Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 sierpnia 2010 r.
20:17
Edytuj ten wpis

Powszechny spis rolny: Rachmistrz zapuka do rolnika z poślizgiem

0 30 A A

Co i ile uprawiają, jakie hodują zwierzęta, jakich nawozów używają. O to będą pytać rolników rachmistrzowie we wrześniowym spisie rolnym. Wczoraj mieli zacząć sprawdzać dane adresowe, ale były kłopoty z komputerami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obchód przed wrześniowym Powszechnym Spisem Rolnym nie wszędzie ruszył, bo nie wszystkie z 14 tys. urządzeń, którymi posługują się rachmistrzowie zadziałały. Problemy były m.in. w gminach Konopnica i Bychawa w powiecie lubelskim.

– 10 osób miało rozpocząć obchód o godz. 10. Jest 13.45, a wciąż nie wiedzą, gdzie mają się udać. Wszystko przez to, że mapa gminy, gdzie powinny się wyświetlać adresy gospodarstw, zawiera niekompletne dane – tłumaczyła nam wczoraj Agnieszka Grabarska, koordynatorka spisu w gminie Bychawa.

Podobne problemy miało również część z 36 rachmistrzów z Lublina. Główny Urząd Statystyczny tłumaczy zamieszanie problemami z serwerami. – Nie wszystkie urządzenia udało się zsynchronizować w jednym czasie – wyjaśnia Władysław Wiesław Łagodziński, rzecznik prasowy GUS. I zapewnia, że dziś wszystko powinno już działać. Tegoroczny spis rolny będzie wyglądać inaczej niż w 2002 roku. Rachmistrzowie nie sporządzają bowiem notatek odręcznie. – Mają do dyspozycji specjalne przenośne urządzenia – dodaje Łagodziński.

– Dzięki niemu rachmistrz może kontaktować się z koordynatorem czy dyspozytorem w urzędzie statystycznym – tłumaczy Anna Kuczyńska-Grzegorczyk z Urzędu Gminy w Konopnicy, a jednocześnie gminny koordynator spisu. – Urządzenie ma też alarm. W sytuacji zagrożenia powiadomiony zostaje koordynator, który zawiadamia np. policję.

Głównym zadaniem rachmistrzów, podczas trwającego 2 tygodnie obchodu przedspisowego, będzie weryfikacja informacji. – Rachmistrz będzie musiał sprawdzić, czy dane gospodarstwo istnieje. I kto jest użytkownikiem danego terenu – dodaje Kuczyńska-Grzegorczyk.

W gminie Konopnica pracuje 8 rachmistrzów. – To ciekawa praca. Ma się kontakt z ludźmi. Studiuję dziennikarstwo, więc przyda mi się takie doświadczenie – przekonuje rachmistrz Kamil Wertel. Zarówno podczas obchodu, jak i spisu rolnego, który rozpocznie się we wrześniu, będzie przeprowadzał ankietę wśród mieszkańców Marynina, Zemborzyc i Zemborzyc Tereszyńskich w powiecie lubelskim.

– Jesienią będę zbierał m.in. informacje o użytkach rolnych, ile pola jest w zasiewie, co rolnicy zasiewają, jakie mają zwierzęta, czy ich uprawy dotknęło np. gradobicie, jakich używają nawozów – wylicza Wertel.

– To, co będę wiedziała, to powiem. Żadnych zwierząt nie hoduję. Mam tylko kota – wyjaśnia Helena Golema, mieszkanka Marynina.

