środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Protesty wyborcze PiS oddalone. Nie będzie unieważnienia wyborów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2015, 17:45

Nie będzie unieważnienia wyników wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego, ani powtórki wyborów samorządowych. Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił wczoraj dwa protesty wyborcze złożone przez Prawo i Sprawiedliwość

Pierwszy z protestów złożył szef lubelskiego PiS, poseł Krzysztof Michałkiewicz. Drugi - pełnomocnik ogólnopolskiego komitetu wyborczego tej partii Krzysztof Sobolewski.

- Oba protesty zostały oddalone - usłyszeliśmy w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Lublinie.

Postanowienia nie są prawomocne. Wnioskodawcy w ciągu siedmiu dni mogą skierować wniosek o wydanie uzasadnienia orzeczeń. Po ich otrzymaniu będą mieli siedem dni na ewentualne zaskarżenie. Czy tak zrobią? Z Krzysztofem Michałkiewiczem nie udało nam się w czwartek skontaktować. Krzysztof Sobolewski telefon odebrał, ale nie chciał komentować sprawy.

Czego dotyczyły protesty? Politycy PiS wskazywali kilka przypadków nieprawidłowości, które ich zdaniem miały świadczyć o sfałszowaniu wyników wyborów.

Chodziło m. in. o: brak pieczęci terytorialnej komisji wyborczej na kartach wyborczych w jednym z lokali w Lublinie, uniemożliwienie obserwowania wyborów przez męża zaufania (miało do tego dojść w Hrubieszowie), brak podpisów członków komisji w Uścimowie pod protokołem z głosowania, czy zastąpienie karty do głosowania broszurą.

Głośno było też o Korchowie Pierwszym w powiecie biłgorajskim. Tam miało dojść do przypadków głosowania poza lokalem wyborczym, czy wprowadzania wyborców w błąd przez członków komisji.

- Nie wiem skąd wzięły się te zarzuty. Nic takiego nie miało miejsca, co dwukrotnie podkreślałem przed sądem - mówi Roman Falandysz, który w listopadzie ubiegłego roku był przewodniczącym obwodowej komisji wyborczej w Korchowie Pierwszym. - Nikt nie zgłaszał żadnych protestów do protokołu. Takie doniesienia pojawiły się dopiero kilka dni po wyborach. Moim zdaniem ktoś został zmanipulowany i wprowadzony w błąd - dodaje.

Co ciekawe, pełnomocnik PiS mimo wezwań nie pojawił się na żadnej z rozpraw. Przed sądem nie stawiali się także wskazywani przez niego świadkowie. Stąd uzasadnione wydają się być podejrzenia, że próby podważenia wyniku wyborów były celowym działaniem ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

- Zarzut fałszerstwa wyborów miał charakter propagandowy, a nie merytoryczny. Na pewno było to dyktowane atmosferą chwili i rozgoryczeniem wynikami - komentuje prof. Grzegorz Janusz, politolog i dziekan Wydziału Politologii UMCS. - Ciekawe jest to, że zarzuty nie pojawiały się tam, gdzie partia opozycyjna odnosiła zwycięstwo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: sąd PiS wybory
konsul
Gość
Gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

konsul
konsul (3 kwietnia 2015 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

SLD istnieje tylko teoretycznie,to wszystko już się kończy ,zanika,teraz kolej na POjebów i gumofilców. Atmosfera i polityka na cale szczęście sama się oczyszcza .

Rozwiń
Gość
Gość (3 kwietnia 2015 o 13:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe dlaczego w artykule "przez pomyłkę" nie podano informacji, że oddalone zostały również protesty wyborcze SLD? Czyżby embargo na niewygodne informacje? A fe, Dzienniczku, a fe...

Rozwiń
Gość
Gość (3 kwietnia 2015 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

codzienne go ponizania i opluwania ludzi z PiS ciong dalszy na stronach dziennika jest nie do zaakceptowania i ludzi już maja dość. Nie kzden musi mieć szkoły uniwersytetu i temu podobne. uczciwość liczy się w codzinnym postepowaniu i wierze a nie jakims tam poprawnym patrzeniu politycznym!

Rozwiń
Gość
Gość (3 kwietnia 2015 o 11:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie ważne CYCU kto,jak,i na kogo głosuje,ważne kto głosy liczy !!!!  Nie było nigdy inaczej w tym dzikim kraju. RAZ SIERPEM A RAZ MŁOTEM !!!!!!

Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (3 kwietnia 2015 o 10:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

23,68 % - tyle zdobyło PSL w sejmikach w skali kraju. W takim razie czekam na podobny wynik Jarubasa. Niemożliwe? To PSL liczy głosy. Wtedy możliwe jest wszystko, bo sądy jakie są, każdy widzi. 

To jest namacalny dowód " przekrętu przy urnach,przekrętu stulecia " POstkomuniści,POjeby nie chciały brać gniewu POlaków na swój czerwony,komunistyczny grzbiet to wkręcili w to gumofilców,rezultat,wynik zawsze ten sam i na korzyść żydokomuny- POlszewi.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!