Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 maja 2010 r.
8:36
Edytuj ten wpis

Powódź na Lubelszczyźnie: Potrzebna każda pomoc

Autor: Zdjęcie autora EWA PAJURO
0 13 A A

Woda, konserwy, lekarstwa, pieluchy, bielizna, materace i koce – tego najbardziej potrzebują powodzianie. I Ty możesz pomóc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Powódź na Lubelszczyźnie - relacja na żywo

– Śpię w szkole już drugą noc – mówi Henryka Feliks z Majdanu w gm. Wilków, która znalazła schronienie w podstawówce w Rogowie. – Przywieźli mnie tu strażacy, gdy woda zaczęła zalewać mój dom. Wszystko tam zostawiłam. Teraz zdaję się już tylko na pomoc innych.

W szkole, w której mieszka pani Henryka i kilkadziesiąt innych ewakuowanych z powodzi osób, działa prowizoryczny sztab kryzysowy.

– Tutaj ludzie przywożą nam dary i stąd rozwozimy je do innych miejscowości – tłumaczy Mariusz Sierpień, dyrektor szkoły. – Czekamy na wodę i żywność długoterminową, czyli konserwy, makarony, ryż, kasze, olej. Prosimy też o środki czystości, kosmetyki, pieluchy dla dzieci i dorosłych, bieliznę, skarpety, buty. Niektórzy nie mają gdzie spać, przydadzą się więc także materace, koce i rozkładane łóżka.

Zgłaszają się już pierwsi darczyńcy. – Zmobilizowaliśmy znajomych z całego osiedla i trochę się tej pomocy uzbierało – mówi Wacław Obruśnik, który z darami przyjechał aż Krakowa. – Mamy jedzenie, napoje, środki czystości… Takie najpotrzebniejsze rzeczy. Wszystko zapakowaliśmy w busa i jesteśmy.
Inni oferują powodzianom nocleg. – Mamy dwa wolne pokoje. Chętnie przyjmiemy do nas rodziny z zalanych terenów. Czekamy – zaprasza pani Maria z Nałęczowa.

Pomoc z Rogowa trafia m.in. do Podgórza, gdzie przewieziono mieszkańców z zalanego w piątek Zastowa Polanowskiego. – Mieszkamy u dobrych ludzi. W sobotę brakowało wszystkiego, a najbardziej wody. Teraz jest już lepiej, ale ciągle mamy za mało środków czystości. Wczoraj każdy z nas dostał tylko garstkę proszku do prania i tyle. To za mało nawet na upranie bielizny – skarży się Bożena Pakos.

Pomoc materialna to jednak nie wszystko. Wielu powodzianom potrzebne jest też wsparcie psychologiczne. Zwłaszcza dzieciom z ewakuowanych wiosek trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wczoraj maluchy ze szkoły w Rogowie odwiedzili ochotnicy z Akademii Wolontariatu.

– Chcemy, żeby dzieci choć na chwilę oderwały się od smutnej rzeczywistości. Przygotowaliśmy dla nich różne zabawy i konkursy z nagrodami. Mogą m.in. nauczyć się chodzić na szczudłach, pograć w piłkę – tłumaczy Marta Tarnowska z Akademii Wolontariatu. – Ważne, by choć chwilę uciekły od trudnych wspomnień.
Jak wesprzeć powodzian

* Pieniądze dla powodzian z gminy Wilków można wpłacać na konto: 45 87 31 000 102 0000 552 00000 40 (w tytule przelewu należy wpisać: Pomoc dla powodzian gmina Wilków).

* Można wysłać SMS o treści POMAGAM na numer 72052. Koszt 2,44 zł z VAT. Dochód trafi na konto Caritas.

* Można dokonać wpłaty na konto Archidiecezjalnej "Caritas”: Pekao SA V O/ Lublin 46 124015031111 0000 1752 8351 z dopiskiem "Powódź”.

* Wpłaty przyjmuje także Polski Czerwony Krzyż. Pieniądze należy przelewać na konto: 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614 z dopiskiem "Powódź 2010”.

* Można też wpłacać bezpośrednio w kasach PCK: w siedzibach zarządów rejonowych w całym regionie i w Lubelskim Zarządzie Okręgowym w Lublinie.

