środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Przytulisko tylko dla trzeźwych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2005, 19:08

Od kilku dni w Parczewie czynna jest noclegownia dla bezdomnych. I choć na dworze zrobiło się zimno, wszystkie łóżka są wolne. Bo żeby przespać się w godziwych warunkach, trzeba być trzeźwym.

W noclegowni, która mieści się na pierwszym piętrze budynku przy ul. Kolejowej 58, jest wszystko, co potrzebne: wygodne łóżka, szafki na ubrania, łazienki. Wystarczy tylko zgłosić się do pracowników opieki, policji bądź Straży Miejskiej. Ale żeby przeczekać zimę w ciepłym przytulisku, nie wolno pić alkoholu. Ten warunek bezdomnym koczującym w różnych punktach miasta trudno będzie spełnić.
- Bezdomni, o których wiemy, są niestety, uzależnieni od alkoholu - mówi Stanisław Spozowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parczewie. - A dla nas przyjęcie pod dach takiej osoby to ryzyko.
O możliwości skorzystania z noclegowni wszyscy bezdomni zostali poinformowani. - Jeżeli pojawią się pierwsi lokatorzy, będziemy musieli zatrudnić dodatkową osobę do całodobowego nadzoru - dodaje Spozowski. - Ktoś z bezdomnych mógłby nawet zostać opiekunem noclegowni. Oczywiście, jeśli okaże się osobą obrotną i odpowiedzialną.
W budynku przy Kolejowej 58 jest także jadłodajnia dla ubogich i samotnych. Codziennie korzysta z niej ponad 200 osób. - Zaczęliśmy od wydawania 60 posiłków dziennie - mówi Elżbieta Baran, kierownik jadłodajni-noclegowni w Parczewie. - Teraz nawet Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milanowie zamawia u nas obiady dla swoich podopiecznych.
Dyrektor MOPS w Parczewie przewiduje, że docelowo kucharki mogą wydawać nawet 400 obiadów. Noclegownia i jadłodajnia będą czynne przez cały rok.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!