Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 lipca 2010 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Powodzianie z Wilkowa szykują pozew zbiorowy przeciwko państwu

0 59 A A

Straciliśmy wszystko i chcemy znaleźć winnych – mówią przedsiębiorcy z Wilkowa. Szykują pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa. Taki oręż dają im nowe przepisy, które weszły w życie 19 lipca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jednym z najbardziej poszkodowanych jest Krzysztof Czajka z Wilkowa. Miał nowy dom weselny i firmę handlującą sprzętem rolniczym. Wszystko zabrała woda.

– Lekko licząc, straciłem ponad pół miliona złotych – mówi przedsiębiorca. – Samo wyposażenie domu weselnego warte było 300 tys. zł. Teraz nic z tego nie zostało, a budynek nadaje się do remontu. Opryskiwacze z drugiej firmy zabrała woda. Prywatny dom też mi zalało. Klienci odwołują wesela zaplanowane na następny rok. Boją się kolejnej powodzi.

Pozew zbiorowy - powodzianie skorzystają z nowych przepisów

Krzysztof Czajka i kilkunastu innych przedsiębiorców z Wilkowa postanowiło szukać winnych w sądzie. Ułatwią im to nowe przepisy o pozwach zbiorowych. Do tej pory osoby poszkodowane przez firmy i instytucje musiały walczyć o swoje prawa indywidualnie. Od 19 czerwca mogą iść do sądu wspólnie, wystarczy dziesięć osób. Dzięki temu koszty sądowe można rozłożyć na większą grupę. Jednocześnie pozew zbiorowy daje szanse na opłacanie pomocy prawnej na odpowiednim poziomie.

– Nam chodzi nie tyle o pieniądze, ile o znalezienie winnych – dodaje Czajka. – Ktoś przecież odpowiada za stan wałów i za to, że pękły. Tymczasem, Wojewódzki Zarząd Melioracji zrzuca winę na marszałka. Marszałek odsyła nas do rządu w Warszawie. Nikt nie chce brać odpowiedzialności.

– Oczywiście, każdy może dochodzić swoich roszczeń w sądzie. To wolny kraj – mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa.

Powodzianie z Wilkowa poprosili o pomoc Stowarzyszenie Razem Przeciw. To organizacja, która pomaga m.in. w przygotowaniu pozwów zbiorowych. Pierwsi do stowarzyszenia zgłosili się mieszkańcy podwarszawskiego Piaseczna.

– Przedsiębiorcy z Wilkowa mają spore szanse na sukces – mówi Paweł Piwowar, przewodniczący stowarzyszenia. – Pozew zbiorowy to słuszna droga. Jeśli państwo daje nam taki instrument, to nie trzeba od tego uciekać.

Przedsiębiorcy i prawnicy są dopiero po pierwszym spotkaniu. W tej chwili pracują nad sformułowaniem pozwu. Nie wiadomo, jak długo to potrwa. – Jest też za wcześnie, by szczegółowo mówić o roszczeniach – dodaje Piwowar. – Z pewnością skierujemy zarzuty wobec Skarbu Państwa, który w tym przypadku reprezentuje marszałek województwa.

Przedsiębiorcy zapewniają, że chodzi im nie tylko o odszkodowania. Tych jednak potrzebują, jak powietrza.

– Nie biorę się za remonty, bo nie mam za co – dodaje Czajka. – I tak już wydałem wszystkie oszczędności i sprzedałem samochód. Rządowe zapomogi są tylko dla budynków mieszkalnych. Dla przedsiębiorców nie ma żadnej pomocy.

Chętnych do podpisania pozwu jest coraz więcej. Do inicjatywy przyłączyło się już 30 przedsiębiorców. A w najbliższą niedzielę o godz. 14 będą rozmawiać z przedstawicielami pomagającego im Stowarzyszenia. Spotkanie odbędzie się na wałach w Zastowie Polanowskim. W miejscu, gdzie Wisła przerwała umocnienia. Przedsiębiorcy zapowiadają, że w spotkaniu weźmie udział kilkaset osób z całej gminy.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
głuchy / 30 lipca 2010 o 19:32
Ewa Ty to jesteś zdrowo posrana.