* Do siedziby lubelskiego Caritas można przynosić dary dla powodzian. Najbardziej potrzebna jest woda, trwała żywność, pościel, ubrania (nowe, albo w bardzo dobrym stanie), środki czystości. Centrum Pomoc Doraźnej Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie (obok Targu Pod Zamkiem) gromadzi przekazywane dary.

* Zbiórkę prowadzi także Polski Czerwony Krzyż. Dary można przynosić do siedzib PCK w całym regionie.

* Dary można przywozić także do szkoły w Rogowie, gdzie działa sztab kryzysowy. – Potrzebne jest wszystko: od wody i żywności, przez artykuły chemiczne, po koce, poduszki czy ubrania – podkreśla Mariusz Sierpień, dyrektor szkoły.

* W Kazimierzu Dolnym został uruchomiony całodobowy punkt pomocowy dla mieszkańców zalanej gminy Wilków. Najbardziej potrzebne są koce, bielizna, ubrania, trwała żywność i środki czystości.

* W sprawach dotyczących pomocy powodzianom można uzyskać informacje pod numerem telefonu: 0 606 291 980, lub drogą elektroniczną caritas@kuria.lublin.pl

* Podajemy też trzy inne numery telefonów, pod którymi można dowiedzieć się, dokąd i jaką pomoc można zawieźć: (81) 82 82 033, (81) 82 82 290, (81) 82 82 291.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JADWIGA / 11 sierpnia 2010 o 11:43
POMOC DLA POWODZIAN


