wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Radny chce do stolicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2007, 18:14

Krzysztof Karbowski wnioskuje, by miasto odłączyło się od powiatu ryckiego i rozpoczęło starania o przyłączenie się do województwa mazowieckiego.

- To pomysł z dziedziny science fiction - odpowiadają władze miasta.

Radny Karbowski złożył w tej sprawie pismo do biura Rady Miasta. Napisał w nim m.in. "Proponuję - z uwagi na moją negatywną ocenę rozwoju Dęblina w ramach powiatu ryckiego i województwa lubelskiego, aby rozpocząć gruntowną poprawę obecnego stanu, od zmiany przynależności terytorialnej naszej gminy. (...) Przejście Dęblina do województwa mazowieckiego i np. powiatu kozienickiego lub garwolińskiego, dałoby naszemu miastu o wiele większą szansę na rozwój we wszystkich dziadzinach. Taka decyzja miałaby swoje uzasadnienie historyczne. Większość mieszkańców naszego miasta z pewnością przyzna, że Dęblinowi najlepiej wiodło się wtedy, kiedy należał do województwa warszawskiego” - argumentuje radny.

- Radny złożył wniosek bez żadnych konsultacji. Jego pomysł jest trochę z dziedziny science fiction - komentuje Stanisław Włodarczyk, burmistrz Dęblina. - Nie sądzę, żeby znalazł poparcie. Nie widzę nawet sensu, żeby się nim zajmować. Rozumiem, że radny jest rozczarowany tym, że miasto nie rozwija się należycie szybko. Zdaniem burmistrza, należy działać pozytywnie nie poprzez zmianę województwa, ale poprzez szukanie jak najlepszych możliwości rozwoju w ramach swojego powiatu. Zresztą "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma”.
Czy wskazane przez radnego Karbowskiego powiaty czekają na Dęblin? - Przejęcie Dęblina zmieniałoby nam całą strukturę naszego powiatu. W tej chwili jesteśmy w miarę zwartym powiatem z jednym dużym ośrodkiem, Kozienicami. A Dęblin przyniósłby poważne zmiany - uważa Janusza Stąpór, starosta kozienicki.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ziobro
Mirr
buzz
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ziobro
ziobro (4 października 2007 o 08:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie chodzi już o to że Ryki są niewygodne, ale są tam takie układy z lublinem, że chyba przejście do Mazowsza ( czego chce ludność- Badania) jest obecnie niemożliwe. Lublin, który jest synonimem tępoty, zacofania i zaściankowości nie powinien wyciągać łap do terenów historycznie zw. małym mazowszem, co zaowocowałoby szybszym rozwojem, chociaż jeżeli wziąc pod uwagę unijne fundusze dla ściany wschodniej.....to może byśmy się odłączyli po ich wykorzystaniu!!!Pozdrawiam Dębliniaków i całe Mazowsze
Rozwiń
Mirr
Mirr (27 września 2007 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
badania pokazały, że ludzie są za
Rozwiń
buzz
buzz (27 września 2007 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
usunąć bumistrza, który blokuje rozwój i przejście do lepszego woj.!!!
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (26 września 2007 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram, przy okazji BEZWZGLĘDNIE trzeba zlikwidować powiat opolski!
Rozwiń
jani1972
jani1972 (26 września 2007 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wydaje mi się że jest to temat do głębszej analizy gdyż w obecnym powiacie ryckim nie ma większych szans na szybszy rozwój naszego miasta Dęblina,tak więc każde inne rozwiązanie niż powiat rycki będzie na pewno lepsze!!!Nie c hcemy być w powiecie ryckim!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!