– A takich zwierząt spis nie dotyczy – dopowiada Wertel.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sabina / 18 sierpnia 2010 o 10:10
Sabina z opolskiego - u nas też jedna wielka porażka. Wszystko się wiesza, ciągły brak połączenia z serwerem przedspis zaczeliśmy dopiero 13 sierpnia (tydzień do tyłu) i znów stoimy bałagan z punktami adresowymi dostaliśmy połowę z innej gminy ciekawe kto się tutaj nie wywiązuje z umowy rachmistrzowie? Kazali nam robić wszystko w trybie awaryjnym przez Pc
Avatar
noe z opolskiego / 16 sierpnia 2010 o 22:33
U nas w opolskim MASAKRA!!!!
Skończona jedna miejscowość, zrobiona synchronizacja i co...znowu pojawiają się punkty adresowoe z tej miejscowości nowe i bez nr posesji (zgaduj zgadula kto gdzie mieszka)..bałagan na maksa..jak teraz są takie problemy to co będzie z właściwym spisem??? Trzeba mieć dobre nerwy...pozdrawiam wszystkich rachmistrzów z POLSKI!!!
Avatar
Marek / 12 sierpnia 2010 o 14:44
Drodzy użytkownicy forum. Piszcie posty zwiazane ze spisem rolnym na
http://forum.dziennikwschodni.pl/proba-spisu-rolnego-rachmistrzowie-odwiedza-gospodarstwa-t36043/page__st__300__gopid__328521&#entry328521
Avatar
qwertyu / 12 sierpnia 2010 o 12:09
[quote name='czarekcw' date='12 sierpień 2010 - 10:52 ' timestamp='1281603149' post='328396']
Dzwoniłem do Softline, potem do Dyspozytora, potem do informatyka i twierdzą że telefon jest dobrze skonfigurowany a dalej mam błąd nr 4 przy pełnej synchronizacji, a kumpela co obok siedziała zrobiła pełną synchronizację. Jestem załamany bo nic nie zrobiłem... A dziś już czwartek... Po prostu nie wiem jak to będzie...
[/quote]


Powiedz dla lidera, żeby informatycy softline, czy gusu przesłali plik instalacyjny programu. Skopiuj na kartę (po podłączeniu pod usb będą 3 opcje trybu połączenia - to wybrać trzeba drugie, będzie jako dysk przenośny). Zainstaluj świeżą wersję na "urządzeniu", po instalacji powinno być pytanie o pełną synchronizacje - TAK, wykonaj. Jeśli nie zapyta: synchronizacja (zwykła, różnicowa - z pulpitu), a potem synchronizacja pełna.

Bielsk Podlaski
[quote name='czarekcw' date='12 sierpień 2010 - 10:52 ' timestamp='1281603149' post='328396']
Dzwoniłem do Softline, potem do Dyspozytora, potem do informatyka i twierdzą że telefon jest dobrze skonfigurowany a dalej mam błąd nr 4 przy pełnej synchronizacji, a kumpela co obok siedziała zrobiła pełną synchronizację. Jestem załamany bo nic nie zrobiłem... A dziś już czwartek... Po prostu nie wiem jak to będzie...
[/quote]


Powiedz dla lidera, żeby informatycy softline, czy gusu prz... rozwiń
Avatar
czarekcw / 12 sierpnia 2010 o 10:52
Dzwoniłem do Softline, potem do Dyspozytora, potem do informatyka i twierdzą że telefon jest dobrze skonfigurowany a dalej mam błąd nr 4 przy pełnej synchronizacji, a kumpela co obok siedziała zrobiła pełną synchronizację. Jestem załamany bo nic nie zrobiłem... A dziś już czwartek... Po prostu nie wiem jak to będzie...
Avatar
Kam / 11 sierpnia 2010 o 20:27
Witam raz jeszcze z powiatu bialskiego

odpukać w niemalowane wszystko działa bez zastrzeżeń !!!

Jak tam w innych powiatach ?

Trzymam kciuki żeby zaczęło działać jeśli jeszcze nie działa a teco działają żeby działały bez zastrzeżeń


