sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

PZPN obraca milionami, a klubom zniszczonym po powodzi da grosze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2010, 19:28

Dwa tysiące złotych – taką kwotą Polski Związek Piłki Nożnej zamierza wesprzeć każdy z klubów piłkarskich, którym powódź zniszczyła wszystko. Lokalni działacze są rozgoryczeni.

– To gorsze od jałmużny – mówi Marek Daczka, wiceprezes LKS Wilki Wilków. – Przecież dwa tysiące ledwo wystarczy na komplet strojów. Przy takim wsparciu nie pozostaje nic innego, tylko zrezygnować z udziału w rozgrywkach.

Spośród wszystkich klubów w regionie, Wilki powódź dotknęła najbardziej. Nie ma już boiska, a klubowy budynek nadaje się do generalnego remontu. Nieoficjalna informacja o planach PZPN dotarła do Wilkowa w środę.

– Usłyszeliśmy, że 2 tys. zł to wstępne ustalenia komisji odpowiedzialnej za przyznawanie pomocy – dodaje Daczka. – Od razu krew się we mnie zagotowała.

Młodzieżowe drużyny z Wilkowa należą do najlepszych w kraju. W tej chwili trenuje tam ponad 60 zawodników. Wynajmują boiska w innych miejscowościach. Na wznowienie zajęć na wilkowskim obiekcie czeka spora grupa dzieci. Szanse są mizerne, bo klubowi kończą się pieniądze od sponsorów.

– Rzeczywiście, Wilków najbardziej ucierpiał, ale pieniędzy musi wystarczyć dla wszystkich – mówi Marian Rapa, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, reprezentujący PZPN. – Do PZPN zgłosiło się 241 poszkodowanych klubów. Nie wiem, czy dostaną po 2 tys. zł. To była nieoficjalna propozycja.
Ostateczna decyzja ma zapaść 23 września.

– Na początek będą symboliczne kwoty dla wszystkich – twierdzi Rapa. – Pula nie jest duża, ale dokładnej kwoty nie znam. Pomoc ma być podzielona na kilka etapów. Trzeba zrobić dokładne wyceny strat i na tej podstawie wypłacić większe sumy. PZPN wystąpił również o dodatkowe środki do UEFA.

Działacze klubu z Wilkowa informowali związek o skali zniszczeń. Twierdzą, że na odzew ze strony PZPN czekają od lipca.

– Niech się cieszą, że dostaną dwa tysiące – nie kryje ironii Jan Tomaszewski, były reprezentant Polski i publicysta sportowy. – Przecież PZPN musi mieć pieniądze na podwyżki pensji. Kluby powinny wystąpić o Nobla dla miłosiernego prezesa Laty.

Po ubiegłorocznej podwyżce, pensja szefa PZPN wzrosła do 50 tys. zł. Członkowie zarządu związku dostają po 2 tys. zł za posiedzenie. Muszą się zebrać co najmniej raz na trzy tygodnie.

– Propozycja takiej pomocy to skandal – dodaje Tomaszewski. – Ci ludzie nie rozumieją, że pieniądze za występy reprezentacji powinny iść na szkolenie młodzieży i promocję polskiej piłki. Tymczasem, prezes Lato zrobił ze związku państwo w państwie. Całą sytuację dedykuję premierowi Tuskowi.

Identyczne komentarze słychać w Wilkowie. Bez większego wsparcia PZPN, klub ma nikłe szanse na odbudowę. Lokalni działacze i władze gminy chcą jeszcze walczyć o pieniądze z funduszy unijnych. Do tego jednak konieczne są środki na wkład własny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
puzon20
zorro
R(k)S
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

puzon20
puzon20 (17 września 2010 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
każdy klub, klubik, klubiczek zarejestrowany w RP musi odprowadzać haracz za wszystko: zgłoszenie do rozgrywek drużyny, przed każdym sezonem zgłoszenie zawodnika, transfery, opłaty sędziów. Na każdym klubie, czy profesjonalnym, czy młodzieżowym ciążą same obowiązki finansowe, ale w drugą stronę to może 2 tyś. dostaniecie. Stąd 66 miejsce w rankingach za Burkono-Fasa i Eskimosami.
Rozwiń
zorro
zorro (17 września 2010 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PZPN PZPN jebac jebac PZPN...Lato ...co ty złodzieju
Rozwiń
R(k)S
R(k)S (17 września 2010 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie siedź tylko już powinieneś być w LZPNie i dowiedzieć co myślą otym nasi działacze.
Rozwiń
K
K (17 września 2010 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po raz kolejny zaspiewam PZPN PZNP JEB** JEB** PZPN !!!
Rozwiń
qwe
qwe (17 września 2010 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PZPN PZPN Jebać Jebać PZPN!!!! i tyle w temacie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!