poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lubelskie

Próg satysfakcji komendanta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 maja 2007, 18:28

Wylegitymować po służbie co najmniej 8 osób bez tłumaczenia, że nie ma powodu i nie ma kogo. Takie m.in. polecenie wydał szef policji w Janowie Podlaskim.

Wczoraj sprawą zajęła się Komenda Wojewódzka.
Komendant Tadeusz Jakimiuk nie był zadowolony z wyników pracy swoich podwładnych, więc polecił im na piśmie: "Proszę nasilić legitymowanie (bez tłumaczenia, że nie ma powodu lub nie ma kogo). Po służbie w godz. 14-22 każdy z policjantów ma wylegitymować minimum 8 osób, a po służbie w godz. 22-6 minimum 5 osób”. Zagroził przy tym, że policjanci, "którzy nie osiągną progu satysfakcji będą wykonywać patrole piesze po Janowie Podlaskim.”
- To po prostu głupota! Nikogo nie można zmuszać do legitymowania, muszą być do tego podstawy - nie kryje zdumienia Janusz Wojtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. - Na pewno nie takie normy obowiązują w naszej pracy. Po sprawdzeniu sprawy wyciągniemy konsekwencje dyscyplinarne wobec winnych.

W poleceniach wydawanych policjantom komendant z Janowa idzie jeszcze dalej: "Proszę zmniejszyć ujawnialność wykroczeń drogowych, a zwiększyć porządkowych (...). Na 10 wykroczeń zakończonych MKK (mandatem karnym kredytowym - dop. red.) może być tylko 3 drogowe, a 7 innych.”
Przy okazji wytyka podkomendnym, że wlepiają za mało mandatów. - To jest nie tylko głupie, ale też może prowadzić do patologii - załamuje ręce Wojtowicz.
Komendant Jakimiuk przyznaje, że wywieszał te polecenia na tablicy ogłoszeń w janowskim komisariacie. Powiedział, że ze wszystkiego wytłumaczy się przed przełożonymi. - Niektóre z tych ogłoszeń miały swoje uzasadnienie. A niektóre zostały sformułowane lapsusem, zamiast "po służbie” powinno być "na służbie”. I za to faktycznie jest mi przykro.
- Wyszło niefortunnie. Komendant wyraził skruchę, jest mu przykro - dodaje Cezary Grochowski, rzecznik komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej, któremu podlega komenda w Janowie.
Ale skrucha to za mało. Sprawą zajęła się wczoraj Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Trwa kontrola w janowskiej komendzie. Od dzisiaj zostanie rozciągnięta także na komendę miejską w Białej Podlaskiej i inne podległe jej jednostki. - Sprawdzimy, czy nie miały tam miejsca podobne praktyki - mówi Wójtowicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!