Pozdrawiam Wszystkich Rachmistrzów
Avatar
rachmistrz Lublin / 11 sierpnia 2010 o 13:32
Ja ciągle czekam żeby mi terminal oddali z serwisu z US bo wczoraj po wizycie w US i rozmowie z dyspozytorem, ze on nic nie możne i nie wie co i jak wysłał mnie do informatyków w US, no tel został, bo konfiguracja łączności była źle wgrana, przez co nie można było zaktualizować oprogramowania i puścić pełnej synchronizacji. Obiecywali ze już wczoraj naprawią mój terminal, potem ze dziś rano, a teraz ze popołudniu, a popołudniu powiedzą pewnie ze bedzie jutro. I wyjdzie na to ze tak jak mówi rzecznik GUS'u na spis wystarczy jeden dzień, bo więcej nie będzie zanim to wszystko normalnie zacznie działać.
Ja ciągle czekam żeby mi terminal oddali z serwisu z US bo wczoraj po wizycie w US i rozmowie z dyspozytorem, ze on nic nie możne i nie wie co i jak wysłał mnie do informatyków w US, no tel został, bo konfiguracja łączności była źle wgrana, przez co nie można było zaktualizować oprogramowania i puścić pełnej synchronizacji. Obiecywali ze już wczoraj naprawią mój terminal, potem ze dziś rano, a teraz ze popołudniu, a popołudniu powiedzą pewnie ze bedzie jutro. I wyjdzie na to ze tak jak mówi rzecznik GUS'u na spis wystarczy jeden dzień, b... rozwiń
Avatar
tyśka / 11 sierpnia 2010 o 13:14
u nas na mazowszu to samo jedno wielkie gówno, Pozdrawiam i wytrwałości życzę
Avatar
Kam / 11 sierpnia 2010 o 12:51
Witam serdecznie

w powiecie bialskim aktualizacje i pobieranie punktów zakończone pomyślnie ciekawa jestem czy tak różowo będzie wyglądało w terenie ? !?!?

Pozdrawiam
Avatar
Rachmistrzunio / 11 sierpnia 2010 o 12:17
[quote name='ISS' date='10 sierpień 2010 - 16:02 ' timestamp='1281448942' post='327520']
Ktoś mi może pomóc rozwiać wątpliwości?
[/quote]

Rachmistrzowie!!
1) Spisujemy od 0,1ha, lub mniej, jeśli użytkownik ma określoną liczbę zwierząt, czy od 1ha i dalej jak wcześniej?

2) uprawa warzyw dla siebie, nawet powyżej 0,1 ha, to brak gospodarstwa, prawda?

3) jak w gospodarstwie X stwierdzę, że nie ma gospodarstwa (te warzywa tylko na własny użytek), a mieszka tam syn/córka, której przekazał użytkownik ziemię, ale gdzieś indziej, a tej z warzywami nie, to mam spisać taką osobę (przypisana ziemia, jest poza moim obwodem)

4) adres gospodarstwa w bloku - to brak gospodarstwa, prawda? A jeśli osoba z tego bloku, ma gdzieś indziej gosp, to spisuję dane i weryfikacja niemożliwa? A jak mapy starczy, to mogę z odległości przenieść chorągiewkę z lokalizacją na to gospodarstwo?


POMOCY,
u nas na szkoleniu (Podlaskie) namieszali, że nie mam jasności. I też tej synchronizacji nie mogę zrobić. Raz się udała - 1 adres zaliczony, zrobiono pełną synchronizację, bo się rozsypało i ten jeden adres się NIE ZAPISAł. Trzeba było jeszcze raz go weryfikować.

////////////////////
No więc wg moich informacji to jest tak:

pkt nr 1: tak jest jak napisałeś

pkt nr 2: to zależy, czy te uprawy dla siebie to jedyne uprawy czy nie; jeżeli nie ma innych upraw poza tymi dla siebie, to się nie spisuje ale leżeli oprócz nich są także inne, to spisujemy; tylko nie wpisuje się w urządzenie upraw, które są w tzw ogródkach przydomowych, bo to się nie liczy do ogólnych upraw gospodarstwa;

pkt nr 3: Tak, musisz spisać taką osobę (ten syn/córka czy komu on tam to gospodarstwo oddał) bo w tym miejscu będzie siedziba użytkownika gospodarstwa (nowego użytkownika, bo stary już nim nie jest, skoro oddał gospodarstwo synkowi); tutaj potwierdzasz lokalizację siedziby użytkownika gospodarstwa. Jak ci wyskoczy weryfikacja lokalizacji gospodarstwa to tu ustawiasz, że weryfikacja jest niemożliwa, bo siedziba gospodarstwa (czyli tam, gdzie jest ziemia), jest w innej gminie i tam pójdzie weryfikować inny rachmistrz. Ty musisz tutaj zweryfikować tylko położenie siedziby użytkownika, bo on tu mieszka.

pkt nr 4:
Jeżeli adres gpospodarstwa jest w bloku, to wcale nie oznacza, ze gospodarstwa nie ma; w tym bloku może mieszkać użytkownik, który ma ziemię np 2km dalej za blokiem. Wtedy weryfikujesz jako adres użytkownika położenie tego bloku a następnie adres gospodarstwa te 2km dalej. Tylko z tym gospodarstwem raczej nie powinno się weryfikować przesuwając tylko mapę bo na odczycie z GPS będzie to widać, że nie byłeś de facto na miejscu (tam gdzie jest pole) i że dokonałeś weryfikacji będąc daleko od właściwego miejsca.