"Ci w Warszawaie zajmują się tylko niszczeniem krzyży i podnoszeniem podatków-godzących w najbiedniejszą " Kto Ci ku*** niszczy krzyże w Warszawie. Powiedz mi jakim prawem on tam stał? To że postawił go jakiś facet bez pozwolenia nie oznacza że ma tam stać. Znasz przepisy, procedury? Jak nie to poczytaj. Dowiedz się,a nie łżesz jak Lider PISu.
Narzekasz na syf w rządzie,a nie widzisz jak sama srasz dookoła siebie. Straszne jest to jak bardzo jesteś ograniczona.

"który nie radzi sobie od kilku lat z niczym nie macie co liczyć." Kobieto powiedz nam z czym sobie rząd nie radzi, z czym konfrontujesz owe zarzuty? Myślisz że nie mają co liczyć? Większość ludzi z powiśla siedzi i liczy, ale liczy to co udało im się wziąć z darów i to ile dostaną odszkodowania.

Mam wiele rodzin w gminie Wilków i wiem co się tam wyprawia. Ludzie o dary są w stanie pokłócić się z rodziną.
Ubolewają bo nie dostali pralki czy lodówki. Najwięcej nabrali Ci pseudo Biznesmeni.

Wiele przypadków jest takich że ludzi ledwo zalało a starają się o 20 000+ odszkodowania które oscyluje w granicach 20-100 tyś.?
Ludzie jakim prawem wy jeszcze śmiecie narzekać na rząd, na dary?

Byłem w Wilkowie i pomagałem. Na 5 rodzin podziękował mi 1 gospodarz. Większość nawet nie pyta czy jesteś głodny czy nie. Jesteś wolontariuszem to masz Zapierd.alać i skuwać mu ściany.
W takich chwilach wychodzi jacy są ludzie.

Dodam że z Wilkowem jestem związany od dziecka. Ale to co wyprawiają tu ludzie teraz przerasta wszelkie wyobrażenia.
Ewa Ty to jesteś zdrowo posrana.


