Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 grudnia 2008 r.
8:42
Edytuj ten wpis

Przyjdź i powiedz, co myślisz o obwodnicy Lublina

0 7 A A

Ruszają konsultacje z mieszkańcami gmin, przez które ma przebiegać obwodnica Lublina. Jutro zapowiada się najbardziej gorące spotkanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O godz. 17 przedstawiciele Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie spotkają się z mieszkańcami gmina Wólka, gdzie zaproponowano dwa przebiegi obwodnicy: stary i alternatywny.

- Ten nowy jest nie do przyjęcia. Biegnie przez środek gminy, po uzbrojonych terenach inwestycyjnych. Gdyby ten wariant przeszedł, to ludzie w gminie żyliby jak na wyspie, otoczonej ruchliwymi drogami: powiatową, krajową do Łęcznej oraz obwodnicą Lublina - mówi Włodzimierz Hofa, wójt gminy Wólka. Dodaje, że stary przebieg trasy był znany od lat, wpisany w plan zagospodarowania gminy. Według niego ludzie stawiali domy i planowali swoją przyszłość. - Dlatego gorąco namawiam do wyrażania swojej opinii na temat zaproponowanych przebiegów obwodnicy - apeluje Hofa.
Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia, że obowiązek przeprowadzenia konsultacji społecznych wynika ze zmiany przepisów dotyczących środowiska. - Podczas spotkań chcemy powiedzieć, z jakiego powodu pojawiły się nowe warianty przebiegu obwodnicy Lublina i drogi ekspresowej S17 - mówi Wójtowicz. - Naszym zdaniem stary wariant przebiegu obwodnicy jest najlepszy pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Uwzględnia interes społeczny osób, których nieruchomości przeznaczone są do wykupu lub też mieszkańców nowo wybudowanych domów w bezpiecznej odległości od planowanego w wariancie pierwszym przebiegu trasy.
(pp)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2008 o 11:25
mieszkaniec gminy wolka napisał:
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...


panie .. jestes pan zalosny w tym swoim pieniactwie. Ja panu dobrze radze, schowaj sie pan gdzies w stodole i siedz pan cicho. Zalazles pan za skore juz chyba wszystkim, poczawszy od swoich wlasnych sasiadow, a na Zycinskim konczac. I to wszystko dla wojtowego stolka. To jest nie tylko smutne, ale panie ... , to zaczyna byc naprawde szkodliwe. Jestes pan szkodnik jak i pana kumple. Malo tego ze nie zrobiles pan nic dla tej gminy, to jeszcze pan podburzasz, przeszkadzasz, macisz i grasz na emocjach. Bo pan chcesz byc wojtem. Masz pan ambicje! Ale panie ... pamietaj pan, ludzie slepi nie sa. Widza wiecej niz pan myslisz.
I nie obrazaj pan wojta, bo to jest pomowienie. Zwlaszcza od kogos, kto stracil prawo jazdy po pijanemu i dalej jezdzi.


panie .. jestes pan zalosny w tym swoim pieniactwie. Ja panu dobrze radze, schowaj sie pan gdzies w stodole i siedz pan cicho. Zalazles pan za skore juz chyba wszystkim, poczawszy od swoich wlasnych sasiadow, a na Zycinskim konczac. I to wszystko dla wojtowego stolka. To jest nie tylko smutne, ale panie ... , to zaczyna byc naprawde szkodliwe. Jestes pan szkodnik jak i pana kumple. Malo tego ze nie zrobiles pan nic dla tej gminy, to jeszcze pan podburzasz, przeszkadzasz, macisz i grasz na emocjach. Bo pan chcesz b... rozwiń
Avatar
emigrant / 18 grudnia 2008 o 06:34
SGFRRR5555 napisał:
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BEZWZGLĘDNIE, BRZMI ODPOWIEDŹ!!


a o tej prawdzie przypomina mi tutejszy urzędnik. Większość pozostaje w gumiakach - "mój jest ten kawałek podłogi..."


