piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Protest trwa. Był strajk w szpitalach, dziś okupacja funduszu zdrowia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2009, 21:09

Dziś zablokowany będzie lubelski oddział NFZ, a wczoraj w większości szpitali powiatowych zostały na jeden dzień wstrzymane planowe przyjęcia pacjentów. To akcje protestacyjne przeciw gorszemu traktowaniu szpitali z południowo-wschodniej Polski.

Większość placówek w innych regionach otrzymała 100 proc. pieniędzy za nadwykonania w ub. roku. Tylko kilka województw – w tym lubelskie – nie. Szacuje się, że NFZ jest winny placówkom powiatowym na Lubelszczyźnie około 200 mln zł. Do tego dochodzi niekorzystny dla naszego regionu podział pieniędzy na służbę zdrowia.

Punktualnie o godz. 10 przy ul. Szkolnej w Lublinie w siedzibie NFZ pojawić się mają związkowcy i sygnatariusze Porozumienia na rzecz Obrony Szpitali Polski Południowo-Wschodniej. Zaproszeni zostali także pacjenci.

– Chcemy im powiedzieć, że są okradani przez bogatsze regiony. Tak dalej być nie może – mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Związku Zawodowego pielęgniarek i Położnych na Lubelszczyźnie.

Tymczasem, w komunikacie prezesa NFZ czytamy: "W przypadku zablokowania jakiejkolwiek siedziby Oddziału lub wtargnięcia na jej teren osób nieuprawnionych, dyrektor Oddziału – w celu zapewnienia bezpieczeństwa rozliczeń i ochrony danych osobowych – ma obowiązek natychmiastowego wstrzymania wszystkich rozliczeń oraz wyłączenia wszystkich systemów informatycznych, w tym dostępowych. O sytuacji powiadomiona będzie również Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego”.

Protest zaczął się wczoraj w szpitalach powiatowych. W większości odwołano planowane przyjęcia, nie działały przychodnie specjalistyczne. Akcję poparły też szpitale wojewódzkie i kliniczne.

W Puławskim szpitalu przychodnia pracowała co prawda normalnie, ale nie przeprowadzano niektórych operacji, jeśli lekarze nie uznali ich za konieczne. Pacjenci podpisywali listę popierającą protest.

– Pewnie, że podpiszę – powiedziała nam Marianna Grzesiak, którą spotkaliśmy w szpitalu. Przyszła na badanie EEG ze swoją córką.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
BWM9
swój nick
JAŚ
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BWM9
BWM9 (30 lipca 2009 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O co walczą tym razem związkowcy służby zdrowia. Warszawskie cwaniaki wymyślili algorytm, który zamiast dzielić pieniądze, jakie wpływają do NFZ po równo na każdego mieszkańca Polski zabiera województwom, w którym są mniejsze dochody a daje tym, którzy mają większe dochody to znaczy, że tam gdzie ludzi stać na leczenie się za własne pieniądze lub na dodatkowe ubezpieczenia tam szpitale nie mają problemów i nie ma kolejek. Dzięki takiemu posunięciu podkarpackie szpitale są zadłużone (z wyjątkiem Rzeszowskich, które dostają większe kontrakty i mają zapłacone nadwykonania) a Mazowiecki Oddział NFZ trzyma na koncie w banku 3 miliardy złotych a odsetki rozdziela, jako premie i nagrody.
Rozwiń
swój nick
swój nick (30 lipca 2009 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nigdy nie było tak dużego przyrostu finansowania i wzrostu zarobków w służbie zdrowia jak za Kaczorów i Religi a mimo to pracownikom się to nie podobało. No to niech wasi wybrańcy wam coś dają.
Rozwiń
JAŚ
JAŚ (30 lipca 2009 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PIENIĄDZE POJECHAŁY DO IRAKU,AFGANISTANU,POSŁUŻĄ DO ZABIJANIA JUŻ NARODZONYCH,NIKT NIE KRZYCZY,ANI KLER NIE WALCZY O ŻYCIE BO JUŻ URODZONE TO GO W ŁEB,KAPELANI POKROPIĄ KASA LECI PRACA CIĘZKA,PRZYKAZANIE JUŻ NIE OBOWIĄZUJE,KAPITALIZM JEST BRUTALNY MOJE LUDZISKA
Rozwiń
michał 23
michał 23 (30 lipca 2009 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie pielęgniarki i lekarki dwa lata temu dostawały ekstazy i orgazmu podczas zachęt przez p. Tuska,aby strajkowały przeciw u wczesnemu rządowi. Orgazm minął,powróciła rzeczywistość.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!