"Ci w Warszawaie zajmują się tylko niszczeniem krzyży i podnoszeniem podatków-godzących w najbiedniejszą " Kto Ci ku*** niszczy krzyże w Warszawie. Powiedz mi jakim prawem on tam stał? To że postawił go jakiś facet bez pozwolenia nie oznacza że ma tam stać. Znasz przepisy, procedury? Jak nie to poczytaj. Dowiedz się,a nie łżesz jak Lider PISu.
Narzekasz na syf w rządzie,a nie widzisz jak sama srasz dookoła siebie. Straszne jest to jak bardzo jesteś ogranic... rozwiń
Avatar
Ewa / 30 lipca 2010 o 16:07
Sprawy Lubelskiego Powiśla są dla mnie niezmiernie blizkie.Tu się wychowałam,tu do Wilkowa uczęszczałam do szkoły podstawowej.Od kilku mięsięcy obserwuję całą sytuację .Nasówa mi się jeden wniosek.Zmobilizujcie się wszyscy sami jak najszybciej.Sami musicie umocnić wał.Na pomoc rządu ,który nie radzi sobie od kilku lat z niczym nie macie co liczyć.Te drobiazgi z darów nie uratują waszej sytucji a wręcz przeciwnie tylko was już dzielą.Pozostało Wam jeszcze dużo sprzętu który można wykorzystać.Sami uratujcie to co jeszcze zostało.Ci w Warszawaie zajmują się tylko niszczeniem krzyży i podnoszeniem podatków-godzących w najbiedniejszą ,znaczną część społeczeństwa-pisanie do nich to strata czasu.Nadchodzi zima.
Sprawy Lubelskiego Powiśla są dla mnie niezmiernie blizkie.Tu się wychowałam,tu do Wilkowa uczęszczałam do szkoły podstawowej.Od kilku mięsięcy obserwuję całą sytuację .Nasówa mi się jeden wniosek.Zmobilizujcie się wszyscy sami jak najszybciej.Sami musicie umocnić wał.Na pomoc rządu ,który nie radzi sobie od kilku lat z niczym nie macie co liczyć.Te drobiazgi z darów nie uratują waszej sytucji a wręcz przeciwnie tylko was już dzielą.Pozostało Wam jeszcze dużo sprzętu który można wykorzystać.Sami uratujcie to co jeszcze zostało.Ci w Warszawai... rozwiń
Avatar
Lesiol / 30 lipca 2010 o 14:29
Powodzianie narzekają na to, że rząd im nie pomaga i mają rację. Według mnie i moich znajomych ludzie powinni się zebrać razem, wziąć stare zniszczone i zgrzybiałe meble na ciężarówki i jechać pod pałac prezydencki, najlepiej w dniu zaprzysiężenia nowego prezydenta. Rozłożyć meble przed pałacem i zacząć protest. Może wtedy nareszcie znajdą się pieniądze i lokale zastępcze dla powodzian. Ludzie wszystko już straciliście i nie macie więcej do stracenia więc do boju. Trzymamy kciuki!
Avatar
Hola / 30 lipca 2010 o 12:38
[quote name='EMILY' date='30 lipiec 2010 - 10:57 ' timestamp='1280480257' post='322288']
FAJNIE PRACUJESZ O 10:45 SIEDZIEĆ NA DZIENNIKU HEHEHEHE GDZIE TO TAKA PRACA?
[/quote]
Jak to gdzie, w budżetówce, hehehe
Avatar
EMILY / 30 lipca 2010 o 10:57
[quote name='Ankoo' date='29 lipiec 2010 - 10:45 ' timestamp='1280393134' post='321866']
Nie mam wielkiej du... więc nie dogryzaj mi.
Dwa to pracuję i nie mogę jechać w godzinach 7-15,poza tym pracuję na nich,na Ciebie,na siebie bo płacę uczciwie podatki i skłądki.
Po trzecie najważniejsze............ moi synowie byli w Wilkowie i w Kaziemirzu i POMAGALI.
Mam 2 studentów i po sesji pojechali pomagać. Dostali picie,jedzenie,pomagali starszym i schorowanym.POMAGALI
Teraz mają praktyki więc pojechali w Bieszczady.

Wiesz co ich ubodło najbardziej------podwórko,dwa samochody,synowie i córki w wieku gimnazjalnym siedzą sobie i gają na konsolach a rodzice szukaja ludzi do pomocy bo trzeba garaz posprzatac.To nie chamstwo,to nie bojaźń o tipsy to CWANIACTWO ,którego nie trawię.
Synowie pomagali starszej pani,wdowie.
Tyle w temacie.
[/quote]


FAJNIE PRACUJESZ O 10:45 SIEDZIEĆ NA DZIENNIKU HEHEHEHE GDZIE TO TAKA PRACA?
[quote name='Ankoo' date='29 lipiec 2010 - 10:45 ' timestamp='1280393134' post='321866']
Nie mam wielkiej du... więc nie dogryzaj mi.
Dwa to pracuję i nie mogę jechać w godzinach 7-15,poza tym pracuję na nich,na Ciebie,na siebie bo płacę uczciwie podatki i skłądki.
Po trzecie najważniejsze............ moi synowie byli w Wilkowie i w Kaziemirzu i POMAGALI.
Mam 2 studentów i po sesji pojechali pomagać. Dostali picie,jedzenie,pomagali starszym i schorowanym.POMAGALI
Teraz mają prakt... rozwiń
Avatar
cudaa / 30 lipca 2010 o 10:56
[quote name='Ankoo' date='29 lipiec 2010 - 10:45 ' timestamp='1280393134' post='321866']
Nie mam wielkiej du... więc nie dogryzaj mi.
Dwa to pracuję i nie mogę jechać w godzinach 7-15,poza tym pracuję na nich,na Ciebie,na siebie bo płacę uczciwie podatki i skłądki.
Po trzecie najważniejsze............ moi synowie byli w Wilkowie i w Kaziemirzu i POMAGALI.
Mam 2 studentów i po sesji pojechali pomagać. Dostali picie,jedzenie,pomagali starszym i schorowanym.POMAGALI
Teraz mają praktyki więc pojechali w Bieszczady.