a o tej prawdzie przypomina mi tutejszy urzędnik. Większość pozostaje w gumiakach - "mój jest ten kawałek podłogi..." rozwiń
Avatar
~KIEROWCA~ / 17 grudnia 2008 o 17:29
JEŚLI CHCECIE WIEDZIEĆ CO LUDZIE MYŚLĄ O OBWODNICY LUBLINA ZAPYTAJCIE KIEROWCÓW I NIE TYLKO KTÓRZY JADĄ PRZEZ LUBLIN W GODZINACH SZCZYTU, TO WAM POWIEDZĄ CO MYŚLĄ ŻE DLACZEGO JEJ JESZCZE NIE MA??TYLKO PUSTE DYSKUSJE I PRZEPYCHANKO ŻEBY PRZEBIEGAŁA PRZEZ TZKIE GRUNTY ŻEBY JAK NAJWIĘCEJ ODSZKODOWAŃ OTRZYMAĆ. TYCH DYDKUSJI WYSTARCZY NA KILKA LAT A OBWODNICY DALEJ NIE BĘDZIE.
Avatar
slo / 17 grudnia 2008 o 11:07
mieszkaniec gminy wolka napisał:
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...

Tylko za co wójt miał ten wyrok za to że chciał zrobic cos dla ludzi, starał się o unijne fundusze na kanalizacje, a takim jak ty to przeszkadzalo i dlatego Turka do tej pory czekała na kanalizacje. Żal słuchać takich ludzi jak TY

Tylko za co wójt miał ten wyrok za to że chciał zrobic cos dla ludzi, starał się o unijne fundusze na kanalizacje, a takim jak ty to przeszkadzalo i dlatego Turka do tej pory czekała na kanalizacje. Żal słuchać takich ludzi jak TY rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2008 o 10:55
Nawet jakby jakimś cudem dogadali się w sprawie tej nieszczęsnej obwodnicy to okaże się, że na terenie inwestycji znajduje się unikatowa kolonia gronkowca złocistego;-) i szlag wszystko trafi. Będziemy dalej żyć w zaścianku,ale jak ekologicznie.
Avatar
SGFRRR5555 / 17 grudnia 2008 o 10:49
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BEZWZGLĘDNIE, BRZMI ODPOWIEDŹ!!
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BE... rozwiń
Avatar
mieszkaniec gminy wolka / 17 grudnia 2008 o 10:27
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2008 o 11:25
mieszkaniec gminy wolka napisał:
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...


panie .. jestes pan zalosny w tym swoim pieniactwie. Ja panu dobrze radze, schowaj sie pan gdzies w stodole i siedz pan cicho. Zalazles pan za skore juz chyba wszystkim, poczawszy od swoich wlasnych sasiadow, a na Zycinskim konczac. I to wszystko dla wojtowego stolka. To jest nie tylko smutne, ale panie ... , to zaczyna byc naprawde szkodliwe. Jestes pan szkodnik jak i pana kumple. Malo tego ze nie zrobiles pan nic dla tej gminy, to jeszcze pan podburzasz, przeszkadzasz, macisz i grasz na emocjach. Bo pan chcesz byc wojtem. Masz pan ambicje! Ale panie ... pamietaj pan, ludzie slepi nie sa. Widza wiecej niz pan myslisz.
I nie obrazaj pan wojta, bo to jest pomowienie. Zwlaszcza od kogos, kto stracil prawo jazdy po pijanemu i dalej jezdzi.


panie .. jestes pan zalosny w tym swoim pieniactwie. Ja panu dobrze radze, schowaj sie pan gdzies w stodole i siedz pan cicho. Zalazles pan za skore juz chyba wszystkim, poczawszy od swoich wlasnych sasiadow, a na Zycinskim konczac. I to wszystko dla wojtowego stolka. To jest nie tylko smutne, ale panie ... , to zaczyna byc naprawde szkodliwe. Jestes pan szkodnik jak i pana kumple. Malo tego ze nie zrobiles pan nic dla tej gminy, to jeszcze pan podburzasz, przeszkadzasz, macisz i grasz na emocjach. Bo pan chcesz b... rozwiń
Avatar
emigrant / 18 grudnia 2008 o 06:34
SGFRRR5555 napisał:
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BEZWZGLĘDNIE, BRZMI ODPOWIEDŹ!!