W sytuacji gdy pole jest w innej gminie a u ciebie tylko w bloku mieszka użytkownik, to potwierdzasz lokalizację siedziby użytkownika; dla siedziby gospodarstwa ustawiasz że weryfikacja jest niemożliwa; (Z resztą tak jak pisałem w pkt nr 3).

Chodzi o to, że jak nie zweryfikujesz siedziby użytkownika na swoim terenie, to nie dostaniesz później w spisie ankiety dla niego a za każdą ankietę płacą nam osobno

Pozdr.
[quote name='ISS' date='10 sierpień 2010 - 16:02 ' timestamp='1281448942' post='327520']
Ktoś mi może pomóc rozwiać wątpliwości?
[/quote]

Rachmistrzowie!!
1) Spisujemy od 0,1ha, lub mniej, jeśli użytkownik ma określoną liczbę zwierząt, czy od 1ha i dalej jak wcześniej?

2) uprawa warzyw dla siebie, nawet powyżej 0,1 ha, to brak gospodarstwa, prawda?

3) jak w gospodarstwie X stwierdzę, że nie ma gospodarstwa (te warzywa tylko na własny użytek), a m... rozwiń
Avatar
Sabina / 18 sierpnia 2010 o 10:10
Sabina z opolskiego - u nas też jedna wielka porażka. Wszystko się wiesza, ciągły brak połączenia z serwerem przedspis zaczeliśmy dopiero 13 sierpnia (tydzień do tyłu) i znów stoimy bałagan z punktami adresowymi dostaliśmy połowę z innej gminy ciekawe kto się tutaj nie wywiązuje z umowy rachmistrzowie? Kazali nam robić wszystko w trybie awaryjnym przez Pc
Avatar
noe z opolskiego / 16 sierpnia 2010 o 22:33
U nas w opolskim MASAKRA!!!!
Skończona jedna miejscowość, zrobiona synchronizacja i co...znowu pojawiają się punkty adresowoe z tej miejscowości nowe i bez nr posesji (zgaduj zgadula kto gdzie mieszka)..bałagan na maksa..jak teraz są takie problemy to co będzie z właściwym spisem??? Trzeba mieć dobre nerwy...pozdrawiam wszystkich rachmistrzów z POLSKI!!!
Avatar
Marek / 12 sierpnia 2010 o 14:44
Drodzy użytkownicy forum. Piszcie posty zwiazane ze spisem rolnym na
http://forum.dziennikwschodni.pl/proba-spisu-rolnego-rachmistrzowie-odwiedza-gospodarstwa-t36043/page__st__300__gopid__328521&#entry328521
Avatar
qwertyu / 12 sierpnia 2010 o 12:09
[quote name='czarekcw' date='12 sierpień 2010 - 10:52 ' timestamp='1281603149' post='328396']
Dzwoniłem do Softline, potem do Dyspozytora, potem do informatyka i twierdzą że telefon jest dobrze skonfigurowany a dalej mam błąd nr 4 przy pełnej synchronizacji, a kumpela co obok siedziała zrobiła pełną synchronizację. Jestem załamany bo nic nie zrobiłem... A dziś już czwartek... Po prostu nie wiem jak to będzie...
[/quote]


Powiedz dla lidera, żeby informatycy softline, czy gusu przesłali plik instalacyjny programu. Skopiuj na kartę (po podłączeniu pod usb będą 3 opcje trybu połączenia - to wybrać trzeba drugie, będzie jako dysk przenośny). Zainstaluj świeżą wersję na "urządzeniu", po instalacji powinno być pytanie o pełną synchronizacje - TAK, wykonaj. Jeśli nie zapyta: synchronizacja (zwykła, różnicowa - z pulpitu), a potem synchronizacja pełna.

