piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Pozwolił, ale nie sprawdził

Dodano: 8 września 2002, 20:16

Powód do radości czy skandal? Zgoda ministra ochrony środowiska na przeznaczenie gruntów leśnych pod budowę strefy gospodarczej w Białej Podlaskiej wywołuje sprzeczne komentarze. Politycy opozycji krytykują ministra Stanisława Żelichowskiego (PSL), że wydał zgodę bez sprawdzenia możliwości finansowych inwestora.
Krytykowany jest nie tylko Żelichowski, który sam sceptycznie ocenił możliwości finansowe tureckiego biznesmena (przedsięwzięcie jest "piękną bajką, która ma szansę spełnienia, ale niewielką”). W komentarzach prasowych wytyka się koalicji rządzącej nadmierne angażowanie się w komercyjne przedsięwzięcie.
Czy Vahap Toy, prezes turecko-polskiej spółki Epit & Korporacja Rozwoju Wschód-Zachód, która chce zrealizować przedsięwzięcie, przedstawi stosowne gwarancje finansowe na zapowiedzianej na czwartek konferencji prasowej? Agata Orłowska, rzecznik prasowy spółki powiedziała nam wczoraj, że Vahap Toy i jego zastępca Ryszard Grabas wrócili ze Stanów Zjednoczonych z konkretnymi ustaleniami. Jak stwierdziła: "optymiści mogą spać spokojnie”.
Kiedy rozpocznie się przygotowywanie planu zagospodarowania przestrzennego terenów przygotowywanych pod inwestycje? - Rysunki już są porysowane - informuje Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska. - Zatwierdzenie dokumentów potrwa jednak cztery miesiące. Kiedy nasza Rada Gminy przyjmie plan zagospodarowania, inwestor będzie mógł ubiegać się o grunt, a następnie o pozwolenie na budowę strefy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24