Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 grudnia 2008 r.
9:26
Edytuj ten wpis

Powiat rycki najlepszy w województwie

0 4 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak wynika z rankingu przygotowanego przez Pismo Samorządu Terytorialnego ,,Wspólnota”, powiat rycki zajął pierwsze miejsce w województwie lubelskim pod względem inwestowania w infrastrukturę techniczną.

Ranking obejmował lata 2005-2007 i wydatki przeliczone na jednego mieszkańca. Powiat rycki nie tylko wypadł najlepiej na Lubelszczyźnie, ale zajął również wysoką pozycję w skali kraju. Na 278 powiatów uplasował się na 18 miejscu.

Wpływ na tak dobrą lokatę miały m.in. inwestycje drogowe na odcinku Sarny-Ułęż-Drążgów, ulicy Spacerowej w Dęblinie oraz odcinku Ryki-Rososz. Dobre miejsce powiatu to zasługa pozyskanych środków unijnych na te inwestycje.
(mm)

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rik / 4 grudnia 2008 o 21:28
To jakieś wielkie kłamstwo. Tu nic się nie robi!!! Po wyborach wszyscy siedli na d.... i biorą kasę zadowoleni ze swoich stołków. Ulica Poniatowskiego to wielki hańba dla miasta i jego włodarzy. Brak porządnego marketu w mieście powiatowym stawia go w rzędzie dużych wsi, no a postawiona w centrum "stodoła" nie może przypominać marketu. Niedługo Dęblin będzie powiatem, a Ryki wiochą. Panowie radni ruszcie pustymi głowami. Brak jest tu miejsc pracy dla młodych i nie zanosi się aby tych miejsc kiedykolwiek przybyło. Propozycje pracy w miejscowych pseudo firmach za 800 pln, a w rzeczywistości pracownik dostaje do ręki 400 pln a na restę czeka w nieskończoność, nie można nazwać miejscem pracy. Tu rządzą rodzinne klany. Jak ma być dobrze jak zatrudnia się w Urzędach "głąbów" z rodzin radnych lub całe małżeństwa. Młodzi ludzie którzy przegrywają konkursy w Rykach w innych miastach wygrywają je i robią dobrą robotę . Przykład Puław!!!! Ta Pani która przegrała konkurs z' miernotą rycką' od pozyskiwania pieniędzy unijnych realizuje piękny program. A czym mogą się pochwalić osoby które wygrywały konkursy na posady w ryckich urzędach. No pochwalcie się?????
To jakieś wielkie kłamstwo. Tu nic się nie robi!!! Po wyborach wszyscy siedli na d.... i biorą kasę zadowoleni ze swoich stołków. Ulica Poniatowskiego to wielki hańba dla miasta i jego włodarzy. Brak porządnego marketu w mieście powiatowym stawia go w rzędzie dużych wsi, no a postawiona w centrum "stodoła" nie może przypominać marketu. Niedługo Dęblin będzie powiatem, a Ryki wiochą. Panowie radni ruszcie pustymi głowami. Brak jest tu miejsc pracy dla młodych i nie zanosi się aby tych miejsc kiedykolwiek przybyło. Propoz... rozwiń
Avatar
schutz / 4 grudnia 2008 o 16:36
to smieszne widziałem te inwestycje jak i człowieka do pozyskiwania srodkow unijnych ten człowiek nie zna nawet żadnego jezyka tylko grzeje stolek jak cała reszta szkoda tego powiatu
Avatar
Rickover / 3 grudnia 2008 o 22:59
I miejsce w woj. lubelskim to nie powód do dumy dla powiatu ryckiego.. Ryki powinny zdobywac nagrody dla Mazowsza jak kiedys bywalo wtedy wynik bylby bardziej miarodajny..
Avatar
ZENON / 3 grudnia 2008 o 20:36
"NAJLEPSZY" NIEWIEM W CZYM
Avatar
rik / 4 grudnia 2008 o 21:28
To jakieś wielkie kłamstwo. Tu nic się nie robi!!! Po wyborach wszyscy siedli na d.... i biorą kasę zadowoleni ze swoich stołków. Ulica Poniatowskiego to wielki hańba dla miasta i jego włodarzy. Brak porządnego marketu w mieście powiatowym stawia go w rzędzie dużych wsi, no a postawiona w centrum "stodoła" nie może przypominać marketu. Niedługo Dęblin będzie powiatem, a Ryki wiochą. Panowie radni ruszcie pustymi głowami. Brak jest tu miejsc pracy dla młodych i nie zanosi się aby tych miejsc kiedykolwiek przybyło. Propozycje pracy w miejscowych pseudo firmach za 800 pln, a w rzeczywistości pracownik dostaje do ręki 400 pln a na restę czeka w nieskończoność, nie można nazwać miejscem pracy. Tu rządzą rodzinne klany. Jak ma być dobrze jak zatrudnia się w Urzędach "głąbów" z rodzin radnych lub całe małżeństwa. Młodzi ludzie którzy przegrywają konkursy w Rykach w innych miastach wygrywają je i robią dobrą robotę . Przykład Puław!!!! Ta Pani która przegrała konkurs z' miernotą rycką' od pozyskiwania pieniędzy unijnych realizuje piękny program. A czym mogą się pochwalić osoby które wygrywały konkursy na posady w ryckich urzędach. No pochwalcie się?????
To jakieś wielkie kłamstwo. Tu nic się nie robi!!! Po wyborach wszyscy siedli na d.... i biorą kasę zadowoleni ze swoich stołków. Ulica Poniatowskiego to wielki hańba dla miasta i jego włodarzy. Brak porządnego marketu w mieście powiatowym stawia go w rzędzie dużych wsi, no a postawiona w centrum "stodoła" nie może przypominać marketu. Niedługo Dęblin będzie powiatem, a Ryki wiochą. Panowie radni ruszcie pustymi głowami. Brak jest tu miejsc pracy dla młodych i nie zanosi się aby tych miejsc kiedykolwiek przybyło. Propoz... rozwiń
Avatar
schutz / 4 grudnia 2008 o 16:36
to smieszne widziałem te inwestycje jak i człowieka do pozyskiwania srodkow unijnych ten człowiek nie zna nawet żadnego jezyka tylko grzeje stolek jak cała reszta szkoda tego powiatu
Avatar
Rickover / 3 grudnia 2008 o 22:59
I miejsce w woj. lubelskim to nie powód do dumy dla powiatu ryckiego.. Ryki powinny zdobywac nagrody dla Mazowsza jak kiedys bywalo wtedy wynik bylby bardziej miarodajny..
Avatar
ZENON / 3 grudnia 2008 o 20:36
"NAJLEPSZY" NIEWIEM W CZYM
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!