Bielsk Podlaski
[quote name='czarekcw' date='12 sierpień 2010 - 10:52 ' timestamp='1281603149' post='328396']
Dzwoniłem do Softline, potem do Dyspozytora, potem do informatyka i twierdzą że telefon jest dobrze skonfigurowany a dalej mam błąd nr 4 przy pełnej synchronizacji, a kumpela co obok siedziała zrobiła pełną synchronizację. Jestem załamany bo nic nie zrobiłem... A dziś już czwartek... Po prostu nie wiem jak to będzie...
[/quote]


Powiedz dla lidera, żeby informatycy softline, czy gusu prz... rozwiń
Avatar
czarekcw / 12 sierpnia 2010 o 10:52
Dzwoniłem do Softline, potem do Dyspozytora, potem do informatyka i twierdzą że telefon jest dobrze skonfigurowany a dalej mam błąd nr 4 przy pełnej synchronizacji, a kumpela co obok siedziała zrobiła pełną synchronizację. Jestem załamany bo nic nie zrobiłem... A dziś już czwartek... Po prostu nie wiem jak to będzie...
Avatar
Kam / 11 sierpnia 2010 o 20:27
Witam raz jeszcze z powiatu bialskiego

odpukać w niemalowane wszystko działa bez zastrzeżeń !!!

Jak tam w innych powiatach ?

Trzymam kciuki żeby zaczęło działać jeśli jeszcze nie działa a teco działają żeby działały bez zastrzeżeń


Pozdrawiam Wszystkich Rachmistrzów
Avatar
rachmistrz Lublin / 11 sierpnia 2010 o 13:32
Ja ciągle czekam żeby mi terminal oddali z serwisu z US bo wczoraj po wizycie w US i rozmowie z dyspozytorem, ze on nic nie możne i nie wie co i jak wysłał mnie do informatyków w US, no tel został, bo konfiguracja łączności była źle wgrana, przez co nie można było zaktualizować oprogramowania i puścić pełnej synchronizacji. Obiecywali ze już wczoraj naprawią mój terminal, potem ze dziś rano, a teraz ze popołudniu, a popołudniu powiedzą pewnie ze bedzie jutro. I wyjdzie na to ze tak jak mówi rzecznik GUS'u na spis wystarczy jeden dzień, bo więcej nie będzie zanim to wszystko normalnie zacznie działać.
Ja ciągle czekam żeby mi terminal oddali z serwisu z US bo wczoraj po wizycie w US i rozmowie z dyspozytorem, ze on nic nie możne i nie wie co i jak wysłał mnie do informatyków w US, no tel został, bo konfiguracja łączności była źle wgrana, przez co nie można było zaktualizować oprogramowania i puścić pełnej synchronizacji. Obiecywali ze już wczoraj naprawią mój terminal, potem ze dziś rano, a teraz ze popołudniu, a popołudniu powiedzą pewnie ze bedzie jutro. I wyjdzie na to ze tak jak mówi rzecznik GUS'u na spis wystarczy jeden dzień, b... rozwiń
Avatar
tyśka / 11 sierpnia 2010 o 13:14
u nas na mazowszu to samo jedno wielkie gówno, Pozdrawiam i wytrwałości życzę
Avatar
Kam / 11 sierpnia 2010 o 12:51
Witam serdecznie

w powiecie bialskim aktualizacje i pobieranie punktów zakończone pomyślnie ciekawa jestem czy tak różowo będzie wyglądało w terenie ? !?!?

Pozdrawiam
Avatar
Rachmistrzunio / 11 sierpnia 2010 o 12:17
[quote name='ISS' date='10 sierpień 2010 - 16:02 ' timestamp='1281448942' post='327520']
Ktoś mi może pomóc rozwiać wątpliwości?
[/quote]

Rachmistrzowie!!
1) Spisujemy od 0,1ha, lub mniej, jeśli użytkownik ma określoną liczbę zwierząt, czy od 1ha i dalej jak wcześniej?

2) uprawa warzyw dla siebie, nawet powyżej 0,1 ha, to brak gospodarstwa, prawda?