http://www.szlachetnapaczka.pl/malopolska/dwory ,KAŻDY KTO MOŻE POMÓC FINANSOWO DLA POWODZIAN PROSZĘ WPŁACAC NA KONTO: NUMER KONTA BANKOWEGO: 50 2490 0005 0000 4000 1986 4062 Z DOPISKIEM POMOC DLA JADWIGI PAŹDZIORA POWÓDZ 2010 Z GÓRY DZIĘKUJE
Avatar
ja / 25 maja 2010 o 12:01
Piszemy o pomocy ale jak wiadomo zawsze są i tacy, którzy na nieszczęściu żerują. Czy wiecie ile kosztuje teraz worek, gdzie sypiemy piach do uszczelniania wałów? Prawie 3x tyle... Gminy w kryzysowej sytuacji nie pytają ile kosztuje piach, transport? Po wszystkim trzeba będzie zapłacić. Większość firm wystawi rachunki jak było w 1997 i 2001roku. Oczywiście znajdą się i tacy którzy potraktują to jak pomoc dla powodzian. Nie wszyscy muszą tak robić.Nie każdego na to stać,ale żeby zarabiać z takim przebiciem cenowym??? I tak nadoją kasy z gmin, które nie będą wiedziały w co wsadzić pieniądze gdy całA wieś zalana. Ktoś powinien się za to wziąć!!!!
Piszemy o pomocy ale jak wiadomo zawsze są i tacy, którzy na nieszczęściu żerują. Czy wiecie ile kosztuje teraz worek, gdzie sypiemy piach do uszczelniania wałów? Prawie 3x tyle... Gminy w kryzysowej sytuacji nie pytają ile kosztuje piach, transport? Po wszystkim trzeba będzie zapłacić. Większość firm wystawi rachunki jak było w 1997 i 2001roku. Oczywiście znajdą się i tacy którzy potraktują to jak pomoc dla powodzian. Nie wszyscy muszą tak robić.Nie każdego na to stać,ale żeby zarabiać z takim przebiciem cenowym??? I tak nadoją kasy z gmin,... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 21:59
wiecie co, a ja mam propozycję, np. pracującym wypłacać po 1 tys. 500 zł wynagrodzenia np. przez rok zaś pozostałe wynagrodzenie wpłacać na pomoc dla zalanych osób. Niejedna rodzina żyje latami za dużo mniejsze wynagrodzenia i musi sobie radzić, także niech przynajmniej ci bogaci w ministerstwie, województwie czy powiecie, którzy sa odpowiedzialni za polaków pokryją koszty tej powodz z własnej kieszeni, a nie pchają się na stołki bez żadnej odpowiedzialności. Pomimo tego co napisałem i pomimo tego ,ze mam za pracę jałmużnę też pomogę bo to naprawdę tragedia.
Avatar
~smutna~ / 24 maja 2010 o 14:08
Zgadzam się z Tobą w 100%, ale chyba jesteś świadom tego,że nikt nie poniesie żadnych konsekwencji. Odpowiedzialność ludzi jak zwykle rozmywa się wraz z tą zalewającą wodą. Chore te nasze "elity"rządzące z przerzutami niestety na społeczeństwo.
Avatar
tacowy / 24 maja 2010 o 14:05
Ile znowu Caritas chce zarobić na ludzkim nieszczęściu?Dlaczego Caritas NIGDY nie rozlicza się z zebranych pieniędzy?Ile pieniędzy i dlaczego tak dużo pozostawia Caritas na swoim koncie bankowym?
Dla celów pomocowych proszę o podanie innego konta bankowego- nie CARITASU czy kościółkowego stowarzyszenia
Avatar
darczyńca / 24 maja 2010 o 13:24
Moim zdaniem trzeba by komuś zrobik koło "piórek".Woda zalewała lubelszczyznę,a lubelskie PCK zbierał dary pomocowe dlaCzęstochowy i Krakowa.A przecież te miejscowości Mają bardzo bogatych sponsorów!!! (Dziwisz.biali ojczulkowe z Jasnej góry,jest rydzyjko,Caritas&fundacja TVN).
Czy nie trzeba było udzielać pomocy rzeczowej mieszkańcom naszego regionu???!!!!!
Zgroza na taką działalność.Kogoś trzeba mocno potrząsnąć aby się opamiętał.Również należało by solidnie rozliczyć tych wszyskich urzędniczynów odpowiedzialnyc za bezpieczenstwo przeciwpowodziowe.ONI NIC NIE ZROBILI od poprzednich powodzi!!!!!
Moim zdaniem trzeba by komuś zrobik koło "piórek".Woda zalewała lubelszczyznę,a lubelskie PCK zbierał dary pomocowe dlaCzęstochowy i Krakowa.A przecież te miejscowości Mają bardzo bogatych sponsorów!!! (Dziwisz.biali ojczulkowe z Jasnej góry,jest rydzyjko,Caritas&fundacja TVN).
Czy nie trzeba było udzielać pomocy rzeczowej mieszkańcom naszego regionu???!!!!!
Zgroza na taką działalność.Kogoś trzeba mocno potrząsnąć aby się opamiętał.Również należało by solidnie rozliczyć tych wszyskich... rozwiń
Avatar
~smutna~ / 24 maja 2010 o 12:44
Rozsądek ponad wszystko napisał:
Tak tu się i ja zgodzę jesteś dobrym człowiekiem ale działasz nadto impulsywnie wszyscy zresztą tak działamy jest nieszczęście trzeba pomocy to staramy się pomóc ale to wykorzystują takie firmy jak min. Caritas czy inne choć na pewno nie wszystkie jednak ten min. Caritas zbiera ogromne pieniądze i gdzie ta pomoc ? dopiero teraz parafia będzie zbierać a co z kasą zebraną do tej pory ??? bo w tym tekście nie doczytałem się by Caritas czy inny PCK ruszał z pomocą powodzianom !-tak pomagają indywidualnie ludzie sami z siebie organizują ładują w prywatne auta i jadą do obcych ludzi to jest piękne tylko pytam GDZIE jest teraz CARITAS ,PCK co zabrakło funduszy ? dlatego ja owszem w miarę swoich możliwości wspomogę ale nie przez te firmy w moich oczach straciły całkowicie zaufanie !!!


Nie chcę oceniać pracy Caritasu czy PCK -to nie moje kompetencje. Jeśli ktoś wykorzystuje okazję i okrada w takiej sytuacji ludzi to trudno nazwać go człowiekiem... .Wiele złego pisze się o działalności Caritasu, ale ja dystansuję się od tych opinii albowiem często ludzie potrafią oskarżać niesłusznie niewiele dając od siebie.


