środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Quad w nagrodę za krew

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2009, 20:29

Oddaj krew dwa razy, wymyśl hasło promujące honorowe krwiodawstwo, a możesz stać się właścicielem quada. Ruszył konkurs dla krwiodawców.

Kto może wziąć w nim udział? - Mężczyźni i kobiety, którzy oddadzą krew przynajmniej dwa razy w czasie trwania konkursu i wymyślą hasło promujące honorowe krwiodawstwo - mówi Elżbieta Budzińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które jest organizatorem akcji. Rywalizacja potrwa do końca września.

Wśród kobiet-krwiodawców pojawiły się jednak wątpliwości, czy mogą wziąć udział w konkursie na takich samych prawach, jak panowie. Wszystko przez to, że lekarze zalecają, by kobiety oddawały krew co trzy miesiące. - To tylko zalecenie - wyjaśnia Budzińska. - Kobiety, podobnie jak mężczyźni, mogą oddawać krew raz na osiem tygodni. Z tym, że panie tylko cztery razy w roku, a mężczyźni sześć.

Budzińska dodaje, że odbiera od pań telefony z pytaniami na temat akcji. - Rozwiewamy wszelkie wątpliwości - mówi. - Nawet jeśli kobieta po raz pierwszy odda krew 5 sierpnia, to i tak zdąży to zrobić drugi raz przed końcem akcji.

Krew można oddać w każdym z oddziałów RCKiK na terenie Lubelszczyzny oraz podczas akcji terenowych.- W lecie zwiększa się zapotrzebowanie na krew, a liczba krwiodawców maleje. Stąd takie akcje organizujemy właśnie w wakacje - tłumaczy Budzińska.

Wczoraj w lubelskim RCKiK spotkaliśmy Konrada Kłysiaka. Do tej pory oddał honorowo blisko 10 litrów krwi. - Nagroda to tylko dodatek, ale fajnie by było wygrać - mówi. - Nie wymyśliłem jeszcze hasła. Mam na to czas.

Quad wartości blisko 23 tysięcy zł można oglądać do końca tygodnia przed RCKiK przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 8 w Lublinie. Później stanie w pasażu handlowym w Tesco przy ulicy Orkana. Tam 14 czerwca - w Światowym Dzień Honorowego Dawcy Krwi - odbędzie się zbiórka krwi.

- Na Lubelszczyźnie oddawanie krwi staje się coraz bardziej modne - mówi Eugeniusz Toruń, dyrektor RCKiK w Lublinie. - Osiemdziesiąt procent naszych krwiodawców to osoby w wieku 25-35 lat. Teraz chcielibyśmy wyjść z nowym hasłem promującym nasze działania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
krakowiak
dawca krwi
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

krakowiak
krakowiak (12 sierpnia 2009 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nikt Ci grać nie każe.. a prawko zawsze możesz zrobić..
Rozwiń
dawca krwi
dawca krwi (2 czerwca 2009 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety do prowadzenia tego Quada potrzebne jest prawo jazdy B, więc jest to dla mnie bezużyteczna nagroda, która by stała w garażu przez rok regulaminowy :|
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!