poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Radny sejmiku i kierownik? To budzi kontrowersje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2011, 18:48
Autor: (mb)

Krzysztof Bojarski, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i zastępca dyrektora szpitala w Łęcznej, nie złamał prawa. Tak orzekli prawnicy z Urzędu Marszałkowskiego i wojewódzcy radni.

Wczoraj do naszej redakcji trafił anonimowy list, którego autor zarzuca Bojarskiemu kłamstwo i złamanie prawa. Chodzi o głośną sprawę NZOZ Luna Med (gdzie Bojarski był kierownikiem). Luna Med od marca zaczął świadczyć usługi w Wojewódzkim Ośrodku Medycy Pracy. WOMP podlega Urzędowi Marszałkowskiemu, a Bojarski jest radnym wojewódzkim (z ramienia PO). Ustawa o samorządzie zabrania takich praktyk.

Co na to radny? – 28 lutego, po otrzymaniu od dyrektora Luna Med informacji, że ta firma będzie świadczyć usługi w WOMP, zrezygnowałem z pełnionej funkcji (kierownika w Luna Med – red.) – tłumaczy Bojarski. – Moja rezygnacja została przyjęta i jeszcze tego samego dnia powołano innego kierownika.

– W wydrukach księgi rejestrowej (prowadzonej przez Urząd Wojewódzki – red.) do 3 kwietnia 2011 roku jako kierownik zakładu figuruje Krzysztof Bojarski – pisze tymczasem autor listu. – Oznacza to, że do 3 kwietnia kierownikiem Luna Med był radny Bojarski, naruszając ustawę o samorządzie.

– Data wpisu w rejestrze nie ma znaczenia. Istotne jest, kiedy złożyłem rezygnację i kiedy została przyjęta – przekonuje Bojarski. – Nie miałem wpływu na to, kiedy zmiana zostanie wprowadzona do rejestru.

Wersję radnego potwierdzają prawnicy wojewody i Urzędu Marszałkowskiego. – Przygotowaliśmy opinię, na podstawie której radni zajęli się tą sprawą. Nie doszukali się naruszenia prawa – mówi Małgorzata Wrzołek, radca prawny z Urzędu Marszałkowskiego.

Sprawą zajęła się też Julia Pitera, pełnomocnik rządu ds. zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych. – Trafiło do niej pismo przewodniczącego sejmiku Arkadiusza Bratkowskiego, że radny Bojarski nie naruszył prawa – dodaje Wrzołek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jonasz
Josef46
ObserwaTor
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jonasz
jonasz (15 lipca 2011 o 00:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wszystko szyte grubymi nićmi.gdyby fakt rezygnacji miał miejsce tak jak mówi radny w dniu 28.02.2011 to zmiana w rejestrze byłaby z tą samą datą.Skoro jest data 04.02.2011 to oznacz ,że z tym dniem faktycznie nastąpiła zmiana na stanowisku kierownika.Pani radca się kompromituje potwierdzając słuszność wywodu radnego Bojarskiego,Proponuję zapytać u żródeł czyli sędziego Sądu Rejestrowego i mamy sprawę jasną,,,,,,,,
Rozwiń
Josef46
Josef46 (13 lipca 2011 o 06:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawnicy UM zajmują się ochroną prawną koalicyjnego zarządu i członków PO,PSL.Udowadniają ich kryształowe postepowanie.Rzeczywistość jest jednak inna:kłamstwo na kłamstwie!Pytanie jest zasadnicze:czy przywoływana p.prawnik/z PO/ma bronić zarząd przed radnymi,czy pomagać radnym,aby solidnie wykonywali mandat zgodnie z obietnicami składanymi wyborcom ,a nie Sobczakowi i Hetmanowi???
Rozwiń
ObserwaTor
ObserwaTor (12 lipca 2011 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mniemam, że gdyby był z PiS to i ocena prawna byłaby inna. Najlepsza jest w tym wszystkim Julia. p, która powołuje się na pismo tzw. "adwkoata diabła" bo jakże mozna byc sędzią we własnej sprawie panie koalicyjny radny?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!