wprowadzić w życie. – Od tego będzie zależała jego przyszłość – zapowiada Dudek-Janiszewska.

Szkole przygląda się też jej organ prowadzący, czyli Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim.

– Wspólnie ze starostwem zdecydujemy, czy ta sprawa powinna zostać przekazana prokuraturze – usłyszeliśmy w lubelskim kuratorium.

– Skonsultujemy to jeszcze z naszym radcą prawnym. Ale ja, znając wstępne wyniki kontroli, byłbym za takim krokiem. Sprawa jest naprawdę poważna – mówi Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.
Nie udało się za to potwierdzić informacji o alkoholu pitym przez nauczycieli w budynku szkoły.

– Nie mamy kompetencji, by prowadzić postępowanie w takiej sprawie – mówi Anna Dudek-Janiszewska. – Pani, która powiadomiła nas o nieprawidłowościach, powinna natychmiast wezwać policję. Teraz pozostaje tylko słowo przeciwko słowu.

– Żadne pisemne ani ustne doniesienie w takiej sprawie do nas nie wpłynęło – informuje Roman Deszczak z policji Opolu Lubelskim.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
opolanin / 26 czerwca 2011 o 19:48
która ze szkółek opolskich wyróżniona? tak wspaniałym artykułem?
Avatar
109 iestrinA / 26 czerwca 2011 o 14:31
[quote name='Literat (ka prawie pełna)' timestamp='1309035533' post='493873']
Mazak, biała tablica, a w niej odbicia okien - chyba szkolnych.
Mazak to zapewne prezentacja wymarzonego fallusa w pozycji horyzontalnej, skierowanie go zaś skuwką w stronę okien jednoznacznie świadczy o chęci opuszczenia (przez niego) zamkniętych przestrzeni ograniczonych spodniami.
Biała tablica to oczywiście "carte blanche", niezapisana przyszłość dzieci w wieku ponadgimnazjalnym tudzież ogólnie w wieku szkolnym i przedszkolnym. Pokazanie i uświadomienie, że życie nie jest pewnikiem, nikt go wcześniej w żaden sposób nie określił i tylko od danej osoby, od jej wyborów zależy przyszłość.

No ale o co chodziło z tymi odbiciami okien to też nie mam pojęcia.... ehhhhh
[/quote]
Jest tam jeszcze jeden mazak, w pozycji, hmmm... stojącej
Czy możesz naświetlić, co autor chciał przekazać taką ekspozycją eksponatu?
[quote name='Literat (ka prawie pełna)' timestamp='1309035533' post='493873']
Mazak, biała tablica, a w niej odbicia okien - chyba szkolnych.
Mazak to zapewne prezentacja wymarzonego fallusa w pozycji horyzontalnej, skierowanie go zaś skuwką w stronę okien jednoznacznie świadczy o chęci opuszczenia (przez niego) zamkniętych przestrzeni ograniczonych spodniami.
Biała tablica to oczywiście "carte blanche", niezapisana przyszłość dzieci w wieku ponadgimnazjalnym tudzież ogólnie w wieku szkolny... rozwiń
Avatar
Literat (ka prawie pełna) / 25 czerwca 2011 o 22:58
[quote name='kick' timestamp='1309033464' post='493863']
co przedstawia zdjęcie do tego artykułu? co autor miał na myśli? pilnie proszę o odpowiedź...
[/quote]
Mazak, biała tablica, a w niej odbicia okien - chyba szkolnych.
Mazak to zapewne prezentacja wymarzonego fallusa w pozycji horyzontalnej, skierowanie go zaś skuwką w stronę okien jednoznacznie świadczy o chęci opuszczenia (przez niego) zamkniętych przestrzeni ograniczonych spodniami.
Biała tablica to oczywiście "carte blanche", niezapisana przyszłość dzieci w wieku ponadgimnazjalnym tudzież ogólnie w wieku szkolnym i przedszkolnym. Pokazanie i uświadomienie, że życie nie jest pewnikiem, nikt go wcześniej w żaden sposób nie określił i tylko od danej osoby, od jej wyborów zależy przyszłość.

