poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lubelskie

Radny od ładu i porządku ma wyrok za łapówki. "Wyborcy o tym wiedzieli"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2015, 13:30

Piotr T., były policjant, a dziś radny w Gminie Potok Wielki (pow. janowski) ma na koncie nieprawomocny wyrok za korupcję. Wójt i przewodniczący rady są tymi informacjami zaskoczeni.

- Obecnie Piotr T. jest przewodniczącym gminnej Komisji Ładu, Porządku, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska - zaalarmował nas Czytelnik. - Czy to jest moralne, żeby człowiek po wyroku za łapówki zasiadał w tej komisji? Mam wrażenie, że nikt nie wiedział o jego przeszłości, bo w przeciwnym razie nie wygrałby wyborów.

- Ta sprawa toczy się od wielu lat - odpowiada radny Piotr T. - Mieszkam na wsi. Zarówno mieszkańcy, jak też wyborcy o tym wiedzieli, a jednak mnie wybrali. Czuję się niewinny.

Piotr T. jest radnym w gminie w woj. lubelskim, ale wyrok zapadł poza naszym regionem. 29 grudnia ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Stalowej Woli VIII Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Nisku uznał Piotra T. za winnego popełnienia łącznie sześciu przestępstw, kiedy był funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Sąd orzekł, że przyjął od czterech różnych osób łapówki o łącznej kwocie 230 złotych. Jak informuje sędzia Zygmunt Dudziński, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, od kolejnej osoby Piotr T. przyjął 300 zł. Sąd skazał go też za poświadczenie nieprawdy zarówno w wydanym mandacie karnym, jak też w służbowym notatniku. Niektórych z przestępstw - zdaniem sądu - były policjant dopuścił się wspólnie z innym funkcjonariuszem.

- Sąd orzekł w stosunku do oskarżonego Piotra T. karę łączną 2 lat pozbawienia wolności, której wykonanie warunkowo zawiesił na okres próby trwający 5 lat - potwierdza sędzia Dudziński.

Radny ma też zapłacić grzywnę w wysokości 2 tys. zł i przez pięć lat nie może pracować jako policjant. Wyrok jest nieprawomocny. Obrońca radnego zapowiedział złożenie apelacji.

- To nie jest w porządku, że o wyroku dowiaduję się od mediów, a nie od samego zainteresowanego - obrusza się Dariusz Wojciechowski, przewodniczący Rady Gminy Potok Wielki. I zapowiada: Zajmiemy się tą sprawą.

- Ta informacja spadła na mnie jak grom z jasnego nieba - przyznaje Jerzy Pietrzyk, wójt gminy Potok Wielki.

Podczas jesiennych wyborów samorządowych Piotr T. startował do Rady Gminy z tego samego komitetu wyborczego, co Pietrzyk. - Wiedziałem, że toczy się jakieś postępowanie związane z jego pracą. O szczegóły jednak nie pytałem - przyznaje wójt.

Piotr T. został wybrany na przewodniczącego komisji 5 grudnia, czyli jeszcze przed ogłoszeniem wyroku. - Myślę, że powinien zrezygnować z tej funkcji - uważa wójt, powołując się na moralny aspekt sprawy. - A dlaczego miałbym to zrobić? - pyta radny Piotr T.

Piotr T. został zwolniony z policji w 2009 roku. - Wcześniej był zawieszony w czynnościach służbowych - mówi aspirant sztabowy Andrzej Walczyna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Wyrok nie jest prawomocny, więc zgodnie z obowiązującym prawem nadal może być radnym.
  Edytuj ten wpis
sympatyk
sympatyk
anonim
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sympatyk
sympatyk (19 lutego 2015 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeśli twierdzicie, że każdy o każdym wszystko wie, to czemu Wójt Pietrzyk i przewodniczący Wojciechowski nie wiedzieli jak stwierdzili w artykule o przeszłości radnego? Albo mają sklerozę albo ratują swoje 4 litery.

Rozwiń
sympatyk
sympatyk (19 lutego 2015 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To świadczy tylko o tym, że swój do swojego ciągnie, w gminie Potok Wielki to normalne - wójt lubi takie osoby o nie jasnym wizerunku. W końcu widać jaki radny takie i społeczeństwo i Polska ma być zdrowa - dobry żart!!!

Rozwiń
anonim
anonim (19 lutego 2015 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wójt Gminy Potok Wielki nigdy nie widzi żadnego problemu, przez co zaniedbuje swoje obowiązki względem całej gminy ,straży pożarnej( u której sprawuje stanowisko Prezesa Straży Pożarnej) Prowadzi to do upadku i niejednego konfliktu w Gminie. Korupcja jednym słowem o pracownikach nie wspominając. 

Rozwiń
JADZIA
JADZIA (18 lutego 2015 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wielkie rzeczy!!! wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą a u siebie nie widzą !!!dobrodzieje !!!Piotrek nie rezygnuj nie takie przekręty są na górze i nie rezygnują nasi politycy np.delegacji nie wziołeś na samochód a w ciepłe kraje nie poleciałeś tanimi lotam.

Rozwiń
mieszkaniec gminy potok
mieszkaniec gminy potok (18 lutego 2015 o 06:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znam osobiście Piotrka ,naprawdę fajny chłop .

On już poniósł swoją karę- stracił pracę-

Ludzie wiedzieli o jego przeszłości a mimo to wybrali go na radnego.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!