Wiesz co ich ubodło najbardziej------podwórko,dwa samochody,synowie i córki w wieku gimnazjalnym siedzą sobie i gają na konsolach a rodzice szukaja ludzi do pomocy bo trzeba garaz posprzatac.To nie chamstwo,to nie bojaźń o tipsy to CWANIACTWO ,którego nie trawię.
Synowie pomagali starszej pani,wdowie.
Tyle w temacie.
[/quote]


a to na konsoli można grać bez prądu??? bo prąd podłączyli w Wilkowie i okolicach dopiero 1,5 tygodnia temu. Cuda!
[quote name='Ankoo' date='29 lipiec 2010 - 10:45 ' timestamp='1280393134' post='321866']
Nie mam wielkiej du... więc nie dogryzaj mi.
Dwa to pracuję i nie mogę jechać w godzinach 7-15,poza tym pracuję na nich,na Ciebie,na siebie bo płacę uczciwie podatki i skłądki.
Po trzecie najważniejsze............ moi synowie byli w Wilkowie i w Kaziemirzu i POMAGALI.
Mam 2 studentów i po sesji pojechali pomagać. Dostali picie,jedzenie,pomagali starszym i schorowanym.POMAGALI
Teraz mają prakt... rozwiń
Avatar
anonymus / 30 lipca 2010 o 10:55
[quote name='dadas' date='29 lipiec 2010 - 12:24 ' timestamp='1280399078' post='321931']
Czyżby ukazała się prawdziwa twarz biznesmena z powiśla???
[/quote]

Może po prostu człowieka, który jest zwyczajnie ludzki na krzywdę innych??? i ma w d*** takich baranów jak ty;)
Avatar
klif / 30 lipca 2010 o 10:53
[quote name='ABC' date='29 lipiec 2010 - 10:41 ' timestamp='1280392912' post='321863']
Przestań chrzanić o pomocy ludziom którzy jej nie chcą. Dwa tygodnie temu proponowałem meble do pokoju, regały do piwnicy, wersalkę i co? tylko wybrzydzali, że nie taki kolor lub im nie pasuje (chyba do butów bo podobno woda im wszystko zabrała). Skończyło się tak,że meble zabrało komeko do utylizacji.
Po tym wydarzeniu już nic nie dostaną.
[/quote]

albo chrzanisz głupoty albo byłeś w 1 domu, który może prowadzili bogaci ludzie;/ pracuję tam w każdej wolnej chwili, jeżdże jako wolontariusz kiedy tylko mogę i znam nie jeden dom a co najmniej 30. Ludzie śpią na deskach, czasem w nieodkażonych przez wojsko pokojach, rzadko kiedy ktoś doprowadził dom do takich warunków, że ma tam łóżka meble itd
[quote name='ABC' date='29 lipiec 2010 - 10:41 ' timestamp='1280392912' post='321863']
Przestań chrzanić o pomocy ludziom którzy jej nie chcą. Dwa tygodnie temu proponowałem meble do pokoju, regały do piwnicy, wersalkę i co? tylko wybrzydzali, że nie taki kolor lub im nie pasuje (chyba do butów bo podobno woda im wszystko zabrała). Skończyło się tak,że meble zabrało komeko do utylizacji.
Po tym wydarzeniu już nic nie dostaną.
[/quote]