No ale o co chodziło z tymi odbiciami okien to też nie mam pojęcia.... ehhhhh
[quote name='kick' timestamp='1309033464' post='493863']
co przedstawia zdjęcie do tego artykułu? co autor miał na myśli? pilnie proszę o odpowiedź...
[/quote]
Mazak, biała tablica, a w niej odbicia okien - chyba szkolnych.
Mazak to zapewne prezentacja wymarzonego fallusa w pozycji horyzontalnej, skierowanie go zaś skuwką w stronę okien jednoznacznie świadczy o chęci opuszczenia (przez niego) zamkniętych przestrzeni ograniczonych spodniami.
Biała tablica to oczywiście "carte blanche&... rozwiń
Avatar
kick / 25 czerwca 2011 o 22:24
co przedstawia zdjęcie do tego artykułu? co autor miał na myśli? pilnie proszę o odpowiedź...
Avatar
gość / 25 czerwca 2011 o 17:27
Następna kontrola powinna odbyć się w Gimnazjum NR I im.Obrońców Przydupasów w Bychawie za wystawienie oceny bardzo dobrej ze sprawowania jednemu z uczniów , który swoim zachowaniem demoralizował całą klasę ku niezadowoleniu wychowawczyni i reszty nauczycieli. Ale cóż oni mogą począć skoro mamusia jest częstym gościem w gabinecie dyrektorskim. " Wiesz kochana z synem sama już nie daję rady ale skończy gimnazjum i pójdzie na studia. My mu z mężem pomożemy. Tylko to sprawowanie . Nie bój się kochana sprawowanie się podciągnie, trochę będzie krzyku ale później przycichnie i dalej będzie po staremu Tylko wiesz ja się obawiam jego dalszej kariery w nowej szkole bo tam nad nim chyba nie będziesz miała "parasola" i będzie biedak często w ryj bity. Oj tam wazelinę tu wam zostawię a dalej liczą się układy. Układy układami ale jest jeszcze "Bóg Honor Ojczyzna"o czym zapomniałaś a tego twój synio już sobie nie kupi bo chamstwo, ignorancję i bezczelne zachowanie odkupione sukcesem wyssał z mlekiem matki, które będzie się za nim ciągnęło prze całe życie. Och kochana nie ma lepszego dziecka od mojego S.....na.
Następna kontrola powinna odbyć się w Gimnazjum NR I im.Obrońców Przydupasów w Bychawie za wystawienie oceny bardzo dobrej ze sprawowania jednemu z uczniów , który swoim zachowaniem demoralizował całą klasę ku niezadowoleniu wychowawczyni i reszty nauczycieli. Ale cóż oni mogą począć skoro mamusia jest częstym gościem w gabinecie dyrektorskim. " Wiesz kochana z synem sama już nie daję rady ale skończy gimnazjum i pójdzie na studia. My mu z mężem pomożemy. Tylko to sprawowanie . Nie bój się kochana sprawowanie się po... rozwiń
Avatar
opolanin / 26 czerwca 2011 o 19:48
która ze szkółek opolskich wyróżniona? tak wspaniałym artykułem?
Avatar
109 iestrinA / 26 czerwca 2011 o 14:31
[quote name='Literat (ka prawie pełna)' timestamp='1309035533' post='493873']
Mazak, biała tablica, a w niej odbicia okien - chyba szkolnych.
Mazak to zapewne prezentacja wymarzonego fallusa w pozycji horyzontalnej, skierowanie go zaś skuwką w stronę okien jednoznacznie świadczy o chęci opuszczenia (przez niego) zamkniętych przestrzeni ograniczonych spodniami.
Biała tablica to oczywiście "carte blanche", niezapisana przyszłość dzieci w wieku ponadgimnazjalnym tudzież ogólnie w wieku szkolnym i przedszkolnym. Pokazanie i uświadomienie, że życie nie jest pewnikiem, nikt go wcześniej w żaden sposób nie określił i tylko od danej osoby, od jej wyborów zależy przyszłość.

