sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Powiatowe wybory

Dodano: 16 grudnia 2001, 15:16

Część mieszkańców gminy Rejowiec jest przeciwna przynależności do powiatu krasnostawskiego. Ile tak naprawdę osób jest za rozłamem i dołączeniem do powiatu chełmskiego będzie wiadomo po niedzielnych konsultacjach społecznych.
Zwolennicy secesji wywodzą się z Leonowa, Zawadówki, Wereszcz, Siedliszczek. Już kilka miesięcy temu wystąpili w takim wnioskiem do Rady Gminy, ale ta negatywnie zaopiniowała ich starania.
- Nie chcieliśmy się zgodzić na rozbiór gminy. Postanowiliśmy dać możliwość wyboru także innym mieszkańcom. Niech wypowiedzą się czy bliższy im jest Krasnystaw czy Chełm. Jeśli zmienimy powiat to całą gminą - mówi Grażyna Kątek-Rybińska, przewodnicząca Rady Gminy Rejowiec.
Gmina Rejowiec była w granicach powiatu chełmskiego do reformy administracyjnej w 1975 r. W styczniu 1999 roku została przypisana do powiatu krasnostawskiego, a sąsiadująca z nią gmina Rejowiec Fabryczny do chełmskiego. Przynależność nie jest obojętna zwłaszcza bezrobotnym, ponieważ w powiecie krasnostawskim prawo do zasiłku przysługuje tylko przez pół roku, a w chełmskim przez rok. (ja)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24