środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Radny przestał już głodować

Dodano: 13 stycznia 2002, 23:02
Autor: (zof)

Fajsławice: Mieszkańcy opowiadający się za przenosinami do powiatu świdnickiego wysłali petycję do premiera Leszka Millera

W sobotę, po 11 dniach protestu, Józef Wroński trafił do szpitala. Już podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami radny głodujący w fajsławickim Urzędzie Gminy wyglądał marnie. Mimo sugestii nie zdecydował się jednak na zakończenie głodówki. Dopiero postawiona dzień później diagnoza lekarza zmusiła go do przerwania "strajku”.
- To jeszcze nie koniec. Zawieszam tylko protest, do czasu otrzymania odpowiedzi na petycję o przeniesienie nas do powiatu świdnickiego, jaką wysłaliśmy do premiera RP - mówi Wroński.
W sobotę poczta w Fajsławicach była zamknięta. Przedstawiciele mieszkańców gminy musieli jechać do Lublina, by wysłać protest przeciw decyzji rządu o pozostawieniu gminy w powiecie krasnostawskim - sprzecznej z wynikiem konsultacji społecznych.
- Chodzi nie tylko o przynależność powiatową, choć zależy nam na tym, by urzędy były bliżej i nie trzebabyło do nich docierać. Ale najbardziej boli nas, że nie uszanowano woli większości mieszkańców Fajsławic wyrażonej w demokratycznej procedurze. Nie rozumiemy dlaczego rząd zmienił swoją decyzję i postanowił pozostawić nas w powiecie krasnostawskim - mówią mieszkańcy gminy. - Przeciwnicy nie musieli zachować tych reguł, by ich racje przeważyły. To znaczy, że w Fajsławicach nie ma demokracji.
Lucjan Cichosz, wicestarosta krasnostawski, uważa że przynależność do powiatu to rzeczywiście bolączka wielu mieszkańców. - Ale jeszcze istotniejsze jest, że reforma nie doprowadziła do przybliżenia urzędu do człowieka - powiedział podczas piątkowego spotkania.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24