albo chrzanisz głupoty albo byłeś w 1 domu, k... rozwiń
Avatar
Jasiek / 29 lipca 2010 o 23:11
Widzę, że nie ma sensu dyskusja tutaj........ bo wszyscy najmądrzejsi i same cuda natury.......
Tak już jest z nami Polakami, że uwielbiamy oceniać innych wywyższając się przy tym niemiłosiernie. Nienawidzę takich uogólnień - czyli wszyscy jesteśmy złodziejami i pijakami - tak nas widzą inne kraje - i co podpisujecie się pod tym bo właśnie sami tak oceniacie innych ludzi. Wcale nie mam hektarów, nawet trzech samochodów, ba nawet tam nie mieszkam - ale znam ludzi, którzy stracili tam swoje domy, a nie mając znajomości nie mogą wrócić do normalnego życia.
Jak czytam te wypowiedzi to mi wstyd za was Polaków - czysta nienawiść i zło.
Widzę, że nie ma sensu dyskusja tutaj........ bo wszyscy najmądrzejsi i same cuda natury.......
Tak już jest z nami Polakami, że uwielbiamy oceniać innych wywyższając się przy tym niemiłosiernie. Nienawidzę takich uogólnień - czyli wszyscy jesteśmy złodziejami i pijakami - tak nas widzą inne kraje - i co podpisujecie się pod tym bo właśnie sami tak oceniacie innych ludzi. Wcale nie mam hektarów, nawet trzech samochodów, ba nawet tam nie mieszkam - ale znam ludzi, którzy stracili tam swoje domy, a nie mając znajomości nie mogą wrócić do... rozwiń
Avatar
luna / 29 lipca 2010 o 21:29
mój gg: 8966739. Ja pomogę przekazać ludziom potrzebującym rzeczy. Pisać wieczór.


Powiślanka nie dokońca
Avatar
głuchy / 30 lipca 2010 o 19:32
Ewa Ty to jesteś zdrowo posrana.


"Ci w Warszawaie zajmują się tylko niszczeniem krzyży i podnoszeniem podatków-godzących w najbiedniejszą " Kto Ci ku*** niszczy krzyże w Warszawie. Powiedz mi jakim prawem on tam stał? To że postawił go jakiś facet bez pozwolenia nie oznacza że ma tam stać. Znasz przepisy, procedury? Jak nie to poczytaj. Dowiedz się,a nie łżesz jak Lider PISu.
Narzekasz na syf w rządzie,a nie widzisz jak sama srasz dookoła siebie. Straszne jest to jak bardzo jesteś ograniczona.

"który nie radzi sobie od kilku lat z niczym nie macie co liczyć." Kobieto powiedz nam z czym sobie rząd nie radzi, z czym konfrontujesz owe zarzuty? Myślisz że nie mają co liczyć? Większość ludzi z powiśla siedzi i liczy, ale liczy to co udało im się wziąć z darów i to ile dostaną odszkodowania.

Mam wiele rodzin w gminie Wilków i wiem co się tam wyprawia. Ludzie o dary są w stanie pokłócić się z rodziną.
Ubolewają bo nie dostali pralki czy lodówki. Najwięcej nabrali Ci pseudo Biznesmeni.

Wiele przypadków jest takich że ludzi ledwo zalało a starają się o 20 000+ odszkodowania które oscyluje w granicach 20-100 tyś.?
Ludzie jakim prawem wy jeszcze śmiecie narzekać na rząd, na dary?

Byłem w Wilkowie i pomagałem. Na 5 rodzin podziękował mi 1 gospodarz. Większość nawet nie pyta czy jesteś głodny czy nie. Jesteś wolontariuszem to masz Zapierd.alać i skuwać mu ściany.
W takich chwilach wychodzi jacy są ludzie.