Nie chcę oceniać pracy Caritasu czy PCK -to nie moje kompetencje. Jeśli ktoś wykorzystuje okazję i okrada w takiej sytuacji ludzi to trudno nazwać go człowiekiem... .Wiele złego pisze się o działalności Caritasu, ale ja dystansuję się od tych opinii albowiem często ludzie potrafią oskarżać niesłusznie niewiele dając od siebie. rozwiń
Avatar
Rozsądek ponad wszystko / 24 maja 2010 o 12:24
~smutna~ napisał:
To nie jest naiwność,a raczej uczucie empatii.Jesteś człowiekiem o dobrym sercu.W takiej sytuacji wszyscy powinniśmy być solidarni i pomagać na tyle ile nas stać. Ja również nie pozostanę obojętna i pomogę.Nigdy nie wiadomo czego jeszcze przyjdzie nam w życiu doświadczyć.

Tak tu się i ja zgodzę jesteś dobrym człowiekiem ale działasz nadto impulsywnie wszyscy zresztą tak działamy jest nieszczęście trzeba pomocy to staramy się pomóc ale to wykorzystują takie firmy jak min. Caritas czy inne choć na pewno nie wszystkie jednak ten min. Caritas zbiera ogromne pieniądze i gdzie ta pomoc ? dopiero teraz parafia będzie zbierać a co z kasą zebraną do tej pory ??? bo w tym tekście nie doczytałem się by Caritas czy inny PCK ruszał z pomocą powodzianom !-tak pomagają indywidualnie ludzie sami z siebie organizują ładują w prywatne auta i jadą do obcych ludzi to jest piękne tylko pytam GDZIE jest teraz CARITAS ,PCK co zabrakło funduszy ? dlatego ja owszem w miarę swoich możliwości wspomogę ale nie przez te firmy w moich oczach straciły całkowicie zaufanie !!!

Tak tu się i ja zgodzę jesteś dobrym człowiekiem ale działasz nadto impulsywnie wszyscy zresztą tak działamy jest nieszczęście trzeba pomocy to staramy się pomóc ale to wykorzystują takie firmy jak min. Caritas czy inne choć na pewno nie wszystkie jednak ten min. Caritas zbiera ogromne pieniądze i gdzie ta pomoc ? dopiero teraz parafia będzie zbierać a co z kasą zebraną do tej pory ??? bo w tym tekście nie doczytałem się by Caritas czy inny PCK ruszał z pomocą powodzianom !-tak pomagają indywidualnie ludzie sami z sie... rozwiń
Avatar
lubelak / 24 maja 2010 o 12:23
Pomoc jest niezbędna natychmiast . Kazda pomoc rzeczowa,czy dla mieszkajacych dalej finansowa umożliwi zakup potrzebnych rzeczy.Apeluje o pomoc i deklaruje niezwłocznie wsparcie finansowe 100 PLN.Teraz sa najgorsze dni i trzeba je przetrwac.
Avatar
crx / 24 maja 2010 o 11:47
Gdybym mieszkał na Lubelszczyźnie a nie w Wielkopolsce też ruszyłbym osobiście.Ale pozostaje wpłacić pieniądze i nie zapominać ,bo naprawdę szkoda Naszych Rodaków!
Avatar
JADWIGA / 11 sierpnia 2010 o 11:43
POMOC DLA POWODZIAN


