piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Przybędzie drogi dla cyklistów

Dodano: 29 kwietnia 2007, 17:41

Już za dwa tygodnie otwarty zostanie nowy szlak dla rowerzystów. Poprowadzi przez gminę Garbów - przez jej najbardziej atrakcyjne miejsca, aż do Nałęczowa.

- Szlak rowerowy będzie miał długość 18km - mówi Paweł Matraszek z Gminnego Centrum Informacji w Garbowie. - Żeby pokazać więcej walorów krajobrazowych i zabytków, miejscami wkraczamy na teren gminy Jastków, Markuszów no i Nałęczów.
Szlak jest pętlą o długości ok. 18 km. Biegnie przez miejscowości Garbów, Bogucin, Ługów i Gutanów. W zdecydowanej większości są to drogi o nawierzchni utwardzonej asfaltem lub betonem i o niskim natężeniu ruchu aut.
Na trasie - jeszcze w Garbowie, zobaczymy np. zespół pałacowo-parkowy z połowy XIX wieku, otoczony stawami, malownicze ruiny XVIII wiecznego kościoła, zabytkowy, nieczynny cmentarz z początku XIX wieku. Przejedziemy też obok kościoła parafialnego z 1912 roku - pod względem wysokości szóstego w Polsce, z dzwonem ważącym 1tys kg odlanym w XVI w. Później w Ługowie obejrzeć można XIX-wieczny dwór modrzewiowy i dalej dworek w Gutanowie.
Trasa połączona będzie z centrum Nałęczowa oraz liczącym ok. 8 km oznakowanym odcinkiem szlaku biegnącym przez miejscowości Gutanów, Czesławice i Strzelce . - Od głównego szlaku poprowadzone zostaną odgałęzienia prowadzące do miejsc, które są bardzo atrakcyjne turystycznie - dodaje Matraszek.
W tej chwili trwa znakowanie drogi. Wkrótce zostaną na trasie rozmieszczone tablice informacyjne. Całość będzie kosztować ok. 4,5tys. zł z funduszu promocyjnego gminy Garbów. (Kmo)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!