Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 sierpnia 2009 r.
14:53
Edytuj ten wpis

Protestujących parafian z Czerniejowa obrzucili kamieniami

Autor: Zdjęcie autora tom
0 41 A A

Kilku młodych mężczyzn napadło wczorajszej nocy na protestujących parafian z Czerniejewa. – Najpierw chcieli zniszczyć transparent który wywiesiliśmy przy głównej drodze, a później posypały się w naszą stronę kamienie – mówią poszkodowani parafianie. – Jednego z mężczyzn pobili tak, że trafił do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W sobotę około godz. 22 zauważyliśmy, że ktoś próbuje zerwać wywieszony przy drodze transparent "Księże Marku, zabrali Cię nam nocą, oddadzą w chwale dnia” – opowiadali nam wczoraj napadnięci parafianie. – Pobiegliśmy w tamtą stronę. Czwórka młodych ludzi rzuciła się do ucieczki. Jeden z nich dopadł samochodu i odjechał.

Pozostali zniknęli w krzakach. Po chwili wrócili i zaczęli rzucać kamieniami w naszą stronę. Trafili w jedno z naszych aut.

– Wybili szyby i uszkodzili maskę. Oberwali też lusterka – mówi pan Bogdan, właściciel zniszczonego auta. – Uciekli. Ale pojechaliśmy za nimi.

– Wtedy pojawiło się kilkunastu mężczyzn. Skopali jednego z naszych kolegów. Wezwaliśmy pogotowie – mówią zaatakowani.

Policja szuka sprawców. Przesłuchała już poszkodowanego i dwóch świadków sobotnich wydarzeń.

– Dokładnie opisali przebieg całego zajścia – mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji. – Teraz ustalamy, kim mogliby być napastnicy.

Protestujący parafianie nie wiążą nocnego napadu z ich postawą wobec nowego proboszcza. – Prawdopodobnie kilku młodych ludzi chciało się w ten sposób zabawić. Nie są z naszych okolic – snują przypuszczenia. Dodają jednak, że codziennie przyjeżdżają do nich jacyś ludzie i próbują nawracać, uznając protest przeciwko decyzji arcybiskupa, jako znak odejścia od Kościoła. – I radzą, żebyśmy skończyli z tym cyrkiem.

– Przyjechał nawet ksiądz, który stwierdził, że jesteśmy już poza Kościołem. I że w ten sposób odsuwamy się od Boga – mówi jeden z protestujących.

Mimo to parafianie, którzy zbuntowali się po odwołaniu księdza Marka z funkcji proboszcza w Czerniejowie, nie zamierzają się poddawać.

Przed kościołem już od trzech tygodni stoi namiot, w którym zbuntowani wierni pełnią kilkugodzinne dyżury. Grupy około 20 osób pilnują plebanii, nie dopuszczając nowego proboszcza. Ten natomiast nie pojawia się w Czerniejowie.

Wczoraj – w ramach zaostrzenia protestu – dawali na tacę po groszu. Kuria nie chce komentować ani sprawy buntu, ani sobotnich wypadków.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 18:12
Co za pierun łusówa kumentarzy!? Wścikliśta sie! Pieruny śarćiste łogniste!
Avatar
michał / 27 sierpnia 2009 o 22:58
Faktycznie należy pohamować się w swoich wypowiedziach, ale jeżeli ktoś kłamie i ukrywa prawdę tak jak jest w przypadku wpisów doktora, to aż się niedobrze robi, gdy czyta się te oszczerstwa. Ok jest zwolennikiem ks.Podstawki dobrze, ale niech nie ukrywa tego co naprawdę działo się w parafii, każdy kij ma dwa końce.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 10:58
aga napisał:
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie, że chodzili z ks.Krzysztofem do podstawowki.
Na forum kazdy jest anonimowy i może pisać co chce i podszywać się pod każdego.
Pytam, czy wierzycie, że ja sama jestem PROTESTUJĄCĄ czynnie, a może jestem czerwonym kapturkiem w wilczej skórze"



Mówimy o cienkiej granicy pomiędzy uczuciami, ale jest też cienka granica w wyrażaniu opinii na forum.
Niektórzy uczestnicy forum przekraczają granice kultury wypowiedzi [delikatnie mówiąc].
Należy zachować zimną krew.

PS. Aga to Ty jesteś...Wilk.



Mówimy o cienkiej granicy pomiędzy uczuciami, ale jest też cienka granica w wyrażaniu opinii na forum.
Niektórzy uczestnicy forum przekraczają granice kultury wypowiedzi [delikatnie mówiąc].
Należy zachować zimną krew.