a o tej prawdzie przypomina mi tutejszy urzędnik. Większość pozostaje w gumiakach - "mój jest ten kawałek podłogi..."


a o tej prawdzie przypomina mi tutejszy urzędnik. Większość pozostaje w gumiakach - "mój jest ten kawałek podłogi..." rozwiń
Avatar
~KIEROWCA~ / 17 grudnia 2008 o 17:29
JEŚLI CHCECIE WIEDZIEĆ CO LUDZIE MYŚLĄ O OBWODNICY LUBLINA ZAPYTAJCIE KIEROWCÓW I NIE TYLKO KTÓRZY JADĄ PRZEZ LUBLIN W GODZINACH SZCZYTU, TO WAM POWIEDZĄ CO MYŚLĄ ŻE DLACZEGO JEJ JESZCZE NIE MA??TYLKO PUSTE DYSKUSJE I PRZEPYCHANKO ŻEBY PRZEBIEGAŁA PRZEZ TZKIE GRUNTY ŻEBY JAK NAJWIĘCEJ ODSZKODOWAŃ OTRZYMAĆ. TYCH DYDKUSJI WYSTARCZY NA KILKA LAT A OBWODNICY DALEJ NIE BĘDZIE.
Avatar
slo / 17 grudnia 2008 o 11:07
mieszkaniec gminy wolka napisał:
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...

Tylko za co wójt miał ten wyrok za to że chciał zrobic cos dla ludzi, starał się o unijne fundusze na kanalizacje, a takim jak ty to przeszkadzalo i dlatego Turka do tej pory czekała na kanalizacje. Żal słuchać takich ludzi jak TY

Tylko za co wójt miał ten wyrok za to że chciał zrobic cos dla ludzi, starał się o unijne fundusze na kanalizacje, a takim jak ty to przeszkadzalo i dlatego Turka do tej pory czekała na kanalizacje. Żal słuchać takich ludzi jak TY rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2008 o 10:55
Nawet jakby jakimś cudem dogadali się w sprawie tej nieszczęsnej obwodnicy to okaże się, że na terenie inwestycji znajduje się unikatowa kolonia gronkowca złocistego;-) i szlag wszystko trafi. Będziemy dalej żyć w zaścianku,ale jak ekologicznie.
Avatar
SGFRRR5555 / 17 grudnia 2008 o 10:49
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BEZWZGLĘDNIE, BRZMI ODPOWIEDŹ!!
LUBELSKIE NIEDOJDY Z GDAKI (SKRÓT OD GDDKiA!) MAJA KOLEJNY ARGUMENT BY NIE BUDOWAC DRÓG!!!TERAZ TO JAKIEŚ WYDUMANE PRZEPISY ŚRODOWISKOWE??!!!KIEDY POWSTANIE OBWODNICA WSI LUBLIN???NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY WIEŚ LUBLIN PRZESTANIE BYĆ ZACOFANĄ,ŹLE ZARZĄDZANĄ, Z PARTACZAMI W ORGANACH DECYZYJNYCH WIOSKĄ= LICZĄCĄ 400 TYS. MIESZKAŃCÓW, NA WSCHODZIE UE??NIGDY, BRZMI ODPOWIEDŹ!!CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST UCIECZKA LUDZI MĄDRYCH, AMBINTYCH Z TEJ WSI DO ROZWINIĘTYCH REJONÓW POLSKI I KRAJÓW UE ZZA ODRY??TAK BE... rozwiń
Avatar
mieszkaniec gminy wolka / 17 grudnia 2008 o 10:27
wojt gminy wolka to wogole nie powinien sie wypowiadaćw tej sprawie... wogole nie powinien pełnic stanowiska wojta.. poniewaz jest skazany prawomocnym wyrokiem i wie o tym cała gimna,,,, nawet w gazetach o tym pisali...