piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Pracownicy ochrony zdrowia też chcą więcej zarabiać

Autor: kp

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

– Rząd wydłużył nam czas pracy z pięciu do siedmiu godzin, ale bez żadnego ekwiwalentu finansowego. Wręcz przeciwnie moja stawka godzinowa z 20 zł spadła do 12-13 zł – oburza się Mirosław Abramowicz, starszy technik elektroradiologii i działacz Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii.

Abramowicz pracuje w zawodzie od ponad 30 lat. – Czekamy na podwyżki już od kilkunastu lat – podkreśla.

Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” żąda wzrostu wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia bez względu na zajmowane stanowisko. Związkowcy uważają, że przyznanie podwyżek w wysokości 1600 zł (rozłożonych na trzy lata) tylko pielęgniarkom i położnym to dyskryminacja. Skierowali już w tej sprawie pisma do ministra zdrowia Mirosława Zębali i premier Ewy Kopacz.

– Zapisy o podwyżkach tylko dla pielęgniarek są nie tylko dyskryminujące, ale również konfliktujące środowisko – podkreśla Marian Zepchła, wiceprzewodniczący Krajowej Sekcji Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność”, która w najbliższy poniedziałek organizuje pikietę przed Ministerstwem Zdrowia. – Nie chodzi nam o wojnę z pielęgniarkami, ale o to, żebyśmy traktowani na równi. W zespole ratowniczym, który jeździ karetką jest ratownik medyczny i pielęgniarka. Wykonują takie same obowiązki, ale tylko jedno z nich dostaje podwyżkę. Jak taki zespół ma funkcjonować? – pyta.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 października 2015 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już się zaczęły pikiety http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Pracownicy-ochrony-zdrowia-m-in-ratownicy-pikietuja-przed-MZ,155774,1.html
Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2015 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i propaganda poszła! Wielkie podwyżki dla pielęgniarek. Tylko, że te 1600 zł, to po pierwsze rozłożone na 4 lata, a kto wie co będzie za 4 lata!!? A po drugie, ważniejsze, to kwota BRUTTO BRUTTO! Poszukajcie sobie w necie co to znaczy... Podpowiem: to znaczy, że wypadnie po ok. 200 zł (nie 400!) rocznie. Niemniej jak najbardziej, inni pracownicy Ochrony Zdrowia POWINNI też zawalczyć o swoje! W TYM PAŃSTWIE BEZ WALKI NIE MA NIC!!!
Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2015 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
specjalnie rząd to robi po to aby skłócić ludzi, a skłóconym ludźmi lepiej się rządzi, bo zajęci walką między sobą nie zwracają uwagi jak rząd rozpieprza kraj
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!