niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Powinien dostać naganę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2002, 21:11

Ze sponsorowanego szkolenia w RPA Adam Borowicz, dyrektor Lubelskiej Regionalnej Kasy Chorych, już się tłumaczył. Teraz będzie się tłumaczył Zbigniew Rachel, przewodniczący Rady LRKCh. A to dlatego że nie ukarał Borowicza za wyjazd.
Jak pisaliśmy wczoraj, Rada LRKCh przesłuchiwała dyrektora Borowicza w sprawie głośnego wyjazdu do Republiki Południowej Afryki. Nie doszukała się żadnych przesłanek do ukarania go, w przeciwieństwie do, na przykład, rady podlaskiej kasy chorych, która za uczestnictwo w podróży dała swojemu dyrektorowi naganę. Komisja Zdrowia i Rodziny Sejmiku Województwa Lubelskiego, który powołuje radę kasy chorych, chce poznać przyczyny, dla których ta nie wyciągnęła wobec Borowicza żadnych konsekwencji.
- Zaprosimy na nasze najbliższe, czerwcowe posiedzenie przewodniczącego rady i poprosimy o wyjaśnienia - zapowiada Anna Jabłońska-Chmielewska, przewodnicząca komisji. - Rada puściła dyrektorowi wszystko płazem. Podeszła do tego, jakby nic się nie stało. A stało się.
Zdaniem przewodniczącej dyrektor Borowicz powinien dostać co najmniej naganę tak, aby wszyscy pamiętali o tej sprawie i brali ją pod uwagę przy obsadzie stanowisk kierowniczych Funduszu Ochrony Zdrowia, który w przyszłym roku zastąpi kasy chorych. - Na najbliższym posiedzeniu ocenimy nie tylko postępowanie dyrektora Borowicza, ale i rady kasy chorych, której ostatnia decyzja może budzić wątpliwości co do jakości jej funkcjonowania - mówi Jabłońska-Chmielewska. - Postawimy sprawę także na Sejmiku Województwa Lubelskiego. (step)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!