niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Przemycali cudzoziemców do Polski. Polsko-rosyjski gang rozbity

Dodano: 16 marca 2017, 11:14

Cudzoziemcy stawiali się w przejściach granicznych, tam ubiegali się o status uchodźcy. Następnie zgodnie z procedurą kierowani byli do otwartych ośrodków dla cudzoziemców na terenie Polski. Jednak nigdy tam nie docierali

Służby przeprowadziły działania na terenie województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego oraz zachodniopomorskiego. Zatrzymano 6 osób - dwóch Rosjan i czterech Polaków, którzy werbowali na terenie Rosji i Białorusi cudzoziemców pochodzących z regionu Zakaukazia, a następnie organizowali im przerzut przez granicę do Polski i dalej do  Europy Zachodniej.

Zwerbowani w Rosji i na Białorusi cudzoziemcy stawiali się w przejściach  granicznych, tam zgłaszali wolę ubiegania się o status uchodźcy. Następnie zgodnie z procedurą kierowani byli do otwartych ośrodków dla cudzoziemców na terenie Polski. Jednak nigdy tam nie docierali, gdyż po drodze w umówionym miejscu czekał na nich jeden z organizatorów wraz z transportem, aby przerzucić ich na zachód, głównie do Niemiec, Austrii, Francji, Belgii, Holandii czy Wielkiej Brytanii.

Grupa funkcjonowała co najmniej od kilkunastu miesięcy, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Szacuje się, że w ten sposób działając mogła przerzucić na zachód setki cudzoziemców.

Przeszukano siedem pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, garaże i środki transportu. Na miejscu zabezpieczono dokumenty świadczące o przestępczej działalności grupy oraz środki finansowe w różnych walutach, prawdopodobnie pochodzące z nielegalnych transakcji.

W realizacjach podjętych na terenie Polski, funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wsparli pogranicznicy z Morskiego, Podlaskiego i Nadbużańskiego OSG.

Zatrzymanym osobom prokurator przedstawił zarzuty dotyczące kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnej migracji, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

We wtorek (14.03.2017) na wniosek prokuratora, sąd w stosunku do pięciu zatrzymanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów, natomiast wobec szóstego podejrzanego - wolnościowe środki zapobiegawcze. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nadzoruje ją Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

WIDEO

Czytaj więcej o: przemyt cudzoziemcy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 marca 2017 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A opozycja twierdzi, że za rządów PIS nie ma współpracy polsko-rosyjskiej. Jak się okazuje jest i to dla dobra innych narodów.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A opozycja mówi,że za rządów PiS nie ma współpracy polsko-rosyjskiej.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobre. Rozkuli przestępcę aby mógł pomodlić się do Allacha . Ciekawe czy katolika prośbę by spełnili by ten mógł klęknąć i się pomodlić przed wywózką do aresztu ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!