http://www.szlachetnapaczka.pl/malopolska/dwory ,KAŻDY KTO MOŻE POMÓC FINANSOWO DLA POWODZIAN PROSZĘ WPŁACAC NA KONTO: NUMER KONTA BANKOWEGO: 50 2490 0005 0000 4000 1986 4062 Z DOPISKIEM POMOC DLA JADWIGI PAŹDZIORA POWÓDZ 2010 Z GÓRY DZIĘKUJE
Avatar
ja / 25 maja 2010 o 12:01
Piszemy o pomocy ale jak wiadomo zawsze są i tacy, którzy na nieszczęściu żerują. Czy wiecie ile kosztuje teraz worek, gdzie sypiemy piach do uszczelniania wałów? Prawie 3x tyle... Gminy w kryzysowej sytuacji nie pytają ile kosztuje piach, transport? Po wszystkim trzeba będzie zapłacić. Większość firm wystawi rachunki jak było w 1997 i 2001roku. Oczywiście znajdą się i tacy którzy potraktują to jak pomoc dla powodzian. Nie wszyscy muszą tak robić.Nie każdego na to stać,ale żeby zarabiać z takim przebiciem cenowym??? I tak nadoją kasy z gmin, które nie będą wiedziały w co wsadzić pieniądze gdy całA wieś zalana. Ktoś powinien się za to wziąć!!!!
Piszemy o pomocy ale jak wiadomo zawsze są i tacy, którzy na nieszczęściu żerują. Czy wiecie ile kosztuje teraz worek, gdzie sypiemy piach do uszczelniania wałów? Prawie 3x tyle... Gminy w kryzysowej sytuacji nie pytają ile kosztuje piach, transport? Po wszystkim trzeba będzie zapłacić. Większość firm wystawi rachunki jak było w 1997 i 2001roku. Oczywiście znajdą się i tacy którzy potraktują to jak pomoc dla powodzian. Nie wszyscy muszą tak robić.Nie każdego na to stać,ale żeby zarabiać z takim przebiciem cenowym??? I tak nadoją kasy z gmin,... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 21:59
wiecie co, a ja mam propozycję, np. pracującym wypłacać po 1 tys. 500 zł wynagrodzenia np. przez rok zaś pozostałe wynagrodzenie wpłacać na pomoc dla zalanych osób. Niejedna rodzina żyje latami za dużo mniejsze wynagrodzenia i musi sobie radzić, także niech przynajmniej ci bogaci w ministerstwie, województwie czy powiecie, którzy sa odpowiedzialni za polaków pokryją koszty tej powodz z własnej kieszeni, a nie pchają się na stołki bez żadnej odpowiedzialności. Pomimo tego co napisałem i pomimo tego ,ze mam za pracę jałmużnę też pomogę bo to naprawdę tragedia.
Avatar
~smutna~ / 24 maja 2010 o 14:08
Zgadzam się z Tobą w 100%, ale chyba jesteś świadom tego,że nikt nie poniesie żadnych konsekwencji. Odpowiedzialność ludzi jak zwykle rozmywa się wraz z tą zalewającą wodą. Chore te nasze "elity"rządzące z przerzutami niestety na społeczeństwo.
Avatar
tacowy / 24 maja 2010 o 14:05
Ile znowu Caritas chce zarobić na ludzkim nieszczęściu?Dlaczego Caritas NIGDY nie rozlicza się z zebranych pieniędzy?Ile pieniędzy i dlaczego tak dużo pozostawia Caritas na swoim koncie bankowym?
Dla celów pomocowych proszę o podanie innego konta bankowego- nie CARITASU czy kościółkowego stowarzyszenia
Avatar
darczyńca / 24 maja 2010 o 13:24
Moim zdaniem trzeba by komuś zrobik koło "piórek".Woda zalewała lubelszczyznę,a lubelskie PCK zbierał dary pomocowe dlaCzęstochowy i Krakowa.A przecież te miejscowości Mają bardzo bogatych sponsorów!!! (Dziwisz.biali ojczulkowe z Jasnej góry,jest rydzyjko,Caritas&fundacja TVN).
Czy nie trzeba było udzielać pomocy rzeczowej mieszkańcom naszego regionu???!!!!!
Zgroza na taką działalność.Kogoś trzeba mocno potrząsnąć aby się opamiętał.Również należało by solidnie rozliczyć tych wszyskich urzędniczynów odpowiedzialnyc za bezpieczenstwo przeciwpowodziowe.ONI NIC NIE ZROBILI od poprzednich powodzi!!!!!
Moim zdaniem trzeba by komuś zrobik koło "piórek".Woda zalewała lubelszczyznę,a lubelskie PCK zbierał dary pomocowe dlaCzęstochowy i Krakowa.A przecież te miejscowości Mają bardzo bogatych sponsorów!!! (Dziwisz.biali ojczulkowe z Jasnej góry,jest rydzyjko,Caritas&fundacja TVN).
Czy nie trzeba było udzielać pomocy rzeczowej mieszkańcom naszego regionu???!!!!!
Zgroza na taką działalność.Kogoś trzeba mocno potrząsnąć aby się opamiętał.Również należało by solidnie rozliczyć tych wszyskich... rozwiń
Avatar
~smutna~ / 24 maja 2010 o 12:44
Rozsądek ponad wszystko napisał:
Tak tu się i ja zgodzę jesteś dobrym człowiekiem ale działasz nadto impulsywnie wszyscy zresztą tak działamy jest nieszczęście trzeba pomocy to staramy się pomóc ale to wykorzystują takie firmy jak min. Caritas czy inne choć na pewno nie wszystkie jednak ten min. Caritas zbiera ogromne pieniądze i gdzie ta pomoc ? dopiero teraz parafia będzie zbierać a co z kasą zebraną do tej pory ??? bo w tym tekście nie doczytałem się by Caritas czy inny PCK ruszał z pomocą powodzianom !-tak pomagają indywidualnie ludzie sami z siebie organizują ładują w prywatne auta i jadą do obcych ludzi to jest piękne tylko pytam GDZIE jest teraz CARITAS ,PCK co zabrakło funduszy ? dlatego ja owszem w miarę swoich możliwości wspomogę ale nie przez te firmy w moich oczach straciły całkowicie zaufanie !!!


