środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Prokurator znalazł eksbetanki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2008, 15:31

Prokuratura ustaliła miejsce pobytu byłych sióstr zakonnych z Kazimierza Dolnego. Ponad pięćdziesiąt kobiet zeznało, że przebywa w zgromadzeniu dobrowolnie.

Przed chwilą na konferencji prasowej w lubelskiej prokuraturze poinformowano media, że prokuratura ustaliła miejsce pobytu byłych kazimierskich betanek. Ponad 50 ekssióstr przebywa poza województwem lubelskim. Wszystkie zeznały, że są w zgromadzeniu dobrowolnie.

Byłe betanki zostały eksmitowane w październiku ub. roku z klasztoru w Kazimierzu. Zajmowały go wbrew woli władz zakonu. Po opuszczeniu Kazimierza ślad po nich zaginął.

Prokuratura prowadziła śledztwo, które miało ustalić co działa się za klasztornymi murami. Informowała, że udało się jej przesłuchać tylko kilka kobiet, które już rozstały się ze wspólnotą. Ich zeznania nie wnosiły do nic nowego do sprawy.

Nieuchwytna była też Jadwiga L., była przełożona byłych kazimierskich betanek. To jej "widzenia” doprowadziły do tego, że została odwołana z funkcji. Byłe zakonnice, które przebywały w klasztorze, stanęły po jej stronie. Tak zaczął się ich konflikt z władzami kościelnymi.
(er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rada parafialna
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rada parafialna
rada parafialna (16 maja 2008 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze nikt na tym forum nie wyjaśnił,dlaczegozakonnica nie może mieć przywidzenia,a księża mogą.I często mają.
Przełożona Ligocka zwana matką (a Rydzyk ojcem) była bardzo rozmodloną niewiastą.W swych żarliwych modłach miała prawo mieć przywidzenia i różne objawienia.
Księża podczas każdej błazenady w kolorowych ciuszkach widzą,jak wino zamienia się w krew a opłatek zamienia się w ludzkie ciało.Czy to uczciwe takie postępowanie?Księża w każdym chłopcu widzą aniołka,więc za takiego aniołka nieskalanego naleeży odpowiednio "zadbać".Podczas wygłaszania "słowa Bożego" wielu księży opowiada takie pierdoły,że aż się słuchać nie chce.I nie chce się wierzyć że taki głosiciel słowa Bożego jest natchniony duchem św. i ma zgodę samego Boga na wyg łaszanie w Jego imieniu bzdur.Zakonnica z Lourdes od dłuższego czasu trzymana była w zamknięciu aby broń Boże nie powiedziała "za dużo" o objawieniach a które uznane zostały porzez kościół.A jak Ligocka miała objawienia,to już wmawia się ludowi że niewiasta ma fioksum-dyrdum.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!