środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Rafał Łukasik Rolnikiem Roku Dziennika Wschodniego!

Autor: Daniel Drob

Zwycięzcą tegorocznej edycji naszego plebiscytu Rolnik Roku został Rafał Łukasik. Serdecznie gratulujemy!

W środę w Bystrzycy Nowej odbyła się uroczysta gala wieńcząca nasz plebiscyt Rolnik Roku. Zwyciężył Rafał Łukasik z Juliopola w pow. parczewskim.

W sumie na pana Rafała za pośrednictwem sondy internetowej, głosowania SMS oraz kuponów z gazety oddano ponad 33 tys. głosów. Tegoroczny laureat najlepszy wynik uzyskał w naszej sondzie internetowej.

– Gospodarstwo prowadzę samodzielnie, przejąłem je po dziadkach. Jest ono bardzo młode, przez lata właściwie nie istniało – mówił Rafał Łukasik. Gospodarką zajął się po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W ciągu roku udało mu się rozwinąć gospodarstwo po dziadkach z 6 do 20 hektarów.

Na II miejscu znaleźli się państwo Anna i Adam Skop. W sumie uzyskali ponad 15 tys. głosów, górując nad pozostałymi nominowanymi w głosowaniu SMS-owym.

Na podium stanął też Łukasz Chwalczuk, na którego łącznie oddano ok. 11 tys. głosów. To wystarczyło do zajęcia III miejsca.

– Rolnicy są chlubą naszego regionu, to dzięki nim mamy znakomite produkty, które są naszym dobrem narodowym. Stawiając na modernizację odmieniliście oblicze tej ziemi – mówił do nominowanych oraz nagrodzonych rolników Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego. – Mam nadzieję, że ten plebiscyt był dla państwa przygodą. Życzę wszystkim kolejnych sukcesów.

Na gali obecny był m.in. Henryk Smolarz, który reprezentował Urząd Marszałkowski. – Rolnicy to grupa, która doskonale dostosowała się do zmieniającej się rzeczywistości. Jeśli spojrzymy na dane statystyczne, to z całego przemysłu tylko rolnictwo miało takie efekty – mówił. – Życzę państwu zarówno pogody zewnętrznej, dobrej dla rolnictwa, jak również pogody ducha.

Czwarta edycja naszego plebiscytu była rekordowa, jeśli chodzi o ilość oddanych głosów. Na wszystkich kandydatów oddano ich w sumie 76 tysięcy!

W tym roku w szranki stanęło 15 pojedynczych kandydatów, kandydatek oraz małżeństw. Wśród nich znajdują się zarówno hodowcy trzody chlewnej, producenci warzyw, sadownicy, plantatorzy chmielu czy lawendy.

Partnerami plebiscytu i fundatorami poszczególnych nagród pieniężnych i rzeczowych byli: Zakłady Azotowe Puławy, Agencja Rynku Rolnego, IdeaLeasing oraz Ursus.

WIDEO

Czytaj więcej o: Dziennik Wschodni Rolnik Roku
PSLowiec
Mmmm
Mmmmm
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

PSLowiec
PSLowiec (20 października 2016 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czemu nie Heniu Smolarz
Rozwiń
Mmmm
Mmmm (20 października 2016 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Medialny lans oderwanych od KRUS i ARiMR zslowców trwa w najlepsze. Kiedy w końcu Lublinianie wykopią czerwonych pseudo-ludowców z lubelskich urzędów i rady lotniska? Z całym szacunkiem widzę więcej członków PiS na zdjęciach...są to obecne władze kursu, arr, arimr....także chyba coś się pani pomyliło ☺
Rozwiń
Mmmmm
Mmmmm (20 października 2016 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z całym szacunkiem widzę więcej członków PiS na zdjęciach...są to obecne władze kursu, arr, arimr....także chyba coś się pani pomyliło ☺
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2016 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sądząc po zdjęciach, to rolnikiem roku powinni zostać sami organizatorzy. Są prawie na każdej fotce.
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2016 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratulacje Kebab ;)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!