Dodam że z Wilkowem jestem związany od dziecka. Ale to co wyprawiają tu ludzie teraz przerasta wszelkie wyobrażenia.
Ewa Ty to jesteś zdrowo posrana.


"Ci w Warszawaie zajmują się tylko niszczeniem krzyży i podnoszeniem podatków-godzących w najbiedniejszą " Kto Ci ku*** niszczy krzyże w Warszawie. Powiedz mi jakim prawem on tam stał? To że postawił go jakiś facet bez pozwolenia nie oznacza że ma tam stać. Znasz przepisy, procedury? Jak nie to poczytaj. Dowiedz się,a nie łżesz jak Lider PISu.
Narzekasz na syf w rządzie,a nie widzisz jak sama srasz dookoła siebie. Straszne jest to jak bardzo jesteś ogranic... rozwiń
Avatar
Ewa / 30 lipca 2010 o 16:07
Sprawy Lubelskiego Powiśla są dla mnie niezmiernie blizkie.Tu się wychowałam,tu do Wilkowa uczęszczałam do szkoły podstawowej.Od kilku mięsięcy obserwuję całą sytuację .Nasówa mi się jeden wniosek.Zmobilizujcie się wszyscy sami jak najszybciej.Sami musicie umocnić wał.Na pomoc rządu ,który nie radzi sobie od kilku lat z niczym nie macie co liczyć.Te drobiazgi z darów nie uratują waszej sytucji a wręcz przeciwnie tylko was już dzielą.Pozostało Wam jeszcze dużo sprzętu który można wykorzystać.Sami uratujcie to co jeszcze zostało.Ci w Warszawaie zajmują się tylko niszczeniem krzyży i podnoszeniem podatków-godzących w najbiedniejszą ,znaczną część społeczeństwa-pisanie do nich to strata czasu.Nadchodzi zima.
Sprawy Lubelskiego Powiśla są dla mnie niezmiernie blizkie.Tu się wychowałam,tu do Wilkowa uczęszczałam do szkoły podstawowej.Od kilku mięsięcy obserwuję całą sytuację .Nasówa mi się jeden wniosek.Zmobilizujcie się wszyscy sami jak najszybciej.Sami musicie umocnić wał.Na pomoc rządu ,który nie radzi sobie od kilku lat z niczym nie macie co liczyć.Te drobiazgi z darów nie uratują waszej sytucji a wręcz przeciwnie tylko was już dzielą.Pozostało Wam jeszcze dużo sprzętu który można wykorzystać.Sami uratujcie to co jeszcze zostało.Ci w Warszawai... rozwiń
Avatar
Lesiol / 30 lipca 2010 o 14:29
Powodzianie narzekają na to, że rząd im nie pomaga i mają rację. Według mnie i moich znajomych ludzie powinni się zebrać razem, wziąć stare zniszczone i zgrzybiałe meble na ciężarówki i jechać pod pałac prezydencki, najlepiej w dniu zaprzysiężenia nowego prezydenta. Rozłożyć meble przed pałacem i zacząć protest. Może wtedy nareszcie znajdą się pieniądze i lokale zastępcze dla powodzian. Ludzie wszystko już straciliście i nie macie więcej do stracenia więc do boju. Trzymamy kciuki!
Avatar
Hola / 30 lipca 2010 o 12:38
[quote name='EMILY' date='30 lipiec 2010 - 10:57 ' timestamp='1280480257' post='322288']
FAJNIE PRACUJESZ O 10:45 SIEDZIEĆ NA DZIENNIKU HEHEHEHE GDZIE TO TAKA PRACA?
[/quote]
Jak to gdzie, w budżetówce, hehehe
Avatar
EMILY / 30 lipca 2010 o 10:57
[quote name='Ankoo' date='29 lipiec 2010 - 10:45 ' timestamp='1280393134' post='321866']
Nie mam wielkiej du... więc nie dogryzaj mi.
Dwa to pracuję i nie mogę jechać w godzinach 7-15,poza tym pracuję na nich,na Ciebie,na siebie bo płacę uczciwie podatki i skłądki.
Po trzecie najważniejsze............ moi synowie byli w Wilkowie i w Kaziemirzu i POMAGALI.
Mam 2 studentów i po sesji pojechali pomagać. Dostali picie,jedzenie,pomagali starszym i schorowanym.POMAGALI
Teraz mają praktyki więc pojechali w Bieszczady.