No ale o co chodziło z tymi odbiciami okien to też nie mam pojęcia.... ehhhhh
[/quote]
Jest tam jeszcze jeden mazak, w pozycji, hmmm... stojącej
Czy możesz naświetlić, co autor chciał przekazać taką ekspozycją eksponatu?
[quote name='Literat (ka prawie pełna)' timestamp='1309035533' post='493873']
Mazak, biała tablica, a w niej odbicia okien - chyba szkolnych.
Mazak to zapewne prezentacja wymarzonego fallusa w pozycji horyzontalnej, skierowanie go zaś skuwką w stronę okien jednoznacznie świadczy o chęci opuszczenia (przez niego) zamkniętych przestrzeni ograniczonych spodniami.
Biała tablica to oczywiście "carte blanche", niezapisana przyszłość dzieci w wieku ponadgimnazjalnym tudzież ogólnie w wieku szkolny... rozwiń
Avatar
Literat (ka prawie pełna) / 25 czerwca 2011 o 22:58
[quote name='kick' timestamp='1309033464' post='493863']
co przedstawia zdjęcie do tego artykułu? co autor miał na myśli? pilnie proszę o odpowiedź...
[/quote]
Mazak, biała tablica, a w niej odbicia okien - chyba szkolnych.
Mazak to zapewne prezentacja wymarzonego fallusa w pozycji horyzontalnej, skierowanie go zaś skuwką w stronę okien jednoznacznie świadczy o chęci opuszczenia (przez niego) zamkniętych przestrzeni ograniczonych spodniami.
Biała tablica to oczywiście "carte blanche", niezapisana przyszłość dzieci w wieku ponadgimnazjalnym tudzież ogólnie w wieku szkolnym i przedszkolnym. Pokazanie i uświadomienie, że życie nie jest pewnikiem, nikt go wcześniej w żaden sposób nie określił i tylko od danej osoby, od jej wyborów zależy przyszłość.

No ale o co chodziło z tymi odbiciami okien to też nie mam pojęcia.... ehhhhh
[quote name='kick' timestamp='1309033464' post='493863']
co przedstawia zdjęcie do tego artykułu? co autor miał na myśli? pilnie proszę o odpowiedź...
[/quote]
Mazak, biała tablica, a w niej odbicia okien - chyba szkolnych.
Mazak to zapewne prezentacja wymarzonego fallusa w pozycji horyzontalnej, skierowanie go zaś skuwką w stronę okien jednoznacznie świadczy o chęci opuszczenia (przez niego) zamkniętych przestrzeni ograniczonych spodniami.
Biała tablica to oczywiście "carte blanche&... rozwiń
Avatar
kick / 25 czerwca 2011 o 22:24
co przedstawia zdjęcie do tego artykułu? co autor miał na myśli? pilnie proszę o odpowiedź...
Avatar
gość / 25 czerwca 2011 o 17:27
Następna kontrola powinna odbyć się w Gimnazjum NR I im.Obrońców Przydupasów w Bychawie za wystawienie oceny bardzo dobrej ze sprawowania jednemu z uczniów , który swoim zachowaniem demoralizował całą klasę ku niezadowoleniu wychowawczyni i reszty nauczycieli. Ale cóż oni mogą począć skoro mamusia jest częstym gościem w gabinecie dyrektorskim. " Wiesz kochana z synem sama już nie daję rady ale skończy gimnazjum i pójdzie na studia. My mu z mężem pomożemy. Tylko to sprawowanie . Nie bój się kochana sprawowanie się podciągnie, trochę będzie krzyku ale później przycichnie i dalej będzie po staremu Tylko wiesz ja się obawiam jego dalszej kariery w nowej szkole bo tam nad nim chyba nie będziesz miała "parasola" i będzie biedak często w ryj bity. Oj tam wazelinę tu wam zostawię a dalej liczą się układy. Układy układami ale jest jeszcze "Bóg Honor Ojczyzna"o czym zapomniałaś a tego twój synio już sobie nie kupi bo chamstwo, ignorancję i bezczelne zachowanie odkupione sukcesem wyssał z mlekiem matki, które będzie się za nim ciągnęło prze całe życie. Och kochana nie ma lepszego dziecka od mojego S.....na.
Następna kontrola powinna odbyć się w Gimnazjum NR I im.Obrońców Przydupasów w Bychawie za wystawienie oceny bardzo dobrej ze sprawowania jednemu z uczniów , który swoim zachowaniem demoralizował całą klasę ku niezadowoleniu wychowawczyni i reszty nauczycieli. Ale cóż oni mogą począć skoro mamusia jest częstym gościem w gabinecie dyrektorskim. " Wiesz kochana z synem sama już nie daję rady ale skończy gimnazjum i pójdzie na studia. My mu z mężem pomożemy. Tylko to sprawowanie . Nie bój się kochana sprawowanie się po... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 5 5

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 11

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 32

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 31 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.