Nie chcę oceniać pracy Caritasu czy PCK -to nie moje kompetencje. Jeśli ktoś wykorzystuje okazję i okrada w takiej sytuacji ludzi to trudno nazwać go człowiekiem... .Wiele złego pisze się o działalności Caritasu, ale ja dystansuję się od tych opinii albowiem często ludzie potrafią oskarżać niesłusznie niewiele dając od siebie.


Nie chcę oceniać pracy Caritasu czy PCK -to nie moje kompetencje. Jeśli ktoś wykorzystuje okazję i okrada w takiej sytuacji ludzi to trudno nazwać go człowiekiem... .Wiele złego pisze się o działalności Caritasu, ale ja dystansuję się od tych opinii albowiem często ludzie potrafią oskarżać niesłusznie niewiele dając od siebie. rozwiń
Avatar
Rozsądek ponad wszystko / 24 maja 2010 o 12:24
~smutna~ napisał:
To nie jest naiwność,a raczej uczucie empatii.Jesteś człowiekiem o dobrym sercu.W takiej sytuacji wszyscy powinniśmy być solidarni i pomagać na tyle ile nas stać. Ja również nie pozostanę obojętna i pomogę.Nigdy nie wiadomo czego jeszcze przyjdzie nam w życiu doświadczyć.

Tak tu się i ja zgodzę jesteś dobrym człowiekiem ale działasz nadto impulsywnie wszyscy zresztą tak działamy jest nieszczęście trzeba pomocy to staramy się pomóc ale to wykorzystują takie firmy jak min. Caritas czy inne choć na pewno nie wszystkie jednak ten min. Caritas zbiera ogromne pieniądze i gdzie ta pomoc ? dopiero teraz parafia będzie zbierać a co z kasą zebraną do tej pory ??? bo w tym tekście nie doczytałem się by Caritas czy inny PCK ruszał z pomocą powodzianom !-tak pomagają indywidualnie ludzie sami z siebie organizują ładują w prywatne auta i jadą do obcych ludzi to jest piękne tylko pytam GDZIE jest teraz CARITAS ,PCK co zabrakło funduszy ? dlatego ja owszem w miarę swoich możliwości wspomogę ale nie przez te firmy w moich oczach straciły całkowicie zaufanie !!!

Tak tu się i ja zgodzę jesteś dobrym człowiekiem ale działasz nadto impulsywnie wszyscy zresztą tak działamy jest nieszczęście trzeba pomocy to staramy się pomóc ale to wykorzystują takie firmy jak min. Caritas czy inne choć na pewno nie wszystkie jednak ten min. Caritas zbiera ogromne pieniądze i gdzie ta pomoc ? dopiero teraz parafia będzie zbierać a co z kasą zebraną do tej pory ??? bo w tym tekście nie doczytałem się by Caritas czy inny PCK ruszał z pomocą powodzianom !-tak pomagają indywidualnie ludzie sami z sie... rozwiń
Avatar
lubelak / 24 maja 2010 o 12:23
Pomoc jest niezbędna natychmiast . Kazda pomoc rzeczowa,czy dla mieszkajacych dalej finansowa umożliwi zakup potrzebnych rzeczy.Apeluje o pomoc i deklaruje niezwłocznie wsparcie finansowe 100 PLN.Teraz sa najgorsze dni i trzeba je przetrwac.
Avatar
crx / 24 maja 2010 o 11:47
Gdybym mieszkał na Lubelszczyźnie a nie w Wielkopolsce też ruszyłbym osobiście.Ale pozostaje wpłacić pieniądze i nie zapominać ,bo naprawdę szkoda Naszych Rodaków!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.