Wiesz co ich ubodło najbardziej------podwórko,dwa samochody,synowie i córki w wieku gimnazjalnym siedzą sobie i gają na konsolach a rodzice szukaja ludzi do pomocy bo trzeba garaz posprzatac.To nie chamstwo,to nie bojaźń o tipsy to CWANIACTWO ,którego nie trawię.
Synowie pomagali starszej pani,wdowie.
Tyle w temacie.
[/quote]


FAJNIE PRACUJESZ O 10:45 SIEDZIEĆ NA DZIENNIKU HEHEHEHE GDZIE TO TAKA PRACA?
[quote name='Ankoo' date='29 lipiec 2010 - 10:45 ' timestamp='1280393134' post='321866']
Nie mam wielkiej du... więc nie dogryzaj mi.
Dwa to pracuję i nie mogę jechać w godzinach 7-15,poza tym pracuję na nich,na Ciebie,na siebie bo płacę uczciwie podatki i skłądki.
Po trzecie najważniejsze............ moi synowie byli w Wilkowie i w Kaziemirzu i POMAGALI.
Mam 2 studentów i po sesji pojechali pomagać. Dostali picie,jedzenie,pomagali starszym i schorowanym.POMAGALI
Teraz mają prakt... rozwiń
Avatar
cudaa / 30 lipca 2010 o 10:56
[quote name='Ankoo' date='29 lipiec 2010 - 10:45 ' timestamp='1280393134' post='321866']
Nie mam wielkiej du... więc nie dogryzaj mi.
Dwa to pracuję i nie mogę jechać w godzinach 7-15,poza tym pracuję na nich,na Ciebie,na siebie bo płacę uczciwie podatki i skłądki.
Po trzecie najważniejsze............ moi synowie byli w Wilkowie i w Kaziemirzu i POMAGALI.
Mam 2 studentów i po sesji pojechali pomagać. Dostali picie,jedzenie,pomagali starszym i schorowanym.POMAGALI
Teraz mają praktyki więc pojechali w Bieszczady.

Wiesz co ich ubodło najbardziej------podwórko,dwa samochody,synowie i córki w wieku gimnazjalnym siedzą sobie i gają na konsolach a rodzice szukaja ludzi do pomocy bo trzeba garaz posprzatac.To nie chamstwo,to nie bojaźń o tipsy to CWANIACTWO ,którego nie trawię.
Synowie pomagali starszej pani,wdowie.
Tyle w temacie.
[/quote]


a to na konsoli można grać bez prądu??? bo prąd podłączyli w Wilkowie i okolicach dopiero 1,5 tygodnia temu. Cuda!
[quote name='Ankoo' date='29 lipiec 2010 - 10:45 ' timestamp='1280393134' post='321866']
Nie mam wielkiej du... więc nie dogryzaj mi.
Dwa to pracuję i nie mogę jechać w godzinach 7-15,poza tym pracuję na nich,na Ciebie,na siebie bo płacę uczciwie podatki i skłądki.
Po trzecie najważniejsze............ moi synowie byli w Wilkowie i w Kaziemirzu i POMAGALI.
Mam 2 studentów i po sesji pojechali pomagać. Dostali picie,jedzenie,pomagali starszym i schorowanym.POMAGALI
Teraz mają prakt... rozwiń
Avatar
anonymus / 30 lipca 2010 o 10:55
[quote name='dadas' date='29 lipiec 2010 - 12:24 ' timestamp='1280399078' post='321931']
Czyżby ukazała się prawdziwa twarz biznesmena z powiśla???
[/quote]