3) jak w gospodarstwie X stwierdzę, że nie ma gospodarstwa (te warzywa tylko na własny użytek), a mieszka tam syn/córka, której przekazał użytkownik ziemię, ale gdzieś indziej, a tej z warzywami nie, to mam spisać taką osobę (przypisana ziemia, jest poza moim obwodem)

4) adres gospodarstwa w bloku - to brak gospodarstwa, prawda? A jeśli osoba z tego bloku, ma gdzieś indziej gosp, to spisuję dane i weryfikacja niemożliwa? A jak mapy starczy, to mogę z odległości przenieść chorągiewkę z lokalizacją na to gospodarstwo?


POMOCY,
u nas na szkoleniu (Podlaskie) namieszali, że nie mam jasności. I też tej synchronizacji nie mogę zrobić. Raz się udała - 1 adres zaliczony, zrobiono pełną synchronizację, bo się rozsypało i ten jeden adres się NIE ZAPISAł. Trzeba było jeszcze raz go weryfikować.

////////////////////
No więc wg moich informacji to jest tak:

pkt nr 1: tak jest jak napisałeś

pkt nr 2: to zależy, czy te uprawy dla siebie to jedyne uprawy czy nie; jeżeli nie ma innych upraw poza tymi dla siebie, to się nie spisuje ale leżeli oprócz nich są także inne, to spisujemy; tylko nie wpisuje się w urządzenie upraw, które są w tzw ogródkach przydomowych, bo to się nie liczy do ogólnych upraw gospodarstwa;

pkt nr 3: Tak, musisz spisać taką osobę (ten syn/córka czy komu on tam to gospodarstwo oddał) bo w tym miejscu będzie siedziba użytkownika gospodarstwa (nowego użytkownika, bo stary już nim nie jest, skoro oddał gospodarstwo synkowi); tutaj potwierdzasz lokalizację siedziby użytkownika gospodarstwa. Jak ci wyskoczy weryfikacja lokalizacji gospodarstwa to tu ustawiasz, że weryfikacja jest niemożliwa, bo siedziba gospodarstwa (czyli tam, gdzie jest ziemia), jest w innej gminie i tam pójdzie weryfikować inny rachmistrz. Ty musisz tutaj zweryfikować tylko położenie siedziby użytkownika, bo on tu mieszka.

pkt nr 4:
Jeżeli adres gpospodarstwa jest w bloku, to wcale nie oznacza, ze gospodarstwa nie ma; w tym bloku może mieszkać użytkownik, który ma ziemię np 2km dalej za blokiem. Wtedy weryfikujesz jako adres użytkownika położenie tego bloku a następnie adres gospodarstwa te 2km dalej. Tylko z tym gospodarstwem raczej nie powinno się weryfikować przesuwając tylko mapę bo na odczycie z GPS będzie to widać, że nie byłeś de facto na miejscu (tam gdzie jest pole) i że dokonałeś weryfikacji będąc daleko od właściwego miejsca.

W sytuacji gdy pole jest w innej gminie a u ciebie tylko w bloku mieszka użytkownik, to potwierdzasz lokalizację siedziby użytkownika; dla siedziby gospodarstwa ustawiasz że weryfikacja jest niemożliwa; (Z resztą tak jak pisałem w pkt nr 3).

Chodzi o to, że jak nie zweryfikujesz siedziby użytkownika na swoim terenie, to nie dostaniesz później w spisie ankiety dla niego a za każdą ankietę płacą nam osobno

Pozdr.
[quote name='ISS' date='10 sierpień 2010 - 16:02 ' timestamp='1281448942' post='327520']
Ktoś mi może pomóc rozwiać wątpliwości?
[/quote]

Rachmistrzowie!!
1) Spisujemy od 0,1ha, lub mniej, jeśli użytkownik ma określoną liczbę zwierząt, czy od 1ha i dalej jak wcześniej?

2) uprawa warzyw dla siebie, nawet powyżej 0,1 ha, to brak gospodarstwa, prawda?

3) jak w gospodarstwie X stwierdzę, że nie ma gospodarstwa (te warzywa tylko na własny użytek), a m... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 0 0

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 5

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 1

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.