PS. Aga to Ty jesteś...Wilk. rozwiń
Avatar
aga / 27 sierpnia 2009 o 10:24
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie, że chodzili z ks.Krzysztofem do podstawowki.
Na forum kazdy jest anonimowy i może pisać co chce i podszywać się pod każdego.
Pytam, czy wierzycie, że ja sama jestem PROTESTUJĄCĄ czynnie, a może jestem czerwonym kapturkiem w wilczej skórze"
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 18:27
[size=7][color="#FF00FF"]"Filozof" to Biskup Wszystkich Komuchów[/color][/size]
[color="#FF0000"]POPIERAM[/color][size="7"][/size]
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 17:54
O-sama napisał:
Nie wiedziałam,że u Was w Czerniejowie, młodzież na "osiemnastki"bez względu na płeć chodzi w czarnych sukienkach.
Nie kompromituj siebie i środowiska z którego pochodzisz.

a Ty z jakiego środowiska pochodzisz? patologicznego? tak myślałem ...
Avatar
O-sama / 18 sierpnia 2009 o 17:08
Gość napisał:
Taaa miejscowi w czarnych sukienkach? gratuluję skomplikowanego toku rozumowania

Nie wiedziałam,że u Was w Czerniejowie, młodzież na "osiemnastki"bez względu na płeć chodzi w czarnych sukienkach.
Nie kompromituj siebie i środowiska z którego pochodzisz.
rozwiń
Avatar
kasa / 18 sierpnia 2009 o 13:23
Drogi biskupie,błagamy Cię opuść nas w końcu i odetchniemy z ulgą, gdy przyjdzie kres Twego ,,panowania"
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 11:48
przyszła kryska na matyska biskupie
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 09:21
~PIOTR~ napisał:
na wozie z gnojem jak Jagnę z ,,Chłopów"

oj tak, tak, popieram
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 18:12
Co za pierun łusówa kumentarzy!? Wścikliśta sie! Pieruny śarćiste łogniste!
Avatar
michał / 27 sierpnia 2009 o 22:58
Faktycznie należy pohamować się w swoich wypowiedziach, ale jeżeli ktoś kłamie i ukrywa prawdę tak jak jest w przypadku wpisów doktora, to aż się niedobrze robi, gdy czyta się te oszczerstwa. Ok jest zwolennikiem ks.Podstawki dobrze, ale niech nie ukrywa tego co naprawdę działo się w parafii, każdy kij ma dwa końce.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 10:58
aga napisał:
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie, że chodzili z ks.Krzysztofem do podstawowki.
Na forum kazdy jest anonimowy i może pisać co chce i podszywać się pod każdego.
Pytam, czy wierzycie, że ja sama jestem PROTESTUJĄCĄ czynnie, a może jestem czerwonym kapturkiem w wilczej skórze"



Mówimy o cienkiej granicy pomiędzy uczuciami, ale jest też cienka granica w wyrażaniu opinii na forum.
Niektórzy uczestnicy forum przekraczają granice kultury wypowiedzi [delikatnie mówiąc].
Należy zachować zimną krew.

PS. Aga to Ty jesteś...Wilk.



Mówimy o cienkiej granicy pomiędzy uczuciami, ale jest też cienka granica w wyrażaniu opinii na forum.
Niektórzy uczestnicy forum przekraczają granice kultury wypowiedzi [delikatnie mówiąc].
Należy zachować zimną krew.

PS. Aga to Ty jesteś...Wilk. rozwiń
Avatar
aga / 27 sierpnia 2009 o 10:24
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie, że chodzili z ks.Krzysztofem do podstawowki.
Na forum kazdy jest anonimowy i może pisać co chce i podszywać się pod każdego.
Pytam, czy wierzycie, że ja sama jestem PROTESTUJĄCĄ czynnie, a może jestem czerwonym kapturkiem w wilczej skórze"
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 18:27
[size=7][color="#FF00FF"]"Filozof" to Biskup Wszystkich Komuchów[/color][/size]
[color="#FF0000"]POPIERAM[/color][size="7"][/size]
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 17:54
O-sama napisał:
Nie wiedziałam,że u Was w Czerniejowie, młodzież na "osiemnastki"bez względu na płeć chodzi w czarnych sukienkach.
Nie kompromituj siebie i środowiska z którego pochodzisz.

a Ty z jakiego środowiska pochodzisz? patologicznego? tak myślałem ...
Avatar
O-sama / 18 sierpnia 2009 o 17:08
Gość napisał:
Taaa miejscowi w czarnych sukienkach? gratuluję skomplikowanego toku rozumowania

Nie wiedziałam,że u Was w Czerniejowie, młodzież na "osiemnastki"bez względu na płeć chodzi w czarnych sukienkach.
Nie kompromituj siebie i środowiska z którego pochodzisz.
rozwiń
Avatar
kasa / 18 sierpnia 2009 o 13:23
Drogi biskupie,błagamy Cię opuść nas w końcu i odetchniemy z ulgą, gdy przyjdzie kres Twego ,,panowania"
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 11:48
przyszła kryska na matyska biskupie
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 09:21
~PIOTR~ napisał:
na wozie z gnojem jak Jagnę z ,,Chłopów"

oj tak, tak, popieram
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!