Może po prostu człowieka, który jest zwyczajnie ludzki na krzywdę innych??? i ma w d*** takich baranów jak ty;)
Avatar
klif / 30 lipca 2010 o 10:53
[quote name='ABC' date='29 lipiec 2010 - 10:41 ' timestamp='1280392912' post='321863']
Przestań chrzanić o pomocy ludziom którzy jej nie chcą. Dwa tygodnie temu proponowałem meble do pokoju, regały do piwnicy, wersalkę i co? tylko wybrzydzali, że nie taki kolor lub im nie pasuje (chyba do butów bo podobno woda im wszystko zabrała). Skończyło się tak,że meble zabrało komeko do utylizacji.
Po tym wydarzeniu już nic nie dostaną.
[/quote]

albo chrzanisz głupoty albo byłeś w 1 domu, który może prowadzili bogaci ludzie;/ pracuję tam w każdej wolnej chwili, jeżdże jako wolontariusz kiedy tylko mogę i znam nie jeden dom a co najmniej 30. Ludzie śpią na deskach, czasem w nieodkażonych przez wojsko pokojach, rzadko kiedy ktoś doprowadził dom do takich warunków, że ma tam łóżka meble itd
[quote name='ABC' date='29 lipiec 2010 - 10:41 ' timestamp='1280392912' post='321863']
Przestań chrzanić o pomocy ludziom którzy jej nie chcą. Dwa tygodnie temu proponowałem meble do pokoju, regały do piwnicy, wersalkę i co? tylko wybrzydzali, że nie taki kolor lub im nie pasuje (chyba do butów bo podobno woda im wszystko zabrała). Skończyło się tak,że meble zabrało komeko do utylizacji.
Po tym wydarzeniu już nic nie dostaną.
[/quote]

albo chrzanisz głupoty albo byłeś w 1 domu, k... rozwiń
Avatar
Jasiek / 29 lipca 2010 o 23:11
Widzę, że nie ma sensu dyskusja tutaj........ bo wszyscy najmądrzejsi i same cuda natury.......
Tak już jest z nami Polakami, że uwielbiamy oceniać innych wywyższając się przy tym niemiłosiernie. Nienawidzę takich uogólnień - czyli wszyscy jesteśmy złodziejami i pijakami - tak nas widzą inne kraje - i co podpisujecie się pod tym bo właśnie sami tak oceniacie innych ludzi. Wcale nie mam hektarów, nawet trzech samochodów, ba nawet tam nie mieszkam - ale znam ludzi, którzy stracili tam swoje domy, a nie mając znajomości nie mogą wrócić do normalnego życia.
Jak czytam te wypowiedzi to mi wstyd za was Polaków - czysta nienawiść i zło.
Widzę, że nie ma sensu dyskusja tutaj........ bo wszyscy najmądrzejsi i same cuda natury.......
Tak już jest z nami Polakami, że uwielbiamy oceniać innych wywyższając się przy tym niemiłosiernie. Nienawidzę takich uogólnień - czyli wszyscy jesteśmy złodziejami i pijakami - tak nas widzą inne kraje - i co podpisujecie się pod tym bo właśnie sami tak oceniacie innych ludzi. Wcale nie mam hektarów, nawet trzech samochodów, ba nawet tam nie mieszkam - ale znam ludzi, którzy stracili tam swoje domy, a nie mając znajomości nie mogą wrócić do... rozwiń
Avatar
luna / 29 lipca 2010 o 21:29
mój gg: 8966739. Ja pomogę przekazać ludziom potrzebującym rzeczy. Pisać wieczór.


Powiślanka nie dokońca
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!