niedziela, 25 marca 2018 r.

Lubelskie

Ptaszki do przeglądu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2007, 18:08

Zarezerwuj godzinkę i policz kręcące się w Twoim sąsiedztwie dzięcioły, gile, grubodzioby, wróble, sikorki, kawki czy wszędobylskie gawrony.


Włącz się do akcji Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Liczenie przeprowadź o dowolnej porze dnia w ogrodzie, przy karmniku wystawionym na balkon, na podwórku, na skwerze lub w parku. - Ale nie na brzegach rzek, jezior, w lasach, na łąkach i polach, bo tam obserwacje prowadzone są w ramach innych programów - zaznacza dr Przemysław Stachyra, ornitolog z Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Jako wyniku końcowego nie podajemy sumy wszystkich widzianych ptaków, lecz największą liczbę osobników widzianych w jednym momencie. Nie liczymy ptaków przelatujących wysoko na niebie. Jeżeli jednak usiądą w miejscu, gdzie prowadzimy liczenie, śmiało możemy wpisać je na kartę.

- Dzięki tym obserwacjom wiadomo, jakich gatunków przybywa lub ubywa w najbliższej okolicy - mówi Stachyra. - A poza tym to znakomita lekcja przyrody.
Do rachowania coraz chętniej włączają się szkoły. - Mamy doświadczenie, bo kiedyś liczyliśmy już bociany - chwali się Teresa Dziwota, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu.

Więcej na temat zimowego liczenia ptaków w Internecie na stronie . Tam znajdziesz kartę obserwacji wraz z ilustracjami ptaków. Wypełnioną kartę trzeba przesłać do 15 lutego na adres: OTOP, ul. Odrowąża 24, 05-260 Marki k. Warszawy lub mailem: zimowe.liczenie@otop.org.pl. (LEW)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!